Klášterec odjíždí ze Sokolova s prázdnou

Klášterečtí hokejisté si dnes připsali již pátou prohru v řadě a momentálně se nachází na předposledním místě v tabulce. Zápas proti Sokolovu rozhodla jako minulé domácí utkání proti Klatovům třetí třetina ve které Klášterec inkasoval dva góly za stavu 3:3 a prohrál derby na ledě Sokolova 3:5. Jediným pozitivním bodem utkání pro Klášterec je fakt, že se v jeho dresu poprvé trefil junior Patrik Zicho pro kterého to byla tak první branka v seniorské soutěži. Dvě branky v utkání vstřelil ještě Martin Kalinovič .
12. prosince 2012 | 18:00 | Sokolov
5:3
1:0, 2:3, 2:0

branky a nahrávky: 15. Švec (Pražák), 22. Švec (Vrtek), 38. Vrtek (Švec), 50. Chaljavin (Kašpar), 60. Csamango (Nechvátal) - 23. Kalinovič (Freiberg, Řepík), 29. Kalinovič (Freiberg), 31. Zicho (Škorík, Hofmeister)

Baník Sokolov: Nechvátal (Francisko) - Kocek, Zmeškal, Formánek (A), Kuncl, O. Novák, Funk, T. Jakubal - Soukup (A), Dobřemysl (C), Pražák, Vrtek, Csamango, Boušek, Švec, Kašpar, Říha, Chaljavin. Trenér: Kurfürst

Klášterec nad Ohří: Damašek (J. Tichý) - Mašek, Hartman (C), Kolář, Žižka, Zicho, Dostál, Pozdněna, Freiberg, Jáchym, Řepík (A), Škorík, Kalinovič, Hofmeister, Mála, Salač (A), Heindl, Diviš, Toman. Trenér: Jäger.

hcbaniksokolov.cz - Ve 21. kole druhé hokejové ligy se proti sobě postavila mužstva Sokolova a Klášterce. V tradičním derby nakonec slavili výhru domácí hráči Baníku po výsledku 5:3.

Domácí trenéři se v utkání stále museli obejít bez Zdeňka Sopra a Petra Račanského. Fanoušci se nedočkali ani svého oblíbence Martina Vrby, který se v minulém zápase na Kobře vrátil do sestavy Baníku téměř po čtyřech letech. Mezi náhradníky zůstal zkušený Ladislav Boušek a místo ve druhé útočné formaci zaujali mladíci z karlovarské juniorky Marek Švec a Štěpán Csamangó, když druhý jmenovaný za Baník nastoupil po delší době. A právě tito dva hráči měli velký podíl na výhře Baníku.

Od začátku dělal hráčům problémy špatný led. A právě ten byl příčinou chyby Kuncla, po které se Klášterec ve druhé minutě dostal do velké šance, ale střela se mezi tři tyče nevešla. Baník poprvé zahrozil v sedmé minutě, kdy hrál přesilovou hru. Z dobré pozice pálil Kuncl, ale jeho bomba také minula cíl. V dalším průběhu první třetiny bylo k vidění spousta nepřesností a ztrát na obou stranách. Nekvalitní led byl znát i na pohybu hráčů a hra tak postrádala větší tempo. Vzruch přinesl až první gól utkání. V útočném pásmu vyhrál Vrtek buly, posunul kotouč na Marka Švece, jenž prostřelil Damaška – 1:0. Zvýšit vedení domácího týmu mohl v 17. minutě Csamangó, který byl v úniku faulován, ale trestné střílení neproměnil. Do šaten se tak odcházelo za těsného vedení Baníku.

Druhá třetina se odehrála již ve větším tempu. Ve 22. minutě se do velké šance dostali hosté, v zakončení však selhali a do protiútoku se dostal Baník. Csamangó vyslal do sólového nájezdu Marka Švece, který se ani tentokrát nemýlil – 2:0. O necelou minutu později to však bylo znovu jen o gól. Klášterec hrál přesilovou hru, při které se Freibergovi nepovedla střela, ale ke štěstí hostů si nepovedený pokus našel hokejku Martina Kalinoviče, který nemohl netrefit prázdnou bránu – 2:1. A vstřelený gól hosty povzbudil. Ve 26. minutě Zmeškal obranným zákrokem srazil puk přímo do jízdy Hofmeistera, který vzápětí trefil tyč. Klášterec měl v těchto fázích zápasu více ze hry a dočkal se také vyrovnání. Ve 29. minutě propadl Baník v útočném pásmu, hosté postupovali ve dvou na jediného obránce a Martin Kalinovič se rozhodl řešit situaci střelou, která o tyč skončila v bráně – 2:2. A to nebylo vše. Ve 31. minutě znovu hosté jeli ve dvou na jednoho obránce, tentokrát Škořík volil přihrávku na Patrika Zicha, jenž překonal Nechvátala – 2:3. Rázem tak vedl Klášterec.Vyrovnat a zkompletovat hattrick mohl Švec v následné přesilové hře, ale tentokrát byl úspěšnější Damašek. Důležitý okamžik se odehrál ve 33. minutě. Na trestnou lavici putoval Formánek a k překvapení všech také Soukup, který byl vyloučen za nešťastný zásah hokejkou do tváře Hofmeistra na 2 plus 2 minuty. O oprávněnosti trestu nebylo pochyb, ale rozpaky budil fakt, že rozhodčí tento zákrok neviděl a rozhodl se Soukupa vyloučit až téměř po dvou minutách pokračující hry (bez jakékoliv signalizace) a následném upozornění Hofmeistra v přerušené hře. Sokolov se tak musel bránit dvojnásobnému oslabení, ve kterém nejprve předvedl fantastický zákrok Nechvátal, jenž vychytal v tutovce Hartmana. Zbytek oslabení odehrál Sokolov velmi dobře, což také nabudilo domácí publikum a Baník celkově ožil. Výsledkem byl vyrovnávající gól. Švec přešel velmi důrazně přes obránce, kterého doslova zboural a parádně našel Vladislava Vrtka, jenž prostřelil Damaška – 3:3. Po druhé třetině byl tak stav vyrovnaný.

V úvodu třetí třetiny se do velké příležitosti dostal domácí Novák, ale ani nadvakrát Damaška nepřekonal. A začalo tak čekání na chybu. Nejprve Baník nevyužil přesilovou hru, poté však za bránou vyrobil zkušený Damašek obrovskou minelu, Kašpar přihrál Valerimu Chaljavinovi, jenž střelou mezi nohy vracejícího se Damaška poslal Baník do vedení – 4:3. Do útoku se tak musel hnát Klášterec, ale jeho snahu narušila zbytečná vyloučení. Po nich několikrát parádně zasáhl Nechvátal a Baník tak i nadále držel těsný náskok. V čase 57:43 kapitán Sokolova Václav Dobřemysl nešťastně vyhodil kotouč mimo hrací plochu a musel na trestnou lavici. V přesilové hře se Baník dobře bránil a Klášterec posílil svou početní převahou ještě dalším hráčem, který naskočil za odvoleného brankáře. Jenže ke kotouči se dostal Štěpán Csamangó, který z vlastní třetiny vyhodil puk tak šikovně, že trefil opuštěnou bránu – 5:3. Asistenci na tomto gólu si připsal brankář Nechvátal. Po inkasovaném gólu neudržel nervy na uzdě hostující Hartman, který mrštil hokejkou směrem k čárovému rozhodčímu a klášterecký kapitán tak putoval do kabin. Závěr zápasu se pak v poklidu dohrál a Baník si podruhé v letošní sezoně připsal důležité vítězství nad Kláštercem.

Poměrně vyrovnaný zápas rozhodla sokolovská větší touha po vítězství. Klášterec střídal dobré okamžiky s těmi špatnými a nakonec rozhodla chyba nejzkušenějšího hráče v dresu hostů. Domácím velmi dobře zahrála juniorská dvojice Švec-Csamangó, která se výrazně zapsala do střelecké listiny. Celkově mladí hráči hru oživili. Vítězstvím udržel Baník sedmou pozici, Klášterec se naopak propadl na již předposlední místo.