Velké vítězství pro Velkého bojovníka!

Jak už nadpis trochu napovídá, vítězství 3:1 v prvním osmifinálovém zápse play-off na ledě Kobry Praha patřilo hlavně jednomu velkému bojovníkovi, který bohužel nyní bojuje v jedné z pražských nemocnic. Není to nikdo jiný než klášterecký hráč Petr Miklovič, kterého čeká ještě náročná operace. Klášterečtí hokejisté se nechali hned po zápase slyšet, že toto vítězství patří právě jemu. Petr je velký bojovník a tak mu všichni přejeme hodně štěstí a hlavně zdraví.
25. února 2014 | 18:00 | Praha
1:3
0:1, 1:0, 0:2

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 39. Hampl – 3. Mála (Žižka), 52. Loučka (Bečvář, Kaššák), 59. Freiberg (Bečvář, Suk)

Kobra Praha: Mouček (Malík), Žáček, Ton, Cafourek, Verbík R., Verbík J., Sem, Návrat, Jakeš, Kocman, Čurda, Strnad, Bárta, Slanina, Jonáš, Paris, Hampl, Sekerka, Šrámek, Malý

Klášterec nad Ohří: Kaššák (Tichý), Štrach, Mašek, Žižka, Loučka, Kuncl, Koblitz, Dostál, Pokorný, Řepík, Mála, Freiberg, Bečvář, Suk, Schönauer, Toman, Kalinovič, Zicho, Toušek,

Převzato z hckobra.cz

Od začátku utkání bylo jasné, že v play-off se veškeré rozdíly základní části mažou. Klášterec se rychle srovnal s tempem, které nasadila Kobra, a už ve třetí minutě poslal hosty do vedení František Mála, čímž vlil hostům do žil pořádnou dávku energie. Po vyloučení Pavla Malého zkusili domácím zatopit před bránou, ale útok Klášterce rychle rozbila. Marek Jáchym zahrozil střelou bekhendem, ale Mouček zůstal pozorný a ramenem puk srazil za bránu. Přesilovku hosté nevyužili a podobně neúspěšní byli i domácí v jedenácté minutě. Přestože sevřeli klášterecké do kleští kolem Kaššáka v bráně, překonat gólmana se jim nepodařilo. V osmnácté minutě si Miroslav Koblitz najížděl s Michalem Žižkou dva na jednoho, ale David Sem pohlídal volného Žižku a Koblitzovu střelu Mouček vyrazil betony a spěšně schoval pod lapačku. Na oplátku se na druhou stranu vydal Martin Čurda. Z obranného pásma dovezl puk až mezi kruhy, kde ale jeho střelu srazil obránce Kuncl do horní sítě.

Druhou třetinu odstartovala Kobra oslabením po Jakešově hře vysokou holí. Klášterec domácí zamkl ve třetině a Petr Štrach pálil od modré, ale jeho dělovku Mouček betonem zlikvidoval a David Sem vyhodil kotouč z pásma. Znovu se usadit za modrou už hosté neměli šanci, díky nekompromisní obraně Kobry a opět tak početní výhodu nevyužili. Ve dvacáté páté minutě zavezl Jakub Verbík kotouč přes celé hřiště před kláštereckou bránu, kde puk naservíroval pro čekajícího Michala Slaninu. Ten ale nahrávku nezpracoval a hra se rychle otočila na druhou stranu kluziště. Převaha domácích byla ve druhé třetině znatelnější, přesto se Klášterci dařily rychlé výpady na Moučkovu bránu. Ve třicáté osmé minutě vytvořili další gólovou šanci Kobry Luděk Strnad s Martinem Parisem, kteří dostali puk do útočné třetiny. Paris pak vybojoval kotouč u mantinelu a poslal ho za bránu, odkud ho Strnad připravil před Kaššáka, ale Paris trefil pouze gólmana. Až v čase 38:31 se podařilo Ondřeji Hamplovi přesnou střelou uklidit kotouč za Kaššákova záda a srovnat tak na 1:1.

I třetí třetina začala početní výhodou, tentokrát pro domácí Kobru. Klášterec však hrál důsledně do obrany a nenechal Pražany vystřelit. Ve vlastní přesilovce ve čtyřicáté šesté minutě však byli stejně neúspěšní. Kobra si pohlídala kotouč a nepustila hosty za modrou. Ti se poučili a po Parisově vyloučení zamkli Kobru ve třetině a ostřelovali Moučkovu klec ze všech možných úhlů, bez delšího vymýšlení co s pukem. Domácí gólman odolával až do posledních vteřin oslabení. Jan Kaššák rozehrál na Jiřího Bečváře, který na útočné modré přiťuknul kotouč najíždějícímu Loučkovi a ten střelou ze strany našel skulinu nad brankářovým ramenem a o horní tyč dostal puk za jeho záda. Kobra si ještě zahrála další oslabení a šance znovu vyrovnat se tak podstatně zkrátila. Minutu a půl před koncem základní hrací doby přidal třetí branku hostů Petr Freiberg, a přestože domácí ještě odhodlaně brousili kolem Kaššákovy klece, Klášterec si vedení pohlídal a první duel tak vyhrál dvoubrankovým rozdílem.

Ohlasy trenérů

Miloslav Šeba, trenér Kobry, k utkání: „V play-off není důležité, kdo jak skončil v tabulce základní části. Tam se hraje na tři vítězná utkání a je to samozřejmě úplně jiná soutěž. Sice jsme byli první dvě třetiny lepší, ale Klášterec dal bohužel první gól ve třetí minutě a to určilo další průběh utkání. Přehrávali jsme soupeře ve středním pásmu a dokázali jsme vytvářet gólové šance – Jonáš tam měl tři, a další a další... Trefovali jsme ale jenom gólmana. Ve druhé třetině se nám podařilo vyrovnat a ve třetí bylo rozhodující, kdo dá gól. To se podařilo Klášterci v padesáté druhé minutě, šťastným gólem trefili břevno. Další snaha vyústila ve zbytečné fauly z naší strany, z toho jsme taky dostali třetí gól. Play-off je jiná soutěž. Musíme ve čtvrtek v Klášterci hrát jednodušší hokej tak, abychom se častěji dostávali ke střelbě a nechodili do zbytečného kličkování před zakončením. Góly rozhodně nelze připsat na vrub gólmana, protože brankář Mouček odchytal dobrý zápas. Příští utkání play-off u nás na zimním stadionu se hraje v sobotu 1. března od 18:00. Srdečně zveme všechny naše příznivce na toto utkání Kobry proti Klášterci nad Ohří.“