Klášterec nestačil na Klatovy i podruhé v sezóně

V dalším zápase druholigové skupiny západ zajížděl Klášterec na led favorita Klatov. Klášterečtí se sice radovali jako první v utkání, když se trefil Ladislav Nguyen, ale to bylo ze strany hokejistů z města porcelánu vše. Klatovy, které letos hrají na špici tabulky a jsou farmou extraligové Plzně vývoj utkání otočily. Klášterec nakonec prohrál 1:4. Za zmínku určitě stojí že se v brankovišti Klášterce objevil talentovaný Štěpán Lukeš z chomutovské juniorky, který má i několik startů za mládežnické výběry České reprezentace.
16. prosince 2015 | 18:00 | Klatovy
4:1
1:1, 2:0, 1:0

branky a nahrávky: 7. Leština (Přikryl), 27. Váchal (Přikryl, Michel), 37. Váchal (Michel, Slavík), 56. Přikryl (Holý) – 8. Vrtek (Nguen) Rozhodčí: Kostourek - Havelec, Fiala Vyloučení: 5:3 navíc Beran 10 OT (hrub.), Tulačka 10 OT (nesp.)

SHC Klatovy: Polívka (Kukin) – Chalupa, Holý, Růžička, Slavík, Houfek, Kubík – Tulačka, Kristl, Beran – Přikryl, Michel, Váchal – Kubeš, Beneš, Kepka – Němec, Topinka, Leština

Klášterec nad Ohří: Lukeš (Tichý) – Müller, Kuncl, Koblitz, Žižka, Ringler, Páleník, Schönauer, Andres, Charousek, Vrtek, Hrdlička, Jáchym, Mála, Toušek, Hammerbauer, Deveri, Nguyen, Lehnert, Huňady, Diviš

Převzato z: hcklatovy.cz

Úvod zápasu byl ze strany domácího celku vlažný. Čehož využil Mála, jeho střela našla pouze lapačku připraveného Polívky. Ve 4. minutě opět zaúřadovala rukavice Polívky, tentokráte po střele Vrtka. Domácí se osmělili až o dvě minuty později, Kubešova rána trefila jen beton Lukeše. V 8. minutě domácí chybovali v rohu kluziště, čehož využil Nguen, který našel svým pasem volného Vrtka, který se trefil nad vyrážečku domácího brankáře.V 11. minutě pálil z levé strany Michel, ale nepřesně. Ve 12. minutě si do výhodné střelecké pozice sjel Vrtek, Polívka však domácí podržel.Ve 14. minutě tečoval nahození Tulačky Beran, Lukeš našel puk ve své výstroji. V 17. minutě se domácí dočkali vyrovnání, když se k odraženému puku dostal Leština a vyrovnal stav utkání. Ve 20. minutě pálil od modré Růžička, ovšem nepřesně.

Hned v úvodu druhého dějství hráli domácí přesilovou hru, využít ji ovšem nedokázal. Ve 23. minutě tečoval Růžičkov střelu Přikryl jen do Lukeše. Ve 27. minutě strhli domácí vedení na svoji stranu, Přikryl přihrál na slepo před branku, kde stál volný Váchal a prostřelil Lukeše.Ve 31. minutě pálil z mezi kruží Kuncl. puk skončil jen na hrudi Polívky. Ve 33. minutě se do úniku dostal Michel, ale jeho bekhendový blafák se mezi tři tyče nevešel. V následující minutě se do roztržky dostal domácí Beran s hostujícím Jíáchymem, Beran sice zahodil rukavice, ale hostující hráč odjel a tak diváci byli ochuzeni o boxerskou vložku. Následně pálil od modré Holý, kotouč skončil v lapačce hostujícího brankáře. Ve 36. minutě se mezi kruhy zjevil osmaocený Vrtek, ale domácí gólman potvrdil své kvality. Ve 37. minutě domácí odskočili do vedení o dva góly, ranou z mezi kruží se prosadil Váchal. Záhy mohl odpovědět Charousek, který se dostal sdo samostaného úniku, ale Polívka jeho forhendový blafák vychytal.

Ve 42. minutě byl v úniku faulován Beneš a sudí nařídili trestné střílení. To osvšem domácí útoční neproměnil.Ve 46. minutě to zkusil z mezi kruží Toušek, domácí gólman byl pozorný. Ve 47. minutě se v obrovské šanci zjevil Michel, ale ani tentokráte mu nebyla souzena gólová radost. O minutu později se zpoza branky snažil zaskočit Polívku Jáchym,. ale domácí gólman si místo u tyčky pohlídal. V 53. minutě pelášil sám na Lukeše Michel, jeho bekhendový blafák se do branky nevešel. V 56. minutě dali domácí výsledku konečnou podobu, z poza branky vybruslil Přikryl a trefil se nad rameno Lukeše. V závěru zápasu se do úniku dostal Mála, ale Polívka jeho bekhendový blafák vychytal.

1:1, 2:3, 2:2

Turnaj hokejových přípravek.

18. března 2024

V sobotu 16.3.2024 se na kláštereckémm zimním stadionu odehrál turnaj hokejových přípravek. Tato kategorie je složena z dětí předškolního věku a žáků 1. tříd Naši nejmladší Tygříci si pozvali na...

Číst více >

Mladší žáci vyhráli turnaj v Ostrově!

17. března 2024

Mladší žáci se v sobotu vydali na cestu do nedalekého Ostrova, kde se pořádal silně obsazený turnaj v ledním hokeji. Turnaje se kromě našeho týmu zúčastnila další čtveřice celků - Čerti Ostrov, SKBM...

Číst více >

Starší žáci jedou na vítězné vlně!

6. března 2024

Starší žáci si svou skvělou formu ze základní části přenesli i do nadstavby ligy starších žáků a po pěti odehraných zápasech vévodí tabulce bez ztráty bodu!