Klášterec začal druhou polovinu soutěže na jedničku!

Klášterečtí hokejisté se v odvetném utkání utkali s celkem z Klatov a oproti prvnímu zápasu který prohráli v prvním kole 3:5 dnes jasně dominovali a zaslouženě vyhráli 5:1. Klášterec se v po první třetině ujal vedení 2:0 zásluhou Františka Mály a Libora Řepíka. Ve druhé třetině navýšil klášterecký tým skóre už na 4:0, když se trefil Miroslav Kuncl a podruhé v utkání František Mála. V poslední třetině už byla hra více vyrovnaná a dočkaly se i Klatovy zásluhou Jana Hucla. Definitivní tečku za utkáním udělal v 55.minutě Jakub Loučka. Klášterec si tak připsal další tři body a v posledních šesti utkáních vždy bodoval.
30. listopadu 2013 | 17:00 | Klášterec nad Ohří
5:1
2:0, 2:0, 1:1

branky a nahrávky: 10. Mála (Toušek, Loučka), 15. Řepík (Suk, Jáchym), 27. Kuncl (Suk, Řepík), 28. Mála (Bečvár, Toušek), 54. Loučka – 50. Hucl (Čuban, Vondryska) Vyloučení: 9:8 + Farný (KLT - 10min), Diváci: 180

Klášterec nad Ohří: Damašek ( Kaššák ) – Loučka, Kuncl, Zicho, Mašek, Koblitz, Řepík, Jáchym, Suk, Mála, Toušek, Bečvář, Diviš, Toman, Schönauer, Fencl, Vlášek, Váňa

SHC Klatovy: Pravda ( Lejsek ) – Škrak, Zeman, Huncl, Martinec, Farný, Blumentrit, Pacanda, Topinka, Connor, Pouska, Pitel, Bastl, Vizinger, Vondryska, Čuban

V úvodu se do pásma dostali hosté, kteří si tím vybojovali přesilovou hru, když byl vyloučen Mašek. V přesilovce hosté moc nevymysleli, za zmínku stojí jen nepřesná střela Vizingera. V 5. minutě vyrazil Pravda před sebe Tomanovu střelu, k dorážce se nikdo z domácích nedostal. V 7. minutě přišla chyba domácí obrany, kterou mohl ztrestat Vondryska, branku ale přestřelil. Na druhé straně se domácí dostali do přečíslení 2 na 1, ale akci překombinovali. V 9 . minutě posílal Jáchym před branku nahazovanou přihrávku, kterou si málem do vlastní branky srazil jeden z hostujících obránců, ale puk šel těsně vedle. O minutu později se domácí dostali do vedení, Touškovu střelu z mezikruží vyrazil Pravda před sebe, k dorážce se dostal Mála a střelou nad Pravdovu vyrážečku poslal domácí do vedení. Ve 12. minutě od modré vystřelil Škrak, jeho projektil ale postrádal přesnost. Na druhé straně vyrazil Pravda střelu Loučky, z dorážky minul těsně branku Mašek. Pak Pravda s problémy krotil střelu Kuncla od modré. V 15. minutě domácí navýšili vedení, když se nepříliš prudkou střelou trefil mezi betony Řepík. V 16. minutě vyrazil Damašek do ochranné sítě střelu Bastla. V 18. minutě se sám před Pravdou zjevil Jáchym, ale trefil jen beton Pravdy. Ve 20. minutě se domácí natlačili před Pravdu, ale branka už do přestávky nepadla.

Ve 22. minutě ukryl Pravda v náruči střelu Žižky. Ve 23. minutě byl vyloučen Vlášek. Hned v úvodu oslabení domácí ujeli hostům v akci 2 na 1, ale hosté nebezpečí včas odvrátili. Následně mířila Pacandova rána z kruhu mimo prostor třech tyčí. Poté se domácí opět dostali do přečíslení 2 na 1, Bečvář přihrál Maškovi, jeho střelu Pravda kryl. V 25. minutě měl Damašek problémy se střelou Pitla. O minutu později byl vyloučen Škrak, za minutu k němu přisedl Topinka a Klášterec hrál minutovou přesilovku 5 na 3. Tu domácí využili bleskově, když se ranou od modré prosadil Kuncl. I následnou přesilovku 5 na 4 domácí využili, když Bečvář našel před brankou volného Málu a ten pokořil Pravdu. Ve 29. minutě mířila Čubanova střela do Damaška. Pak se domácí dostali opět do akce 2 na 1, ale finální přihrávku jim zhatil Martinec. Ve 31. minutě nahodil puk na Damaška Pacanda, poté se před domácím gólmanem pošťuchovali domácí Žižka s hostujícím Haneyem, oba dostali dvě minuty. Ve 33. minutě našel Toušek Řepíka, ale tomu střela nesedla tak jak by si představoval a puk tak skončil mimo branku. Ve 34. minutě byl vyloučen Schönauer. V přesilovce hosté vůbec nic nevymysleli. V 36. minutě Pravda horko těžko krotil nahození Jáchyma. V 38. minutě byl vyloučen Farný na dvě minutu plus desetiminutový trest za úder do oblasti hlavy krku, ale spíše se jednalo o zákrok vysokou holí. Ve 40. minutě mířila Bečvářova střela do Pravdy.

Ve 42. minutě byl vyloučen Vizinger. V oslabení ujel Bastl, ale Damašek jeho pokus vyrazil poté dostal puk do branky Čuban, ale branka nebyla uznána pro vysokou hůl (velmi sporný moment). Ve 46. minutě minul branku Bečvář střelou z kruhu. O minutu později byl vyloučen Koblitz. V přesilovce trefil Damaška Vondryska. Následně v oslabení zahrozil Mála, jeho pokus lízl tyčku hostující branky. Další akce domácích v tomto oslabení byla akce 3 na 2, ale domácí ji překombinovali. V 50. minutě hráli hosté přesilovku a dokázali ji využít díky Huclovu prudkém nahození, které skončilo až za Damaškem. O minutu později se do pásma probíjel Bastl, ale z této akci si přivodil zranění nohy. V 52. minutě byl vyloučen Martinec, za čtyřicet sekund si k němu přisedl Čuban. V přesilovce tvrdě vypálil Kuncl, branku ale přestřelili, pak se do prázdné branky netrefil Řepík. Přesilovku domácí využili, když Loučkovo nahození propadlo za Pravdu, ale branka neměla být uznána neboť už minimálně čtvrt minuty před tím byla branka posunutá, což Pravda reklamoval, obdržel však za to osobní desetiminutový trest. V 55. minutě se dostal do samostatného úniku dostal Řepík, ale Pravdu nepřekonal. V 58. minutě našel Jáchym volného Koblitze, ale tomu střela nesedla. O minutu později vytvořili domácí závar před Pravdou, ale ten puk za svá záda nepustil. V závěru byl ještě vyloučen Kuncl, ale na výsledku to nic nezměnilo. Domácí vyhráli naprosto zaslouženě, přehráli hosty ve všech směrech, hosté byli opět nepřesní v koncovce, vytvářeli chyby a předvedli snad nejhorší výkon letošní sezony.