Klášterec konečně zabral, má tři body!

To bylo drama! Klášterečtí hokejisté ve 20. kole druhé ligy konečně zvítězili po 60 minutách. Odnesl to Most. Hosté sice u Ohře vedli, ale dva slepené Řepíkovy góly skóre otočily. Mostecký Panocha sice vyrovnal na 2:2, nicméně trefy Maška a Buchala znamenaly vedení Klášterce v poměru 4:2. Hosté následně snížili, domácí Kocek ve třetí části hry odpověděl. Poslední slovo sice měl opět Most, ale Klášterečtí si už vedení 5:4 pohlídali a udrželi se tak na druhém místě tabulky.
12. prosince 2009 | 17:00 | Zimní stadion Klášterec nad Ohří
5:4
2:1, 2:2, 1:1

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 15. Řepík (Buchal), 17. Řepík (Buchal), 26. Mašek (Pražák), 35. Buchal, 48. Kocek (Kajer, Klaus) - 6. Růžek (Zika), 22. Panocha (Zika, Růžek), 36. Vrtek (Řezníček, Nedrda), 56. Vrtek (Zika). Rozhodčí: Grech - Fiala, Havelec. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:3, 5:3, 5:4.

Klášterec nad Ohří: Damašek - Klaus, Koblitz, Mašek, Boguský, Kocek, Krupka - Dudek, Kajer, Derfler- Kadlec, Bečvář, Buchal - Řepík, Miklovič, Stehlík - Pražák, Jor, Kalinovič - Suk.

Mostečtí Lvi: Brzobohatý - Kuncl, Řezníček, Ambrož, Martinec, Mizera, Martínek - Nedrda, Vrtek, Havlůj - Růžek, Zika, Panocha - Kašťák, Šešina, Šafařík - Karel.

Napínavý hokej až do poslední minuty, spousta šancí a infarktových momentů. Tak by se dal ve stručnosti charakterizovat duel mezi Kláštercem a Mostem ve 20. kole II. hokejové ligy. Poprvé dostali domácí hokejisté puk za záda mosteckého gólmana Brzobohatého už na konci 2. minuty. Kalinovičova přihrávka od mantinelu prošla až před branku k přichystanému Davidu Sukovi. Ten sice nadvakrát dostrkal puk až do sítě, ale rozhodčí gól neuznal. Damaškovu pozornost odzkoušeli hosté na konci 4. minuty. Puk však po střele z levé strany skončil jen v lapačce domácího brankáře. Narozdíl od následující akce. Šafařík objel domácí branku, zbavil se obránce a podařilo se mu nahrát před Damaška. Puk dorazil do sítě Antonín Šešina, naštěstí pro domácí to bylo bruslí, rozhodčí to viděl a gól neuznal. Na začátku 6. minuty porazil Kadlec z brány vyjetého gólmana Brzobohatého a dočkal se trestu nejen od rozezleného Řezníčka, ale také od rozhodčího. Sednout si šel na trestnou lavici i Řezníček, přesto na tom byli domácí lépe, stále ještě dohrávali přesilovku díky předchozímu vyloučení Nedrdy. Jenže klášterecká výhoda nebývá vždycky výhodou pro Klášterec. Lukáš Zika vystihl špatnou rozehrávku domácí obrany, objel branku a přesnou přihrávkou našel rozjetého Jindřicha Růžka, který v polovině 6. minuty otevřel skóre utkání. Přiživit mosteckou radost mohl na začátku 12. minuty Roman Ambrož, který skočil na led z trestné lavice, zachytil přihrávku spoluhráče a sám se řítil na Damaška. Klášterečtí hráči i fanoušci mohli pak svému gólmanovi děkovat, že hosté nevedli už 2:0. A nebylo to naposledy, kdy Damašek v utkání skvěle zasáhl a vysloužil si ovace publika. Stejně jako se jich dočkal v 15. minutě Libor Řepík, který proměnil svůj samostatný únik ve vyrovnávací gól. Potlesk však patřil i krásné, dlouhé a přesné přihrávce Jaroslava Buchala. Stejná dvojice zafungovala také o dvě minuty a deset sekund později při klášterecké přesilovce. Buchal přihrával zpoza branky, Libor Řepík před brankou se s Brzobohatým nemazlil – 2:1 pro Klášterec.

Další zajímavosti a kuriozity připravila obě mužstva pro fanoušky až ve druhé části hry. Nejprve si Pavel Damašek vybral na začátku 22. minuty slabší chvilku, když za svá záda propustil nahodilý střelecký pokus Jiřího Panochy a spolupodílel se tak na vyrovnávacím mosteckém gólu. O čtyři minuty později však bylo všechno opět jinak. Ondřej Mašek se při domácí přesilovce prosadil střelou od modré čáry a Brzobohatý, který měl úplně zakrytý výhled, kapituloval potřetí. Na konci 31. minuty si Damašek vylepšil brankářský profil, když zlikvidoval další samostatný únik mosteckých a udržel Klášterec ve vedení 3:2. O tom, že Klášterec povede dokonce o dva góly rozhodl v 35. minutě aktivní Jaroslav Buchal. Před mosteckou brankou zachytil špatnou rozehrávku hostů a přesnou trefou nad levý beton počtvrté vyškolil Brzobohatého. Jenže Most nepatří k těm, kteří by se vzdávali. O minutu později využil přesilovku Vladislav Vrtek a zas bylo o co hrát a oč se snažit. V 38. minutě musel Damašek opět čelit samostatnému nájezdu. Tentokrát se ovšem Panocha kláštereckého gólmana zalekl a branku vůbec netrefil.

Hned na začátku poslední části hry se blýskl krásnou individuální akcí Martin Kadlec. Prosmýkl se podél mantinelu, šikovně obehrál obránce, ale bekhendový blafák na poslední chvíli Brzobohatý vyrazil. A tak popáté rozvlnil síť mostecké branky až Martin Kocek ve 48. minutě při domácí přesilovce pět na tři. Se střelou vůbec nespěchal, počkal si, najel mezi kruhy a přesně vypálil vedle pravého betonu mosteckého brankáře. Také čtvrtý mostecký gól padl při dvojnásobné přesilovce. Kláštereckou obranu nachytal na švestkách Vladislav Vrtek a čtyři a půl minuty před koncem zdramatizoval utkání. Na začátku poslední minuty ujel ve vlastním oslabení mostecké obraně David Suk a tvrdou střelou vyzkoušel mosteckého gólmana. Ten sice včas srazil betony, ale puk se nejspíš válel někde za ním v brankovišti. Suk se chtěl k puku dostat, ale Řezníček ho k tomu za cenu nedovoleného bránění nepustil. Řezníčkovým vyloučením přišli hosté o možnost hrát v šesti proti čtyřem a Klášterec výhru 5:4 ubránil.

Ohlasy trenérů

Michal Jäger, asistent trenéra HC Klášterec nad Ohří - Jsme rádi, konečně se nám podařilo vyhrát za tři body. Po strašně dlouhý době. Začátek utkání zase špatně, prohrávali jsme v pátý minutě při naší přesilovce jedna nula. Naštěstí do konce třetiny jsme to dokázali otočit na dva jedna. Snažili jsme se na kluky apelovat, aby zjednodušili hru, jak v obranným pásmu, tak i ve střední a útočným. Docela se nám to dařilo, nakonec jsme to utkání dovedli do vítězného konce. Měli jsme tedy kupu štěstí, protože Pavel Damašek, gólman, chytil čtyři, pět nájezdů, zachytal výborně. Nám se podařilo nastřílet po dlouhé době pět gólů a jsme rádi za tři body.

Kamil Kašťák, trenér HC Most - Ten zápas jsme začali dobře, vedli jsme jedna nula a plnili jsme ty obranný úkoly, který jsme si řekli. Pak jsme začali trochu faulovat a dostali jsme dvě branky v první třetině. Myslím, že od půlky zápasu jsme měli daleko víc šancí než domácí, ale neproměnili jsme to. Ke konci jsme zase udělali zbytečný fauly a dostali jsme gól na pět tři v přesilovce pět na tři. Ke konci jsme sice vykřesali naději, měli jsme šance, ale už jsme ten bod neuhráli.