Reparát proti Řisutům Klášterci nevyšel

Odveta proti celku Řisuty, na jejichž ledě prohrál Klášterec 1:4, bohužel domácím nevyšla. Obě mužstva sice hrála poměrně líbivý hokej se slušnou porcí šancí, ale domácí ani jednu nedokázali proměnit. Hosté naopak rozhodli o své výhře ušmudlaným gólem deset vteřin před koncem druhé třetiny. Podruhé skórovali v poslední minutě utkání do opuštěné klášterecké branky při domácí power-play.
24. října 2009 | 17:00
0:2
0:0, 0:1, 0:1

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 40. Mádl (Landa, Klaus), 60. Kos (Bezouška). Vyloučení: 7:9. Střely na branku: 35:29.

Klášterec nad Ohří: Damašek - Klaus, Koblitz, Mašek, Krupka, Kocek,Palubjak, Boguský - Kajer, Buchal, Kadlec, Jor, Derfler, Indra, Ton, Kotrouš, Řepík, Dudek, Nguyen, Jáchym.

HC Řisuty: Pospíšil - Mádl, Sedláček, Vyskočil, Babický, Kašák, Čermák, Fiala, Procházka - Landa, Klaus, Hegenbart, Kos, Bezouška, Bláha, Křepelka, Hlusička, Lapáček, Wolf.

Poprvé se Damašek v domácí brance zapotil ve 4. minutě. Landa se prodral podél mantinelu k domácí obranné třetině a nahrál Kosovi, který číhal na modré. Kos pak našel šikovnou přihrávkou osamělého Lapáčka. Jeho blafák naštěstí Damašek kryl. Domácí se osmělili až v 7. minutě. Jáchym vybojoval puk za Pospíšilovou brankou a přesně přihrál Nguyenovi, který nikým nehlídán zkusil přestřelit lapačku řisutského gólmana. Bohužel pro domácí marně. O minutu později se do sebe pustili za brankou hostů Kadlec s Čermákem. Obveselení fanoušků stálo oba dvě minuty na trestné lavici. Jinak se v průběhu první části hry nestalo nic, co by aspoň trochu rozčeřilo poklidnou hladinu utkání.

To podstatné pro celé utkání se odehrálo až ve druhé třetině. Hned na jejím začátku museli domácí odolávat dvojnásobné přesilovce. Zvládli to nejen díky kouzelníku Damaškovi, ale i obrovskému nasazení všech hráčů. Jenže hosté měli navrch i v dalším průběhu druhé třetiny. Až na souboj ve 12. minutě, kdy se do sebe pustili Derfler s Vyskočilem. Defler sice schytal spoustu úderů do obličeje, ale nakonec Vyskočila povalil na led a "zklidnil" ho. Oba se tak na jednu stranu postarali o zajímavé představení, ale vysloužili si za to trest do konce utkání. Horší rána pro domácí ovšem přišla deset sekund před koncem třetiny. Řisutský kapitán Michal Mádl víceméně jen nahodil puk před Damaškovu branku, ale lehký puk nakonec skončil v klášterecké síti. Nutno dodat, že domácí gólman prakticky nic neviděl přes stínící hráče hostů.

Bohužel ani poslední třetina nepřinesla změnu stavu ve prospěch domácích. Ti se sice snažili ze všech sil a Pospíšil se měl ve své kleci co ohánět. Jenže kláštereckým hráčům nepřálo v sobotu štěstí ani trošičku. Když už si vypracovali šanci, ztroskotali buď na Pospíšilovi nebo jen těsně minuli řisutskou branku. Osud zápasu se dovršil půl minuty před koncem utkání. Při power-play domácích se do prázdné branky trefil Matěj Kos a rozhodl o tom, že Klášterec se zatím drží na druhé příčce tabulky západní části II. ligy.