Klášterec je v semifinále play-off!!!

Klášterečtí hokejisté se radují. V dnešním utkání porazil Klášterec domácí Klatovy 3:2 po prodloužení a zahraje si semifinále play-off. Po dvou třetinách přitom vedl Klášterec pohodlně 2:0 a zdálo se, že utkání dohraje v pohodě. To se ale nestalo. Klatovy v poslední třetině vyrovnaly stav utkání na 2:2 a tak se muselo do prodloužení. To rozhodl klášterecký sniper Tomáš Polanský, který tak poslal Klášterec do dalších bojů.
10. března 2013 | 17:30 | Klatovy
2:3p
0:1, 0:1, 2:0, 0:1

branky a nahrávky: 45. Pouska (Maxa, Martinec), 48. Pour (Pavlis) – 17. Salač (Řepík), 21. Freiberg, 62. Hofmeister.

SHC Klatovy: Kúdela (Štelmach) - Mrázek, Herr, Martinec, Farný, Blumentrit, Pour - Pouska, Bernad, Kajer - Maxa, Steiner, Čurda - Pitel, Topinka, Pavlis - Vizinger, Vondryska, Čuban

Klášterec nad Ohří: Damašek (Kaššák) - Kolčava, Mašek, Žižka, Loučka, Kolář, Dostál, Řepík, Mála, Revay, Polanský, Freiberg, Hofmeister, Škorík, Salač, Heidl, Diviš, Horváth, Zicho

Úvodní vhazování vyhráli hosté, ale v útočném pásmu se usadili domácí. Po čtyřiceti sekundách vyrazil Damašek střelu Topinky do rohu. Ve 2. minutě se Pouskova střela odrazila od zadního plexi a nadělala Damaškovi velké problémy. Zanedlouho byl vyloučen hostující Revay. V přesilovce to zkoušel z úhlu Bernad, ale trefil pouze rameno Damaška. Tři sekundy před návratem Revaye byl vyloučen Polanský. Za čtyřicet sekund přisedl k Polanskému opět Revay a domácí tak měli osmdesáti vteřinovou přesilovku 5 na 3. V přesilovce vystřelil Topinka, hostující Hofmeister si obětavě do střely lehl. Jediná střela v přesilovce, která směřovala na branku, přišla z hole Mrázka, ale hostující gólman ji bez problému kryl. První střela hostů přišla z hole Freiberga, Kůdela byl pozorný a střelu zlikvidoval. V 11. minutě byl vyloučen Mrázek. Přesilovkovou střelu Revaye vyrazil Kůdela do ochranné sítě. Na druhé straně zahrozil Pavlis, jeho střelu od modré Damašek vyrazil. V 16. minutě byl zbytečně vyloučen Herr. Přesilovku hosté využili. Mezi kruhy si sjel Vlastimil Salač, dostal přesnou přihrávku od Řepíka a poslal puk do horního růžku Kůdelovy branky. Za půl minuty byl vyloučen Freiberg. V přesilovce od modré tvrdě vypálil Pour, ale branku těsně minul. V 19. minutě se sám před Damaška dostal Maxa, ale na brankáře hostů domácí kapitán nevyzrál. V polovině 20. minuty byl vyloučen Kolář, sekundu před koncem první třetiny byl vyloučen Revay.

Do druhého dějství vstoupili domácí v přesilovce 5 na 3, ta měla trvat minutu a půl. Ale v přesilovce domácích přišel velký šok pro všechny klatováky. Petr Freiberg vystihl rozehrávku a ujížděl sám na Kůdelu, při zakončení mu sjel puk z hole, ale přesto kotouč projel Kůdelovi mezi betony a hosté vedli o dvě branky. V počátku 22. minuty byl vyloučen Salač. Domácí v početní výhodě nic nevymysleli. Za minutu přišlo vzájemné vyloučení, na straně domácích Bernad, za hosty si šel sednout Salač. V 25. minutě nastavil Damašek lapačku proti nahození Vondrysky. V polovině následující minuty byl vyloučen Farný, za pět sekund si k němu přisedl Mrázek. Hosté tak měli téměř dvou minutovou přesilovku 5 na 3. Ani hostům se dvojnásobná přesilovka nevydařila. Za zmínku stojí jen střela Hofmeistera, Kůdela ji ukryl v náruči. Ve 33. minutě byl vyloučen Mrázek, v přesilovce mířil do betonu Kůdely Mála. Ve 35. minutě byl vyloučen Topinka, domácí se ubránili. Ve 37. minutě vystřelil Polanský, Kůdela vyrazil vyrážečkou do rohu. Pět sekund před koncem druhé třetiny našel Kajer před brankou osamoceného Bernada, ten trefil pouze vyrážečku Damaška.

Pár sekund po začátku poslední periody byl vyloučen Bernad. Oslabení domácí přestáli, když hosty k ničemu nepustili. Ve 44. minutě vytvořili domácí závar před Damaškem, ale nikdo z domácích nedokázal přehodit už ležícího Damaška. Za pár vteřin byl vyloučen Kolář. V přesilovce vypálil od modré Martinec, ale trefil pouze lapačku Damaška. Další střela od modré pro tentokrát z hole Poura, zaduněla o Damaškovy betony. Hned po vhazování opět napřáhl Pour, ale při střele zlomil své náčiní. Dvě vteřiny před návratem Koláře od modré vypálil Martinec, jeho střelu tečoval Martin Pouska a kotouč se zastavil o síť za Damaškem. Ve 47. minutě byl vyloučen Kolář, za minutu byl vyloučen Horváth. Domácí hráli minutu 5 na 3. V přesilovce byl sám před Damaškem Vizinger, hostující gólman byl ale úspěšnější. Pak od modré vypálil Josef Pour a po jeho dělovce se rozvlnila síť Damaškovy branky. V 50. minutě byl vyloučen Farný. V přesilovce z kruhu vystřelil Řepík, Kůdela zasáhl lapačkou. Na začátku 55. minuty v akci 2 na 1 nahrával Freiberg Polanskému, od jehož bruslí se kotouč odrazil do tyčky Kůdelovy branky. V 58. minutě si Damašek poradil s nebezpečnou střelou Topinky. Na začátku 60. minuty byl faulován Topinka, ale píšťalka rozhodčích zůstala němá. Za několik sekund později byl na druhé straně byl vyloučen Pouska. V přesilovce od modré vypálil Revay, kotouč zasáhl velice bolestivě obránce Poura, kterého z ledu se zakrvácenou tváří museli doprovázat spoluhráči a lékař. Do konce třetí třetiny se již nic neodehrálo a tak přišlo na řadu prodloužení.

Hned po pár vteřinách byl přísně vyloučen Martinec, který zlostně odpálil kotouč po odpískání, obdržel navíc osobní trest. V oslabení se povedlo domácím dvakrát vyhodit. Přesilovku hosté využili, když se mezi betony Kůdely trefil Tomáš Polanský a poslal hosty do semifinále play-off. Klatovům naopak sezóna skončila.