Proti posledním to zkrátka nejde

Velkým překvapením skončilo utkání 14. kola druhé ligy pro hokejisty Klášterce nad Ohří. Ti totiž na domácím ledě nestačili na poslední tým tabulky - s Roudnicí nad Labem prohráli 3:4. Severočeši přitom dvakrát smazali jednogólové manko a na začátku druhé dvacetiminutovky dokonce vedli. Jenomže dva slepené góly Roudnice rozhodly o tom, že tři body poputují k Labi. Klášterec proto zůstal na třetím místě tabulky.
14. listopadu 2009 | 17:00
3:4
2:2, 1:2, 0:0

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 6. Palubjak (Derler), 12. Kotrouš (Jor, Bečvář), 21. Derfler (Kajer) - 1. Kala R. (Jakeš, Kalivoda), 8. Kalivoda (Kala M., Kala R.), 28. Szakal (Novák), 28. Jakeš (Kala R.). Rozhodčí: Grech - Fiala, Havelec. Vyloučení: -:-. Využití: -:-. V oslabení: -:-. Diváci: ---. Střely na branku: --:--. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:4.

Klášterec nad Ohří: Damašek (Zavadil) - Višňák, Koblitz, Mašek, Boguský, Kocek, Palubjak - Novotný, Kajer, Derfler - Stehlík, Ton, Buchal - Řepík, Jor, Kotrouš - Bečvář, Kalinovič, Jáchym - Dudek.

Roudnice n. L.: Kolinger (60. Kareš) - Krejčí, Kala M., Boháček, Brožovský, Wos, Novák - David, Příhoda, Mikala - Kala R., Jakeš, Szakal - Kutlák, Sailer, Kalivoda.

Domácí se nestačili ještě ani rozkoukat a už po třiceti sekundách prohrávali 0:1. Klášterecká obrana zapomněla na Romana Kalu, který za Damaškova záda dorazil lehkou střelu Jiřího Jakeše. Na 1:1 srovnal Klášterec až na začátku 6. minuty. Střelou od modré se mezi betony brankáře Kolingera trefil Lukáš Palubjak. Jenže o tři minuty později se podobnou střelou prosadil na druhé straně David Kalivoda a Roudnice vedla 1:2. Domácí ovšem dokázali odpovědět a odpověď to byla nádherná. Po krásné akci Martin Jor – Václav Kotrouš druhý jmenovaný zasunul puk do prázdné branky a stav byl 2:2.

Na začátku druhé třetiny se Klášterec dokonce dostal do vedení. Po šestnácti sekundách předvedli Petr Derfler s Milošem Kajerem rychlou akci na jeden dotek, jejímž výsledkem byl třetí gól za Kolingerovými zády z hokejky Petra Derflera. V sedmadvacáté minutě se Damašek pořádně zapotil při nebezpečném pokusu Martina Příhody, ale v té chvíli ještě klášterecký gólman puk za svá záda nepustil. To bohužel neplatilo o minutu později, když se kláštereckou obranou prosmýkl Adam Szakal a Damaška prostřelil. Stav byl 3:3 a pro domácí mělo být ještě hůř. Uplynulo přesně dvaadvacet sekund a přesnou střelou pod Damaškovu vyrážečku se do klášterecké sítě trefil Jiří Jakeš a uzavřel skóre utkání na 3:4.

V poslední třetině se bohužel domácím nepodařilo najít na hosty recept. Nepomohla ani závěrečná power-play a tak musel Klášterec spolknout hořkou pilulku porážky.

Ohlasy trenérů

Michal Jäger, asistent trenéra HC Klášterec - My jsme kluky celý týden připravovali na to, že to nebude jednoduchý utkání. Dokázali jsme vyhrát s Mostem, Klatovama i Děčínem, prohráli jsme s podlením Jablonce. Říkali jsme klukům, aby k tomuhle utkání přistoupili s pokorou a respektem. Bohužel se to nepodařilo. Po čtvrtém gólu na nás padla deka, kluci dřeli, dřeli a snažili se zakončovat. Bohužel jejich gólman měl skvělý den a nám tam nespadlo vůbec nic.