Klášterec opět boduje

Klášterec ani po zápase s celkem z Klatov neokusil porážku. Jak dlouho vydrží Klášterci tato vítězná série, která trvá již šest zápasů? Najde Klášterec v příštích zápasech přemožitele? Klatovy dokázaly v 54. minutě vyrovnat na 2:2, ale domácí Panocha okamžitě odpověděl a vzápětí výhru pečetil Polanský.
2. října 2010 | 17:00 | Zimní stadion Klášterec nad Ohří
4:2
1:0,1:1, 2:1

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 6. Bečvář (Zmeškal, Polanský), 41. Stehlík (Šíp, Kocek), 54. Panocha (Řezníček), 57. Polanský - 25. Špaček (Pavlis, Čuban), 54. Steiner (Kajer). Rozhodčí: M.Orlický Z.Ruchař P.Vlasjuk. Vyloučení: 8:9, navíc Špindler (KLT) 10. min OT. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2.

Klášterec nad Ohří: Damašek (Studnička) - Vošta, Loučka, Zmeškal, Martínek, Mašek, Kocek, Řezníček, Hartman - Kalinovič, Stehlík, Šíp - Polanský, Bečvář, Miklovič - Řepík, Novotný, Suk - Szakal, Jáchym, Panocha.

SHC Klatovy: Jež (Vachoušek) - Fiala, Zeman, Špilec, Pouska, Plánička, Kašpar, Černý - Tureček, Trojan, Kajer - Špaček, Steiner, Špindler - Kepl, Babka, Šlík - Holub, Pavlis, Čuban.

Už v 6. minutě překonal Petra Ježe střelou nad pravé rameno Jiří Bečvář po nahrávce od Zmeškala a Polanského. Ve 12.minutě se prokličkoval přes 4 hráče Jan Zmeškal, jeho akci však zmařil pozorný Petr Jež. V 17.minutě Jiří Bečvář netrefil poloprázdnou Ježovu branku. Klášterec byl celou první třetinu lepší. Klášterec pomalu vůbec nepustil Klatovy do pásma.

Ve 23.minutě byl Martin Hartman zasažen hokejkou do obličeje, hlavní rozhodčí ovšem hru ani nepřerušil. Ve 25. minutě dorazil puk do Damaškovy branky Petr Špaček po střele Jana Pavlise. Va 33. minutě Libor Řepík netrefil zcela odkrytou Ježovu branku. Ve 39.minutě hlavní rozhodčí neodpískal trestné střílení. Ve 2. třetině byly Klatovy poznatelně lepší než v té první. I Klášterec měl ovšem několik šancí, které neproměnil.

Ve 41. minutě pálil Martin Kocek, puk se odrazil od Petra Ježe k Radku Šípovi a ten poslal puk dále k Janu Stehlíkovi, který s klidem dopravil puk až do Ježovy branky. V 49.minutě Jiří Bečvář netrefil prázdnou branku. Ve 54. minutě překonal Damaška střelou od modré čáry Ondřej Steiner po nahrávce od Miloše Kajera. Rychlou odpověď Klatovům v 55.minutě poslal Jiří Panocha po nahrávce od Ladislava Řezníčka. V 56. minutě zachytil Tomáš Polanský přihrávku od Fialy a poslal puk za Ježova záda. V poslední části zápasu byl Klášterec lepší a i když Klatovy dokázaly v jednu chvíli vyrovnat, Klášterec znovu neokusil hořkost porážky.

Ohlasy trenérů

Michal Jäger – trenér HC Klášterec - První třetina z naší strany byla vynikající, měli jsme lepší pohyb, větší nasazení, měli jsme víc šancí, bohužel jsme proměnili jen jednu z velkých šancí. Druhá třetina byla asi nejhorší, co jsem letos viděl. Na začátku jsme se nedostali skoro ze třetiny, úplně jsme upustili od nasazení, bruslení, nedohrávali jsme souboje. Soupeř nás zatlačil a zaslouženě vyrovnal. V poslední třetině jsme zredukovali sestavu na tři pětky, hráči se dostali do tempa. A pomohlo nám, že jsme hned na začátku třetiny proměnili přesilovku. Pak jsme udělali chybu a soupeř využil přesilovku a vyrovnal. Naštěstí jsme za pět vteřin dali gól. Pak nám hosté namazali na čtvrtý gól a zápas jsme už v klidu dohráli.