Řisuty nezaváhaly, potřetí v sezóně si smlsly na Klášterci

Ani Mikuláš s čertem a andělem nepřinesl hokejistům Klášterce vytoužené tři body. Severočeši tak už šest zápasů čekají na vítězství po základní hrací době. V 19. kole potvrdily první Řisuty roli favorita a u Ohře vyhrály 4:2. Buldoci tak navýšili svůj náskok na čele soutěže. Na úvodní trefu hostujícího Mádla sice odpověděl Kajer, ovšem další dvě branky padly do sítě Damaška. Stehlík potom na koncí druhé části zápas zdramatizoval, nicméně Řisuty si už vítězství pohlídaly.
5. prosince 2009 | 17:00 | Zimní stadion Klášterec nad Ohří
2:4
1:2, 1:1, 0:1

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 15. Kajer (Derfler), 39. Stehlík (Pražák, Kocek) - 4. Mádl (Scherzl, Landa), 17. Scherzl (Landa, Wolf), 37. Lapáček, 44. Hegenbart (Kos). Rozhodčí: Würtherle - Komárek, Krátký. Vyloučení: -:-. Využití: -:-. V oslabení: -:-. Diváci: ---. Střely na branku: --:--. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4.

Klášterec nad Ohří: Damašek - Kocek, Klaus, Boguský, Mašek, Višňák, Koblitz, Krupka - Kajer, Derfler, Jáchym - Bečvář, Novotný, Řepík - Miklovič, Stehlík, Pražák - Kalinovič, Nguyen, Suk - Kadlec.

HC Řisuty: Pospíšil - Mádl, Sedláček, Vyskočil, Babický, Kašák, Čermák - Fiala, Procházka, Landa - Scherzl, Wolf, Hegen - Kos, Hlusička, Bláha - Křepelka, Lapáček.

Kdo bude na ledě pánem ukázali hosté hned na začátku utkání. Ve čtvrté minutě rozebrali domácí obranu a první střelu Řisut na Damaškovu branku proměnil ve vedoucí gól Michal Mádl. Na druhé straně „vystrašili“ klášterečtí hráči brankáře hostů Pospíšila při přesilovce v osmé minutě. Jáchymova střela šla však mimo řisutskou klec. V 11. minutě měli domácí namále. Obránci špatně rozehráli, k puku se dostal Scherzl a jen Damaškova lapačka zabránila pohromě. Na vedoucí gól hostů odpověděli domácí hráči až v 15. minutě. Pospíšila prostřelil Miloš Kajer a na stadionu bylo hned veseleji. Jenže radost netrvala ani minutu a půl. Potom zamotali hosté domácí obraně hlavu, v závaru se nejlépe zorientoval Jiří Scherzl a bekhendem zavěsil za Damaškova záda druhý řisutský gól. Stavem 1:2 také skončila první třetina.

V té druhé se bohužel pro domácí obraz hry příliš nezměnil. Domácí se marně snažili dobýt Pospíšilovu branku a hosté se čím dál tím častěji tlačili před tu Damaškovu. V jedné z největších šancí se v 7. minutě ocitl Scherzl, když se snažil dorazit do domácí sítě Mádlovu střelu. Podobnou situaci museli ve 12. minutě řešit na druhé straně hosté. Klausovu střelu se pokoušel dorazit do branky Jáchym, ale marně. Třetí gól v domácí brance zařídili ve 37. minutě sami domácí. Tak dlouho si hráli ve vlastní obranné třetině s pukem, až ho nahráli Stanislavu Lapáčkovi, který nedal Damaškovi šanci a dostal Řisuty do vedení 1:3. Fanouškům, kteří v té chvíli propadli pesimismu, vlil novou naději do žil Jan Stehlík v 39. minutě. Ujel hostujícím obráncům a z pravého kruhu prostřelil Pospíšila.

Naděje vydržela domácím hráčům i fanouškům do konce druhé třetiny a ještě necelé čtyři minuty v poslední části hry. Potom se opět „vyznamenala“ domácí obrana. Za brankou přišli domácí o puk, když jej snaživý Matěj Kos v leže na ledě nahrál Pavlu Hegenbartovi a ten čtvrtým gólem uzavřel skóre utkání na 2:4.

Ohlasy trenérů

Petr Mikeš, trenér HC Klášterec nad Ohří - Řisuty jsou velice zkušeným mužstvem. Dali nám lekci z produktivity. Udělali jsme několik hrubých chyb v obraně, oni z toho čtyři potrestali a zaslouženě vyhráli.