Klášterec na ledě Sokolova nezaváhal!

Již čtvrtý vzájemný duel v této sezóně svedl proti sobě dva odvěké rivaly ze Sokolova a Klášterce nad Ohří. Hosté si zatím pokaždé se svým soupeře poradili a v posledním vzájemném střetu tomu nebylo jinak. Už po prvni třetině bylo prakticky o osudu utkání rozhodnuto, protože Klášterec si vytvořil pohodlný náskok 4:0. Druhé dějství přineslo stejně jako to třetí dvě branky a to v podaní obou týmu. Celkové skóre se tak zastavilo na 6:2 pro město porcelánu. Klášterec tak i nadále pokračuje v honbě za čtvrtým místem, které zatím o bod drží Vrchlabí.
4. února 2017 | 17:00
2:6
0:4, 1:1, 1:1

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 28. Gombár (Trapl), 51. Trapl (Gombár, Janata) – 3. Páleník (Macháček, Toušek), 11. Kulich (Diviš), 11. Toušek (Macháček, Kuncl), 16. Zicho (Toušek, Macháček), 40. Hrdlička (Vrtek, Mála), 43. Toušek Rozhodčí: Vokřál - Marek, Kučera, tresty: 6:9 Vyloučení - 2 min.: 6:9 Góly v přesilovce: 1:1, v oslabení: 1:1 Počet diváků: 274

Baník Sokolov: Fečo (od 21. min. Kuchař) – Gombár, Pajk, Vodička, Říha (A), Novák,Váňa – Čejka, Račanský (A), Trapl, Řezníček, Binias, Kašpar (C), Pfister, Musil, Sus, Janata, Procházka. Trenér: Jiří Parkmann.

Klášterec nad Ohří: Kaššák (Tichý) – Žižka, Páleník, Cestr, Kuncl (C), Zicho, Hierman – Macháček, Toušek, Sklenička, Hrdlička (A), Vrtek, Mála, Diviš, Hřebíček, Kulich, Pokorný. Trenér. Petr Mikeš.

převzat z :hcsokolov.cz

Do zápasu vstoupili domácí s odhodláním, jenže již první minutě musel Fečo zasahovat proti vyložené šanci Diviše a zanedlouho sokolovský gólman kapituloval, když se střelou od modré čáry prosadil Jan Páleník – 0:1. Následně si Klášterec zahrál první přesilovou hru, tu nevyužil a na druhé straně se několika zákroky zahřál i Kaššák. Nevydařená pak byla pro sokolovské 11. minuta, kdy se nejprve z nenápadné akce prosadil Jaroslav Kulich – 0:2 a zanedlouho také Ondřej Toušek – 0:3. Baník tak rázem prohrával o tři góly. Poté si přesilové hry vyzkoušel i Baník, po gólu volala především šance Kašpara, ale udeřilo nakonec na druhé straně. U kruhů zůstal nepokrytý Patrik Zicho a ve vlastním oslabení zvýšil na 0:4. Stejným stavem skončila první třetina.

Do druhé části nastoupil do brány Sokolova Ondřej Kuchař a baníkovci zvýšili aktivitu. Výsledkem byl puk zády Kaššáka. Gól však nebyl uznán a po předchozím faulu na Janatu putoval na trestnou lavici Diviš. Baník početní výhodu nevyužil, ale než se stihl vyloučený hráč zapojit do hry, překonal Kaššáka tečovanou střelou od modré čáry Martin Gombár – 1:4. Baník vycítil příležitost, ale musel se činit i Kuchař, který několikrát velmi dobře zasáhl proti příležitostem kláštereckých. Tříbrankový rozdíl vydržel až do 40. minuty, kdy po přísném vyloučení Biniase dostal v přesilové hře dostatek času a prostoru před Kuchařem Lukáš Hrdlička a vydařenou střelou uklidnil hostující mužstvo – 1:5.

Navíc na začátku třetí třetiny přidali hosté další gól, když zaváhání domácích v obranném pásmu potrestal Ondřej Toušek – 1:6. Poté se na ledě trochu začalo jiskřit a přibývalo vyloučených. V 51. minutě hrál Baník přesilovou hru 5 na 3 a dočkal se druhého gólu, když úspěšným střelcem byl Martin Trapl. Do konce zápasu se do statistik zapsali již jen vyloučení hráči a hosté tak dovedli utkání do vítězného konce s výsledkem 2:6.