Klášterec ani napodruhé na Jablonec nevyzrál

Osmnácté kolo druhé ligy se hokejistům Klášterce nad Ohří vůbec nevydařilo. Už se stává tradicí, že na poslední týmy tabulky nemohou Severočeši najít recept. To se potvrdilo i tentokrát. Domácí Jablonec nad Nisou totiž porazil Klášterecké jednoznačně 5:1 a odpoutal se z posledního místa tabulky. Jediný gól Klášterece vstřelil Jaroslav Buchal, to už ovšem pouze snižoval na 1:3. Více branek už hokejisté od Ohře vstřelit nedokázali, proto odjeli domů s prázdnou.
28. listopadu 2009 | 18:00 | Zimní stadion Jablonec nad Nisou
5:1
2:0, 2:1, 1:0

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 4. Kotrba (Pohl), 9. Liška, 34. Mrňa (Stehno, Duda), 39. J. Kadeřábek (Kotrba), 41.Měrtl (J. Kadeřábek, T. Kadeřábek) – 35. Buchal (Mašek). Rozhodčí: Chlaň - Lučan, Plch. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 180. Střely na branku: --:--. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1.

Vlci Jablonec nad Nisou: Láníček - Dostál, Müller, Petrmichl, Duda, Šafář, Pohl, Knesl, Drábek - Měrtl, Kadeřábek J., Kadeřábek T., Mrňa, Liška, Stehno, Tondr, Kotrba, Hertl, Bílek, Brokeš, Chamrád.

Domácí se prosadili hned na začátku, když přesilovou hru využil Kotrba. V deváté minutě vedl Jablonec už 2:0. Přes Damaškovu hůl se prosadil Tomáš Liška. Vlci byli lepším týmem, přesto mohl Klášterec snížit. Proti byla tyč Láníčkovy branky.

Ve čtyřiatřicáté minutě předvedli domácí pěknou kombinaci, Stehno nahrál Pavlu Mrňovi, který blafákem zvýšil už na 3:0. Klášterec však poté zlepšil výkon a výsledkem byla gólová reakce Jaroslava Buchala - 3:1.

Těsně před druhou sirénou však dokázal Jablonec opět odskočit do tříbrankového rozdílu. Kotrba přihrál před bránu a Jan Kadeřábek se nemýlil. Definitivní podobu výsledku pak dal těsně po druhé přestávce z mezikruží Měrtl. Jablonec zvítězil jednoznačně 5:1.