474 376 851 hcklasterec@email.cz

Tygři jsou po parádním obratu ve finále!

Klášterec je opět po roce ve finále! Tygři ve třetím rozhodujícím utkání semifinále play-off přivítali na svém kluzišti Roudnici nad Labem za stavu 1:1 v sérii hrané na dvě vítězná utkání.

Do utkání vstoupili lépe domácí, kteří v 6.minutě vedli zásluhou Martina Hartmana a Miroslava Koblitze 2:0. Klášterec byl v první třetině velmi aktivní, ale další z velkých šancí se mu nepodařilo proměnit. I roudničtí hráči se dokázali dostat do střeleckých pozic a jednu z nich přetavil v kontaktní branku Martin Kuchař, který při vlastním oslabení dostal svůj tým minutu před koncem první třetiny na dostřel.

Druhá třetina byla z pohledu domácích hororová. Roudnice se stala Klášterci více než vyrovnaným soupeřem a oproti domácím se jí dařilo také střelecky. Mezi 26-32.minutou inkasoval domácí tým tři branky a nevypadalo to s ním vůbec dobře. Co je nutno však dodat je, že ve 31.minutě za stavu 2:3 neuznali rozhodčí domácím nepochopitelně regulerní branku na 3:3 a Klášterec na to vzápětí inkasoval. Po druhé třetině tak byl stav 2:4.

Na poslední třetinu budou zcela jistě chtít zapomenout v Roudnici na Labem. Klášterec se do svého soupeře pustil hned od úvodních vteřin a odměnou mu byla vstřelená kontaktní branka z hole Martina Hartmana. Roudnice se po inkasované brance pustila také do útoku a klášterečtí se museli hodně ohánět, ale Jiří Tichý v domácí brance naštěstí svou branku v posledním dějství uzamknul. Tygři se dočkali vyrovnání ve 46.minutě. Puk se po trase Suk - Andres dostal až na hůl Ondřeje Blažka a ten propálil bezmocného Folka v brance. Stav byl tak vyrovnaný 4:4 a do konce utkání zbývala ještě čtvrthodinka hry. Domácí si vzali zpět vedení v 52.minutě. Po přihrávce Bečky se do puku opřel Martin Hartman a k radosti všech domácích příznivců skončil puk v síťi a klášterecký útočník si tak zapsal v utkání Hattrick. O minutu později bylo ještě veseleji. Před roudnickou brankou se ke střele odhlodlal Martin Videv a trefil se krásně nad rameno brankáře. Domácím se tak povedl parádní obrat v utkání a ze stavu 2:4 najednou ukazovalo skóre 6:4! Roudnice se už s přibývajícím časem nedokázala prosadit a utkání tak nakonec ovládl domácí tým 6:4.

Klášterec se tak opět po roce předtaví ve finále Krajské hokejové ligy a souepřem mu budou letos stějně jako v loňském roce Louny.