Klášterec na domácím ledě porazil Klatovy a vyrovnal stav série na 2:2

Klášterečtí hokejisté v dnešním zápase porazili na svém ledě Klatovy 5:3 a vyrovnali tak stav série na 2:2. Po dvou vyrovnaných třetinách se Klášterec ve třetí části rozjel a třemi brankami rozhodl o svém vítězství. Rozhodující pátý zápas se odehraje v neděli v Klatovech
8. března 2013 | 17:00 | Klášterec nad Ohří
5:3
1:1, 1:1, 3:1

branky a nahrávky: 19. Polanský (Hofmeister, Revay), 35. Hofmeister (Kolčava, Revay), 53. Polanský (Freiberg, Hofmeister), 57. Revay (Žižka, Freiberg), 60. Freiberg – 13. Bernard (Maxa, Čurda), 38. Pavlis (Maxa), 60. Bernard (Topinka)

Klášterec nad Ohří: Damašek(Kaššák); Loučka, Zicho, Revay, Kolčava, Mašek, Žižka, Kolář, Dostál, Řepík, Salač, Mála, Polanský, Freiberg, Hofmeister, Kolčava, Heindl, Škorík, Diviš, Toušek, Neuman

SHC Klatovy: Kůdela(Štelmach); Mrázek, Herr, Martinec, Farný, Blumentrit, Pour, Krch, Bernard, Kajer, Maxa, Čurda, Pitel, Topinka, Pavlis, Vizinger, Vondryska, Čuban, Pouska,

Do dnešního utkání vstupoval tým Klášterce jako celek, který musí utkání vyhrát, nebo mu skončí sezóna. Do první třetiny vlétl Klášterec jako uragán a držel puk na svých hokejkách poměrně často v útočném pásmu. Klatovy se dostaly k nebezpečnější střela ve třetí minutě, ale Vizingerovu střelu stačil zablokovat domácí Mašek. Oba celky hrály velmi opatrný hokej, protože nikdo nechtěl udělat jako první chybu a platit za ní inkasovaným gólem. V 11.minutě předvedl krásnou individuální akci domácí Freiberg který nejprve zamířil za klatovskou branku, poté se zbavil tří hostujících obránců, ale konečná střela šla nakonec mimo branku. Ve 12.minutě už se radovali hosté. Domácí obrana nechala několikrát dorážet hostující útočníky až se jeden z nich prosadil. Jakub Bernard se dostal po několika dorážkách k puku a ten pak poslal do poloprázdné klece. Klatovy se tedy dostaly do jednobrankového vedení a bylo na Klášterci aby ukázal, kdo je na domácím ledě pánem. Hned ve stejné minutě se dostal k puku domácí Hofmeister, ale jeho střelu zneškodnil perfektním zákrokem Kůdela v brance Klatov. V 18.minutě přišlo tolik vytoužené vyrovnání skóre. Před klatovskou brankou se nejlépe ve skrumáží zorientoval Tomáš Polanský a uklidil puk do branky. Za nerozhodného stavu se také šlo do kabin.

Ve druhé třetině se hrálo spíše ve středním pásmu a oba celky se často střídaly u puku. Ve 24.minutě se Klášterec usídlil v útočném pásmu, ale špatnou rozehrávkou se z něj zas rychle dostal. Poté se hra přelévala ze strany na stranu. Až 35.minuta nabídla další branku utkání a radoval se domácí tým. Při signalizovaném vyloučení hostujícího hráče se dostal k puku Jakub Hofmeister, který poslal puk za záda Kůdely a Klášterec tak v utkání poprvé vedl. Né však dlouho. V 38.minutě Klatovy stav utkání vyrovnaly když se se štěstím trefil Jan Pavlis. Stav 2:2 vydržel až do konce druhého dějství.

Poslední třetina sice moc hokejové krásy nepobrala, ale padlo v ní nejvíce branek. Ve 47.minutě se musel vyznamenat domácí Damašek, který si poradil s dorážkou Čurdy. Po této akci držel puk na svých hokejkách domácí tým, ale žádná z jeho akcí se neujala. V 52.minutě už se ale Klášterec radoval. Tomáš polanský využil milimetrově přesné přihrávky od Freiberga a poslal puk do branky. Klášterec tedy v utkání znovu vedl. V 54.minutě se vyznamenal hostující brankář, který bravurně zneškodnil střelu Salače. V 57.minutě dostal Klášterec výhodu přesilové hry, kterou po pár vteřinách také využil. Josef Revay dostal puk na modrou čáru odkud také vypálil puk na brankáře, který se už jen stačil otočit směrem do branky kde puk skončil. Klášterec tedy vedl už o dvě branky a zdálo se, že má vyhráno. To ale nebyla pravda. Jiskřičku naděje vyřesal hostům ještě v 60.minutě Jakub Bernard. Ve stejné minutě ale zamířil přesně do prázdné branky Petr Freiberg, který tak prodloužil sezónu Klášterci ještě minimálně o jeden zápas.