Klášterec se probudil až v závěru utkání

6:2, 6:3, 2:6, 2:6 - takhle divoké jsou letošní výsledky mezi Kláštercem a Řisuty. Hostům pomohl hattrick Jakuba Krause, domácí se vzchopili až ve třetí třetině a manko už nedokázali smazat. V závěru utkání Martin Hartman nepříjemným zásahem loktem poslal u hrazení k zemi Matěje Kose a dostal 5+OK.
22. ledna 2011 | 17:00 | Zimní stadion Klášterec nad Ohří
2:6
1:2, 0:1, 1:3

branky a nahrávky: 7. Šíp (Řezníček), 51. Zeman (Jáchym) - 15. Čermák (Kraus, Ton), 19. Babický, 25. Kraus (Nestrašil), 49. Kraus (Sedláček, Nezdražil), 50. Křepelka (Fiala), 55. Ton

Klášterec nad Ohří: Damašek (Studnička) - Žižka, Řezníček, Kocek, Krupka, Martínek, Koblitz, Bursík, Stehlík, Pražák, Řepík, Toman, Jáchym, Kalinovič, Šíp, Hartman, Blažek, Zeman.

HC Řisuty: Pospíšil (Schwimanberger) - Mádl, Ton, Sedláček, Čermák, Babický, Fiala, Vyskočil, Kašák, Landa, Kos, Scherzl, Procházka, Kraus, Bláha, Krčpelka, Wolf, Jaroš, Nestrašil, Hlusička.

První třetina patřila především skvělým brankářským výkonům. Radek Šíp sice po přihrávce od Petra Martínka netrefil odkrytou branku, ale v 8.minutě už musel Schwamberger zvýšit ostražitost, když se Libor Řepík pokoušel propasírovat puk mezi jeho betony. Vytáhl se také Pavel Damašek, a to vynikajícím semaforem. Vzápětí Schwamberger znovu uspěl v souboji s Řepíkem. Skvělou třetinu odehrál také hostující Tomáš Landa, a právě on byl u největší šance v úvodu zápasu. Před Damaškovou brankou hořelo, když dorážel Scherzlovu střelu. V 15. minutě už zůstal zcela volný před Damaškovou brankou Roman Čermák, který dostal přihrávku z rohu od Jakuba Krause a poslal tak Řisuty do vedení. Neuvěřitelně přesně pak Ladislav Řezníček načasoval svou přihrávku na Radka Šípa, a ten po samostatném úniku srovnal stav utkání ukázkovou kličkou. V závěru první dvacetiminutovky se ještě Damašek snažil přelstít rozhodčí, když mu za záda propadla střela Tomáše Babického, ale čárový rozhodčí viděl puk za brnakovou čarou dříve, než jej klášterecký brankář zasedl.

Druhá třetina patřila hokejovějším hostům a z domácího celku si tak zahrál především Pavel Damašek. Ten si poradil s pokusem Matěje Kosa, ale ve 25. minutě už inkasoval. Boris Nestrašil přihrál najíždějícímu Jakubu Krausovi, ten neváhal a vypálil z první. To byl ale jedniný okamžik, kdy Damašek ve druhé části nedokázal soupeře zastavit. V závěru ještě předvedl vynikající práci holí při Křepelkově akci, který se uvolnil ve vlastním oslabení.

Pavel Damašek zlikvidoval střelu od Matěje Kosa, který pálil z ostrého úhlu. Ve 49.minutě přihrál Nestrašil na modrou čáru Sedláčkovi, ten vypálil a jeho střelu dopracoval za Damaškova záda Jakub Kraus. Vzápětí na to si počkal Jonáš Křepelka na přihrávku u modré čáry od Petra Fiali. Klášterec čekal dlouhou dobu na druhou branku, povedlo se to Lukáši Zemanovi po přihrávce od Marka Jáchyma. Tomáš Bursík si vybruslil z poza branky a zkusil překonat Schwambergera střelou z bekhendu, jeho střelu hostující brankář zneškodnil vyrážečkou. V čase 54:28 domácí zkoušejí hrát powerplay, které se jim nevyplatilo a Martin Ton tak zvýšil stav na 2:6. Lukáš Zeman zkusil propálit od modré čáry Schwambergera. V závěru utkání byl Martin Hartman vyloučen do konce utkání za brutální faul loktem.