Klášterec sestřelil Děčín ve druhé třetině a postupuje do semifinále!

Severočeši slaví! Hokejisté Klášterce nad Ohří totiž v nejkratší možné době zvládli čtvrtfinále play-off, Děčín porazili jednoznačně 3:0 na zápasy a už teď se mohou těšit na další kolo. Děčín sice u Ohře od šesté minuty vedl, ale domácí pěti góly skóre otočili a vítězství si už pohlídali. Klášterci se podařila především druhá dvacetiminutovka, ve které padly do děčínské sítě čtyři branky a ve které se tím pádem zrodil rozhodující rozdíl. Soupeř Klášterce pro semifinále ještě není znám, ve všech ostatních čtvrtfinálových sériích se bude pokračovat čtvrtými zápasy v úterý.
14. března 2010 | 17:00 | Zimní stadion Klášterec nad Ohří
6:2
1:1, 4:0, 1:1

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 9. Buchal, 21. Zika (Derfler), 22. Freiberg (Buchal, Řezníček), 35. Řezníček (Zmeškal), 40. Suk (Derfler), 60. Kadlec (Novotný) - 6. Valko (Oliverius, Fiala), 56. Štverák (Tomeček). Rozhodčí: Vilt - Šerý, Šulo. Vyloučení: -:-. Využití: -:-. V oslabení: -:-. Diváci: ---. Průběh utkání: 0:1, 5:1, 5:2, 6:2.

Klášterec nad Ohří: Damašek - Mašek, Martínek, Kocek, Boguský, Zmeškal, Řezníček, Rutta, Krupka - Kajer, Derfler, Zika - Suk, Stehlík, Pražák - Bečvář, Buchal, Freiberg - Kalinovič, Novotný, Kadlec.

Děčín: Zikmund - Jaroměřický, Sádovský, Marek, Stezka, Molnár, Brož - Tomeček, Zůbek, Filipovský - Oliverius, Valko, Chvátal - Mach, Češka, Řídel - Fiala.

Do druhého domácího utkání vstoupili klášterečtí hokejisté s vidinou postupu do semifinále play-off. Poprvé vyzkoušel hostujícího gólmana Zikmunda Lukáš Zika ve 4. minutě. Protentokrát byl ještě děčínský brankář na správném místě. O minutu později na druhé straně nemusel Damašek ani hnout prstem. Fiala ani nestačil vystřelit, když ho na led poslal Suk a šel si za to odpočinout na trestnou lavici. Podobně jako v prvním utkání série se díky tomuto vyloučení dostali hosté do vedení. Fiala, Oliverius a Val´ko prosvištěli rozhozenou domácí obranou a Lukáš Val´ko stanovil skóre na 0:1. V 7. minutě se měl ve své brance co ohánět Jiří Zikmund, ale snaha domácích hráčů zatím ještě vyšla naprázdno. O dvě minuty později však bylo všechno jinak. Hosté při dalším domácím náporu úmyslně posunuli brankovou konstrukci a rozhodčí nařídil trestné střílení. To s elegancí sobě vlastní proměnil Jaroslav Buchal a od té chvíle to šlo s hosty z kopce. Ačkoli snaha jim rozhodně nechyběla, stejně jako příležitosti. Ty však končily na domácí obraně či na Damaškovi. V 16. minutě se proti Zikmundovi řítil Jaroslav Buchal a hostující obránce musel zatáhnout za záchranou brzdu. Dostal sice dvě minuty, ale trestné střílení z toho tentokrát nebylo. Zikmund se dál v brance hostů potil ostošest, ale do konce první třetiny už gól nepadl.

Zato v té druhé to bylo jako na střelnici. Nejprve se 49 sekund po jejím zahájení vrhl rybičkou na Derflerovu nahrávku Lukáš Zika a Klášterec vedl 2:1. Téměř přesně o minutu později se hostům nepodařilo vyhodit puk ze třetiny, Freiberg, Buchal a Řezníček zamotali hlavu obraně i Zikmundovi v brance a Petr Freiberg zvýšil vedení domácích na 3:1. Počtvrté dopravil puk za Zikmundova záda Jaroslav Buchal na konci 31. minuty a také se z toho náležitě radoval, jenže předčasně. Rozhodčí gól neuznali pro údajnou nahrávku rukou. Ta se však nekonala, puk se k Buchalovi odrazil od nerovnosti na mantinelu. Hosté se proti Damaškovi osmělili až v 35. minutě. Ve vlastním oslabení zachytil Milan Stezka dlouhou přihrávku a vydal se sám na kláštereckého gólmana. naštěstí pro domácí neuspěl. Narozdíl od Ladislava Řezníčka, který ještě v téže minutě a téže přesilovce propálil děčínskou obranu i gólmana dělovkou od modré a Klášterec vedl 4:1. Popáté dopravil puk za Zikmundova záda technickou střelou David Suk půl minuty před koncem třetiny. Za stavu 5:1 se také odcházelo do šaten.

V poslední třetině došlo už jen na kosmetické úpravy skóre. V 56. minutě využili hosté přesilovku a Damaška prostřelil Jiří Štverák. Přesto měli poslední slovo v utkání domácí hráči. Krásnou akci Kalinoviče a Novotného zakončil Martin Kadlec a uzavřel skóre zápasu na konečných 6:2 pro Klášterec. Radost byla veliká jako celá Afrika a Klášterec se chystá do semifinále play-off.

Ohlasy trenérů

Michal Jäger, asistent trenéra HC Klášterec nad Ohří – My jsme ta dvě první utkání odehráli na čtyři pětky, kdežto soupeř jen na tři. Takže jsme doufali a věřili, že Děčínu dojde kondice, fyzická síla. To se dnes také projevilo, protože my jsme byli prakticky celý zápas lepší a Děčín jsme přebruslili. Kluci podali obrovský výkon. Dostali jsme se do krizových situací v těch dvou prvních zápasech, ale kluci to zvládli a dokázali se s tím porvat. Dneska dokázali, že hokej umí hrát perfektně a já je musím všechny pochválit.

1:1, 2:3, 2:2

Turnaj hokejových přípravek.

18. března 2024

V sobotu 16.3.2024 se na kláštereckémm zimním stadionu odehrál turnaj hokejových přípravek. Tato kategorie je složena z dětí předškolního věku a žáků 1. tříd Naši nejmladší Tygříci si pozvali na...

Číst více >

Mladší žáci vyhráli turnaj v Ostrově!

17. března 2024

Mladší žáci se v sobotu vydali na cestu do nedalekého Ostrova, kde se pořádal silně obsazený turnaj v ledním hokeji. Turnaje se kromě našeho týmu zúčastnila další čtveřice celků - Čerti Ostrov, SKBM...

Číst více >

Starší žáci jedou na vítězné vlně!

6. března 2024

Starší žáci si svou skvělou formu ze základní části přenesli i do nadstavby ligy starších žáků a po pěti odehraných zápasech vévodí tabulce bez ztráty bodu!