Stehlík s Pražákem zařídili první vítězství v sezóně

Druhý přípravný zápas před startem druholigové sezóny odehráli hokejisté Klášterce nad Ohří. Na sokolovském ledě se dvakrát prosadili ve druhé třetině zásluhou Stehlíka a Kocka. V posledním dějství potom své vedení navýšili už na 3:0, ovšem soupeř zareagoval snížením. Na další dvě branky Klášterce sice našel Baník také odpověď, víc už ale nestihl. Svěřenci Michala Jägera tak zvítězili 5:3.
10. srpna 2010 | 18:00 | Zimní stadion Sokolov
3:5
0:0, 0:2, 3:3

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 49. Kukla (Kořínek), 58. Záhora (Račanský), 58. Hauer (Kukla) – 29. Stehlík (Pražák, Martínek), 40. Kocek (Pražák), 44. Pražák (Miklovič), 54. Pražák (Miklovič), 57. Stehlík (Pražák). Rozhodčí: Florián – Havelec, Fiala. Vyloučení: 8:5 + Kocek 10. min. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 250. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:5, 3:5.

Baník Sokolov: Štelmach (Nový I.) – Kořínek, Hauer, formánek, Mudra, Říha, Toms, Diblík – Soukup, Setikovský, Kukla, Sopr, Hobl, Dobřemysl, Račanský, Nový II., Majer, Záhora, T. Jakubal.

Klášterec nad Ohří: Kaššák (J. Novák) – Krupka, Kocek, Koblitz, Kovář, Mošta, Žižko, Blažek, Miklovič, Stehlík, Pražák, Martínek, Suk, Nguyen, Jáchym, Řepík, Novotný, Putyera, Hortman, Toman, O. Novák.

Pokud by se mělo utkání shrnout do několika vět, tak by se dalo říci: První třetina bez branek, ve druhé se trestaly přesilovky a ve třetí se strhla přestřelka.

Ale trochu podrobněji.

Úvodní část lépe vyšla domácím. Vytvořili si několik příležitostí, ale ani jedna šance neskončila brankou. Jan Kaššák od prvních minut ukazoval své kvality. Domácí borci byli před zápasem na ledě teprve tři dny, ale vývoj zápasu v prvním dějství nenasvědčoval, že jejich soupeř už má za sebou jedno utkání. Domácí byli aktivnější, zejména druhý útok řádně zatopil hostující obraně. V 5. minutě navíc při pobytu třetí formace na ledě nastřelil Majer tyčku klášterecké svatyně. Ve 12. minutě měl stejný hráč další možnost ke vstřelení branky. Ve svém brejku byl faulován, ale z nařízeného trestného střílení Kaššáka nepřekvapil. Když si Štelmach v domácí brance pohlídal ve 14. minutě opakované pokusy hostí, šli se do šaten poprvé za bezbrankového stavu.

Druhou část začali domácí znovu aktivněji, brankou však neskončila šance Dobřemysla, ani Hobbla. Poté převzali taktovku Severočeši, pomohla jim k tomu hlavně série přesilových her. Zkušení hosté také své výhody využili. Ve 29. minutě střílel Pražák a na odražený kotouč si u levé tyčky počíhal Stehlík a poslal ho do sokolovské klece. Čtyři vteřiny před druhou sirénou hosté využili další početní výhodu. Tentokrát kapitán Pražák asistoval u branky Kocka.

Ani třetí třetina nezačala pro domácí dobře. Po třech minutách hry vyrobila obrana chybu ,kterou potrestal Pražák a narůstající skóre nechalo vzpomenout na vzájemné zápasy z minulé sezony. Ty však zaplašil ve 49. minutě Kukla, který poslal z ostrého úhlu kotouč do branky Klášterce po střele Kořínka, když se puk vrátil po odrazu od zadního mantinelu zpět před branku. Domácí branka řádně povzbudila. Následnou Račanského střelu musel vyškrábnout gólman Kaššák ramenem nad horní tyčku, i dalším šancím Račanského a Dobřemysla chyběly jen centimetry.

Přes stupňující domácí tlak opět odpověděli zkušení hosté a byl to opět Pražák, který využil ponechaného prostoru ke vstřelení další branky, 1:4. Poté si Kukla zopakoval situaci, ale z těžkého úhlu tentokrát nastřelil boční síť. A tak znovu udeřili hosté. Parádní pas Pražáka zužitkoval přesnou střelou do pravého horního rohu Stehlík, v 57. minutě tak na nových světelných tabulích svítilo skóre 1:5.

Po necelé minutě však předvedl pěkné zakončení pod horní tyčku po Račanského přihrávce Záhora a o 26 vteřin později snížil při tlaku první pětky Hauer, střelou po ledě přes klubko bránících hráčů na 3:5.

V závěru ještě domácí lavička sáhla ke hře bez brankáře, ale skóre se již neměnilo. O výhře hostí tak rozhodli především tři využité přesilovky a individuální schopnosti Pražáka, který byl u všech branek hostí. Přes porážku domácího týmu mohli diváci odcházet spokojeni nejen se vzhledem nové haly, ale také vcelku kvalitní podívanou.

Ohlasy trenérů

Jaromír Carvan (HC Baník Sokolov): Jsme teprve na začátku přápravy a na naší hře byly vidět veliké chyby. Nicméně máme na čem jěště pracovat.