Zkušenost rozhodla! Klášterec schytal debakl.

Klášterečtí hokejisté odjížděli k dalšímu zápasu do Moravských Budějovic značně oslabeni. Klášterci chyběli hráči jako Bečvář, Deveri, Koblitz, Miklovič, Řepík, Freiberg, Mála nebo brankářská jednička Pavel Damašek a naopak tým nastoupil s juniory Drazdíkem, Vlastníkem, Procházkou nebo Beranem a to nejspíše rozhodlo. Domácí tým byl lepší ve všech směrech a jejich zkušenost rozhodla o jejich vysoké výhře 9:1. Jediný čestný úspěch zaznamenal nejstarší hráč na soupisce Klášterce David Suk.
23. října 2013 | 18:00 | Moravské Budějovice
9:1
2:0, 5:0, 2:1

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 5. Vlček (Hobza), 15. Sechovec (Telesz), 21. Telesz, 23. Kesner (Sechovec), 30. Trojan (Pěška, Přidal), 33. Tobola (Pěška, Přidal), 38. Trojan (Pěška), 43. Telesz (Zahradník), 50. Matějka (Vlček) – 42. Suk (Jáchym, Zicho)Vyloučení: 3:7 Využití: 4:0 V oslabení: 1:0 Průběh zápasu: 7:0, 7:1, 9:1 Počet střel: 41:17 Rozhodčí: Helt F. – Měkýš T., Pospíšil M. Počet diváků: 305

M.Budějovice: Šťastný (Helešic) – Latner, Sechovec, Tobola, Sobotka, Tichý, Hobza – Kesner, Zahradník, Telesz, Kovalský, Matějka F., Přidal, Pěška, Trojan, Vlček, Dostál.

Klášterec nad Ohří: Tichý (Kutnar) – Štrach, Horváth, Loučka, Mašek – Zicho, Jáchym, Suk, Diviš, Vlastník, Matějka L., Beran, Procházka, Drazdík.

V desátém kole druholigové soutěže přivítala Žihadla tým HC Klášterec nad Ohří. Hosté přijeli bez 8 hráčů základní sestavy s několika juniory na soupisce. Hned od úvodního vhazování byli aktivnější domácí hráči. Aktivita Žihadel vedla i k prvnímu vyloučení hostujícího hráče. Nabídnutou výhodu těsně před jejím koncem přetavil ve vedoucí branku Martin Vlček. Domácí byli i dál při střelecké chuti a Jiří Tichý v brance hostů se měl co ohánět. Naproti tomu na druhé straně kluziště Jiří Šťastný čelil jen sporadickým pokusům hostí. V polovině prvního dějství dostali domácí další výhodu přesilové hry a znovu jí nepohrdli. Na dvoubrankový rozdíl zvyšoval Roman Sechovec. Hosté se dostali na delší dobu před domácí svatyni při vyloučení domácího Romana Sechovce. V závěru třetiny ještě měli početní výhodu domácí, ale i přes snahu a několik slibných šancí se puk za záda hostujícího gólmana nepodařilo protlačit.

Druhá třetina začala pokračováním přesilovky domácích z konce třetiny první. Co se nepodařilo koncem prvního dějství, se povedlo po 27 sekundách prostřední části. Hostující brankář chyboval a doslova vyzval ke skórování Michala Telesze. Po této hrubici odjel Jiří Tichý na střídačku a přenechal místo v brankovišti Davidu Kutnarovi. Ale ani ten neudržel čisté konto dlouhou dobu. Po dvou minutách hry poslal puk do jeho klece Karel Kesner. Hosté byli pod tlakem a do protiútoků se dostávali pouze sporadicky a na konci jejich snažení stál dobře chytající Jiří Šťastný. Na druhé straně měl plné ruce i nohy práce David Kutnar. Po několika výborných zákrocích nestačil na doklepnutí Jana Trojana. Aktivitu domácích potvrdil další přesilovkovou trefou Přemysl Tobola. Ještě před koncem druhé části korunoval skvělou třetinu Žihadel svým druhým zásahem v utkání Jan Trojan.

Třetí třetinu začali lépe a aktivněji hosté. Odměnou jim byla čestná branka po bekhendové střele Davida Suka. Radost hostů však po 31 sekundách rázně utnul Michal Telesz svoji druhou přesnou trefou v utkání. Hostům nebylo možno upřít snahu o vstřelení další branky, ale v tato snaha byla tříštěna fauly a zahřívání trestné lavice. Ani domácí hráči nehráli „naplno“ a tak se hra odvíjela převážně ve střední třetině. Možnost zkorigování výsledku dostali hosté v polovině třetiny při vyloučení domácího hráče. Ale byla to Žihadla, která udeřila ve vlastním oslabení, kdy po úniku dvou hráčů přihrávku Michal Telesze proměnil v poslední branku utkání Filip Matějka. Domácí již do konce utkání kontrolovali touš i hru, ale skandování svých fanoušků „deset, deset“ již nevyslyšeli.

Ohlasy trenérů

Michal Jäger (HC Klášterec nad Ohří):

„Utkání bylo v podstatě rozhodnutý den předem, protože my jsme sem přijeli bez osmi lidí základní sestavy v poli a první gólman zůstal doma z pracovních a zdravotních důvodů. My jsme sem přijeli s klukama, kteří dneska poprvé v životě hráli druhou ligu. Jsou to „prvoročáci“ v juniorech a to se samozřejmě projevilo. Domácí nastoupili takřka v kompletní sestavě, což je samozřejmě obrovský rozdíl. Máme za sebou cestování ve středu, kdy je půlka mančaftu v práci, s čímž se samozřejmě nedá nic dělat. Domácí vyhráli zápas zaslouženě.“

Rudolf Cakl (HC Moravské Budějovice 2005):

„Už před zápasem, když jsem se díval na soupisku soupeře, tak bylo jasný, jak ten západ bude dneska vypadat. Soupeř přijel ve 13 lidech, z toho se šesti juniory. To co na svazu vymysleli tady s touto soutěží, kdy středeční zápasy se jezdí 300, 350 kilometrů… je to poloamatérská nebo poloprofesionální soutěž, tak ty středy budou takové asi na více stadionech. Zápas z povinnosti, klukům to v podstatě nic nedalo, bylo pouze otázkou skóre, kolik to dopadne nebo nedopadne. Pokud chtějí v Praze takto ten hokej dělat dál, tak je to o ničem. Těm klukům to nic nedá, takže máme tři body, ano, ale díky tomu, jak to svaz vymyslel.“