V novém roce se štěstí Klášterci vyhýbá

Do třetice všeho nešťastného, chtělo by se napsat po utkání s celkem Řisut, ve kterém museli domácí hráči spolknout hořkou pilulku třetí novoroční porážky. Přitom dvakrát v zápase vedli a měli tolik šancí, že při troše štěstí by to stačilo k tomu, aby Řisuty odjely domů s debaklem. Jenže na štěstí se nehraje a góly se nedaří střílet. Po vyrovnaném utkání se proto nakonec radovali hosté, když si připsali tři body za výhru 3:2.
10. ledna 2009 | 17:00 | Zimní stadion Klášterec nad Ohří
2:3
1:1, 1:1, 0:1

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 3. Kotrouš (Panocha), 25. Buchal (Řezníček) - 19. Hegenbart (Kos), 29. Hlusička (Wolf, Čížek), 51. Gardoň (Hegenbart). Rozhodčí: Wihterle - Kebrle, Hlinka. Vyloučení: 5:8. Střely na branku: 39:24.

Klášterec nad Ohří: Damašek - Řezníček, Spitzer, Palubjak, Zmeškal, Boguský, Kramár, Ambrož, Koblitz - Panocha, Buchal, Žemlička, Novák, Kotrouš, Řepík, Jáchym, Novotný, Krpenský, Dudek, Moro.

HC Řisuty: Novák - Mádl, Sedláček, Čížek, Babický, Aschenbrenner, Fiala, Čermák - Landa, Gardoň, Scherzl, Kos, Lapáček, Hlusička, Wolf, Hegenbart, Bezouška, Suchý, Hoffmann.

Hokejisté Klášterce přitom začali v sobotním utkání lépe a vedení se ujali už ve 3. minutě. Panocha se prodral až za řisutskou branku a hezkou přihrávkou našel najíždějícího Václava Kotrouše. Ten nadvakrát překonal brankáře hostů Nováka a rozjásal domácí fandy poprvé. Hosté mohli vyrovnat hned z rozehrávky, když se před Damaškem objevil jako duch Pavel Hegenbart a podobně jako Kotrouš to na domácího gólmana zkoušel nadvakrát - neuspěl. V 6. minutě stáli strážní andělé nad oběma celky. Nejprve měli štěstí domácí, když se puk dostal k řisutskému Scherzlovi, na kterého zívala úplně prázdná branka. Scherzl naštěstí puk netrefil. Z protiútoku pak Martin Žemlička trefil jen tyč řisutské branky. Také v dalších minutách střídala jedna akce druhou, a to na obou stranách. Bohužel více práce měl Pavel Damašek, protože klášterečtí hráči jsou mistry v nevyhazování puku z vlastního obranného pásma. Střet této "schopnosti" s individuálními chybami bohužel dospěl k vyrovnávacímu gólu minutu před koncem třetiny. Dlouhou přihrávku Matěje Kose zachytil na klášterecké modré Pavel Hegenbart, projel až před Damaška a poslal puk do sítě mezi betony kláštereckého gólmana.

Hrdinou druhé třetiny se stal na jejím začátku Jaroslav Buchal, který se po Řezníčkově individuální akci nenechal odstavit od puku a šikovnou technickou střelou dostal Klášterec do vedení 2:1. Jenže o čtyři minuty později, ve 29. minutě, nedokázali klášterečtí vyhodit puk od Damaškovy branky a v motanici se bohužel nejlépe zorientoval Michal Hlusička. Vyrovnal na 2:2 a domácí fanoušci začali s hráči pomalu ztrácet trpělivost. Zvláště pak ve chvílích, kdy domácí hráči nebyli schopni proměnit ani ty největší šance a naopak Damašek měl na druhé straně plné ruce práce.

A tak zákonitě přišlo to, čeho se fanoušci báli nejvíce. Třetí gól v klášterecké síti. Po rychlé akci téměř na jeden dotek se o něj postarali v 51. minutě Pavel Hegenbart a Radek Gardoň, který se puku dotkl jako poslední. Domácím pak nepomohly ani další šance, ani Damaškův výkon, díky němuž neskončilo utkání mnohem hůř. Nepomohla ani power-play čtvrt minuty před koncem utkání a tak si Řisuty odvezli z kláštereckého ledu tři cenné body.

Ohlasy trenérů

Petr Nekvinda, trenér HC Klášterec nad Ohří - Je to třetí utkání v novém roce, ale my jsme vyhořeli pouze v Táboře, kde to byl opravdu debakl. S Táborem bohužel neumíme zahrát, navíc si myslím, že to byl špatný termín, brzo po novém roce, ale to nemá cenu řešit. V Trutnově jsme odehráli dobré utkání, bohužel jsme ho prohráli. Šancí bylo dost a vypadalo to podobně jako dnešní zápas. Vyloženě jsme góly dostali po individuálních chybách. Ale herní projev jak v Trutnově, tak dnes byl dobrý. Myslím, že když budeme takhle pokračovat, že se to zlepší. Přešli jsme na tři pětky, aby byla mezi hráči větší konkurence a kdo nebude plnit to, co má, nebude moci hrát. My jsme dnes bohužel měli větší smůlu, že jsme ten gól nedali.

Václav Kotrouš, kapitán HC Klášterec nad Ohří - Dneska to asi viděl každý. Začali jsme dobře. Šance byli a samozřejmě máme gólovky, ale nedáme je. Pak dostaneme jednoduchý góly a úplně se položíme a přestaneme hrát. Pak je to takový utahaný, utrápený, nemůžeme se dostat do zápasu, je to takový špatný hokej od nás.