Páté vítězství v řadě, stylově s pěti brankami v síti soupeře. Odnesly to Klatovy

Úvod sezóny z říše snů prožívají v těchto dnech a týdnech hokejisté druholigového Klášterce nad Ohří. Už popáté za sebou totiž zvítězili. V rámci 8. kola navíc venku svému soupeři nedali nejměnší šancí. Klatovům nasázeli pět branek, a protože ani jednou neinkasovali, vyhráli přesvědčivě 5:0. Střelecky se dařilo Martinu Kadlecovi, který si připsal dvě trefy. Jednou se prosadili Buchal, Suk a Kotrouš. Severočeši tak i nadále zůstávají na prvním místě tabulky.
14. října 2009 | 18:00
0:5
0:0, 0:3, 0:2

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 25. Kadlec (Ton), 29. Buchal (Stehlík, Kajer), 32. Suk (Kotrouš), 49. Kadlec (Dudek), 57. Kotrouš (Ton). Rozhodčí: Poskočil - Černý, Vavruška. Vyloučení: 7:10 navíc Fiala 10 min. nesp. chování. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 395. Střely na branku: 25:36. Průběh utkání: 0:5.

SHC Klatovy: Halmoši - Fiala, Špiler, Kubeš, Plánička, Kreuzman, Černý, Valečka, Hochman, Maxa, Straka, Zhvakin, Kuželík, Hobl, Kepl, Kocman, Švík, Čuban.

Klášterec nad Ohří: Damašek - Klaus, Koblitz, Mašek, Kloz, Kocek, Palubjak, Boguský, Krupka, Kajer, Buchal, Stehlík, Jor, Derfler, Kadlec, Ton, Kotrouš, Suk, Dudek, Mguyen, Jáchym.

Poměrně pohodový zápas odehráli hokejisté Klášterce nad Ohří v Klatovech. Připsali si další vítězství, čímž stvrdili své první místo v tabulce. Gólman Pavel Damašek si navíc připsal vychytanou nulu.

V první třetině to přitom na žádnou jednoznačnou záležitost nevypadalo. Hrál se vyrovnaný hokej a v obou brankách kralovali gólmani. V páté minutě mohl domácí poslat do vedení Štelmach, ale Damašek jeho ránu z bezprostřední blízkosti perfektně vyrazil. Obě mužstva si mohla vyzkoušet i přesilovky, ale góly nepadaly.

Brankové radosti přišly až ve druhé dvacetiminutovce. Ve čtyřiadvacáté minutě nejprve klatovský Kepl těsně minul branku Klášterce bekhendem, hned z protiútoku ovšem skóroval Klášterec. Ve skrumáži se nejlépe zorientoval Martin Kadlec - 0:1. A už za čtyři minuty se skóre měnilo znovu. Po pěkné kombinaci zakončoval Jaroslav Buchal. Chvíli po polovině zápasu navíc přidal třetí trefu David Suk a o vítězi bylo rozhodnuto.

Třetí část se tak dohrávala spíše z povinnosti. Ve 49. minutě zužitkoval Dudkovu asistenci ve čtvrtou branku opět Martin Kadlec. Tři a půl minuty před koncem pak uzavřel na konečných 0:5 Václav Kotrouš, jehož gólu předcházel únik Tona domácí obraně.

Klášterec tak ani popáté za sebou nepoznal hořkost ztráty byť jediného bodu. Už v sobotu může svou parádní sérii natáhnout na šest zápasů, v domácím prostředí hostí jablonecké Vlky.