Klášterec statečně bojoval se Sokolovem! Nakonec mu však podlehl

Klášterečtí hokejisté dnes bohužel podlehli favoritovi ze Sokolova 0:2, ale rozhodně se nemají za co stydět. Souboje mezi Kláštercem a Sokolovem mají vždy speciální náboj a jinak tomu nebylo ani dnes. Klášterec prohrál první dvě třetiny skórem 1:0, což dohromady dávalo výsledek 2:0. Klášterečtí hokejisté sice hráli bojovně svým srdíčkem a za náš klub, ale brankář Habal, který hájil branku i extraligových Karlových Varů pro ně neměl pochopení a za svá záda nepustil ani jeden puk. Klášterec se rval jako lev, ale bohužel to nevyšlo. Další utkání sehraje Klášterec doma v neděli od 17:00.
7. března 2014 | 18:00 | Sokolov
2:0
1:0, 1: 0:0

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 11. Kverka (TS), 39. Rohan (Dobřemysl)

Baník Sokolov: 3 Habal (92 Hruška) – 33 M. Rohan, 19 Tomeček, 4 Parýzek, 9 Ruprecht, 55 Schusser, 27 Šik, 77 Novák – 81 Boušek (A), 22 Kverka, 23 Vaněk, 28 Kuběna, 36 Dobřemysl (C), 21 T. Rohan, 20 Sýkora, 98 Bauer, 87 Švec, 7 Račanský, 15 Říha, 8 Kašpar (A), 66 Hudák. Trenér: Antonik.

Klášterec nad Ohří: 2 Kaššák (1 Tichý) – 16 Loučka (C), 25 Kuncl, 23 Štrach, 24 Pokorný, 6 Koblitz, 14 Dostál – 21 Bečvář, 18 Toušek, 9 Suk (A), 22 Řepík (A), 12 Jáchym, 17 Mála, 8 Diviš, 13 Toman, 19 Schönauer, 5 Váňa. Trenér: Nerad.

převzato z: hcsokolov.cz

Od samého začátku skvělá atmosféra panovala v pátek na sokolovském zimním stadionu. Po efektním nástupu domácích hráčů ochozy začaly bouřlivě skandovat a čtvrtfinálová série mezi Baníkem a Kláštercem začala.

Úvod zápasu byl opatrnější a oba gólmani zasahovali proti spíše propagačním střelám. Ale postupně zápas nabíral na obrátkách. Domácí se stále více dostávali do hry a začali si vytvářet převahu. Po gólu volala šance Bouška, ale stav se měnil až v jedenácté minutě. To byl při sólovém úniku faulován Jaromír Kverka a pískalo se trestné střílení. Při něm se sokolovský šikula zachoval mazácky, vykoupal Kaššáka a skvělým blafákem poslal Baník do vedení – 1:0. Náskok mohl být navýšen v dalším průběhu první části, kdy si Baník vypracoval další šance, znovu to byl i Kverka, který hrál velmi dobrý zápas, ale Kaššák odolával. Baník však stupňoval tlak a fanouškům se musela první třetina líbit. Hosté se k akcím dostávali sporadicky, ale z ničeho nic deset vteřin před koncem mohlo být vyrovnáno, Habal však velkou šanci hostí kryl a Baník tak po první dvacetiminutovce vedl 1:0.

Hned v úvodu druhé třetiny měli hosté další šanci, ale domácí brankář odolal i tentokrát. Ve 24. minutě rozhodčí vůbec poprvé vylučovali a hosté měli výhodu přesilové hry. Jenže při ní fauloval klášterecký Mála a bylo po přesilovce. Již v oslabení pak měl příležitost hostující Řepík, ale Habal máchl lapačkou a poté si již jen poslechl aplaus publika. Následně měli hosté další výhodu přesilové hry, ale ani tentokrát se skóre neměnilo. Ve druhé třetině byla hra vyrovnaná, hrálo se spíše ve středním pásmu a Baníku při rozehrávce dělal problém forčeking hostí. Někdy se zdálo, že iniciativu přebírá Klášterec, ale do větších šancí se severočeši nedostávali. Naopak ve 36. minutě si první lajna Baníku vytvořila obrovský tlak, po kterém střílel Vaněk do odkryté brány, ale jeho pokus zastavila tyčka. Ve 38. minutě pak ujel Tomáš Sýkora, na modré čáře byl faulován, ale ještě svůj únik zakončil. Rozhodčí faul viděli, ale navzdory zakončení akce nařídili možná trochu překvapivě trestné střílení. V něm domácí bojovník nic nevymýšlel a zkusil Kaššáka prostřelit, ale hostující gólman zasáhl a podržel svůj tým. Nakonec se skóre ale přeci jen měnilo. Na konci 39. minuty Tomáš Rohan zkusil štěstí spíše nahozením a puk tečovaný hostujícím obráncem skončil v síti – 2:0. Tento stav byl i po konci druhé třetiny.

Třetí třetina začala přesilovkou Klášterce, ale ani ta nebyla využita. Stejně tak dopadla i početní výhoda Baníku po vyloučení Dostála. Do slibné příležitosti se sice dostal Kverka, ale Kaššák svůj tým podržel. Následně hrál přesilovou hru znovu Klášterec, když obdržel dvouminutový trest Habal, který však faulem zachránil obrovskou šanci hostí. V 51. minutě pak hosty dělily od vstřeleného gólu centimetry, když se nenápadná střela odrazila od břevna zpátky do hry. V 52. minutě neudržel nervy na uzdě hostující Štrach, jenž u mantinelu sroloval o tři hlavy menšího Kverku a za následné reakce na publikum obdržel bývalý hráč Baníku také desetiminutový osobní trest. Ale ani tentokrát se skóre v přesilové hře neměnilo. Po vypršení trestu se do šance dostával klášterecký Váňa, ale Habal předvedl další dobrý zákrok. Zápas šel do koncovky a skóre stále zůstávalo 2:0. V čase 58:38 byl vyloučen domácí kapitán Dobřemysl a po zmatcích okolo oddechového času se Klášterec odhodlal k power-play. Po vhazování Baník sice dostal puk do středního pásma, ale vzápětí obdržel Kuběna velmi přísný trest a Sokolov šel do tří. Proti šestici hostujících hráčů se však trojice bránících Baníkovců vyburcovala k heroickému výkonu a když obětavé spoluhráče podpořil výborný Habal, domácí tým se ubránil.