Klášterec v Mělníku potvrdil bronzovou příčku

Klášterec zajížděl k poslednímu utkání bez Buchala a Březiny, kteří nemohli nastoupit kvůli trestům. Chyběl také kapitán Radek Nerad. Poprvé se na ledě objevili junioři Kalečík a Palubjak, kteří doplnili obranné řady. Hosté odjížděli do středních Čech se třemi cíli: získat alespoň bod, neobdržet žádný osobní trest a přivézt všechny hráče zpět bez zranění. To se nakonec povedlo. Třešničkou na dortu byl rozhodující gól, který 16 vteřin před koncem vstřelil ve dvojnásobném oslabení Tomáš Chyba. Zajistil tak Kláštereci tři body, které jim mohou být prospěšné v případě postupu do druhého kola play-off.
28. února 2007 | 18:00
2:3
1:0, 0:1, 1:2

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 7. Kala R. (Kala M., Rousek M.), 47. Kala M. David - 28. Babka (Hahn), 58. Novák (Kotrouš), 60. Chyba. Rozhodčí: Štěpán. Vyloučení: 4:10. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1.

Ani jednomu z týmů už v podstatě o nic nešlo a tomu odpovídal také obraz hry. Mělničtí se chtěli se sezónou i fanoušky rozloučit vítězstvím, a tak působili zpočátku aktivnějším dojmem. I přesto ale domácí v první třetině příliš šancí neměli. Prakticky jedinou tutovku Mělničtí proměnili v přesilové hře 5 na 3. Trefil se ostrostřelec Roman Kala. Klášterečtí sice dohrávali první třetinu v početní výhodě, ale vyrovnat se jim nepodařilo.

Do druhé třetiny nastoupil ve žlutomodrém úplně jiný tým. Klášterečtí začali plnit pokyny trenérů a vrátili se ke své klasické hře. Ke skórování chyběly Kotrušovi centimetry. Puk podél tyčky neprostrčil. Pak ale Panocha nešťastně vyhodil puk z vlastního pásma přes mantinel. S dalším oslabením se hra vrátila zpět do původního tempa a navrch měli znovu spíše domácí. V nájezdu 2 na 1 Damašek zázračně vychytal Davida. Pak ale přišla 28. minuta a vše se změnilo. Klášterečtí v přesilové hře Vokurku sice minutu a půl prakticky vůbec neohrozili. Až v samotném závěru se před gólmanem objevil Milan Babka a vyrovnal. Klášterečtí vrhli všechny síly do útoku a domácí se tak dostávali do přečíslení. V polovině zápasu se na druhé straně znovu vytáhl Damašek, který vychytal dva nájezdy 2 na 1. Pak už ale patřil led hostujícímu celku. Nepříjemné chvilky zažil domácí brankář poté, co jeden z jeho spoluhráčů čistil brankoviště a srazil Kotrouše přímo do náruče svého gólmana. Ten se naštěstí po chvilce otřepal.

Před vstupem do poslední třetiny už bylo téměř zcela jasné, že Klášterec půjde do play-off ze třetí příčky, protože jeho největší rival, Jablonec, prohrával po dvou třetinách vysoko 1:6. I přesto chtěli Klášterečtí vybojovat v Mělníku 3 body a v poslední třetině zúročili své zkušenosti. Ve 46. minutě se jim sice znovu vymstila přílišná ofenziva a z přečíslení inkasovali. Na 2:1 zvýšil druhý ze sourozenecké dvojice Martin Kala. Po tomto gólu zůstal na ledě ležet druhý z brankářů, klášterecký Damašek, a trenérům na okamži zatrnulo. I tentokrát se střet obešel bez nepříjemného zranění. O minutu později mohla vyrovnat dvojice Novák - Chyba, Vokurka ale vytáhl lapačku a hosté si na vyrovnávací branku museli ještě počkat. Na druhé straně znepříjemnil Pokornému defenzivní práci hlavní rozhodčí, který se postavil kláštereckému obránci do cesty a Romanu Kalovi tak nic nebránilo v přímé zteči. I tentokrát ale výborně zasáhl Damašek. V 58. minutě se skóre měnilo znovu. Přesilovou hru hosté sice nevyužili, těsně po návratu vyloučeného Buriánka ale dorážel puk do prázdné branky Ondřej Novák. V závěru utkání se mohla zdát, že rozhodčí by vítězství přál spíše domácímu celku. Dvě minuty před koncem poslal na trestnou lavici Ambrože, když pak Klášterečtí ve vlastním oslabení ujeli 2 na 1, poslal sudí Suka, který se snažil proklouznout za pukem kolem domácího obránce a přistrčit kotouč Hahnovi, na trestnou lavici za nedovolené bránění. Hosté ale s klidem došli pro tři body. Ve dvojnásobném oslabení unikl po pravém křídle Tomáš Chyba, zkoncentroval poslední síly a 16 vteřin před sirénou překonal Vokurku potřetí. Klášterečtí vítězstvím 3:2 v posledním utkání základní části potvrdili tak třetí příčku. V prvním kole play-off je čeká Písek.