V Klášterci bylo k vidění 11 branek! Z přestřelky vyšel nakonec lépe Jablonec.

V posledním domácím zápase základní části hostil Klášterec favorita ukání a třetí celek tabulky Jablonec nad Nisou. Domácí celek sehrál s hostujícím týmem vyrovnanou partii, která skončila po základní hrací době výsledkem 5:5. V prodloužení byl ale Jablonec šťastějším celkem a rozhodl tak o své výhře. Za týden sehraje Klášterec poslední zápas na ledě Řisut.
13. února 2016 | 17:00 | Klášterec nad Ohří
5:6p
2:2, 1:2, 2:1 - 0:1

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 11. Hrdlička (Mála, Jáchym), 13. Hrdlička (Jáchym, Mála), 31. Deveri (Charousek, Vrtek), 48. Jáchym (Hrdlička), 56. Deveri (Hammerbauer) – 9. Nevyhoštěný (Demel), 11. Nevyhoštěný (Demel, Pavlů), 27. Bříška (Tondr, Pavlů), 40. Bříška (Tondr, Zeman), 59. Brokeš (Tondr, Bříška), 61. Demel

Klášterec nad Ohří: Kaššák (Tichý) – Koblitz, Chotaš, Kopica, Kuncl, Žižka, Gröger, Pokorný, Vrtek, Nguyen, Charousek, Deveri, Mála, Hammerbauer, Lehnert, Toušek, Diviš, Jáchym, Toman, Hrdlička, Huňady,

Vlci Jablonec nad Nisou: Stejskal (Bouška) – Petrmichl, Pilař, Čechura, Pavlů, Zeman, Abrahám, Pulec, Šulc, Bříška, Tondr, Nevyhoštěný, Demel, Peřina, Homolka, Brokeš, Frk, Hric

Začátek dnešního utkání byl opatrný. Oba celky se střídaly u puku, ale bez většího ohrožení jedné či druhé branky. První branky se dočkali diváci v hledišti v 9.minutě a bohužel puk skončil v klášterecké brance. Ve středním pásmu se ujmul puku Tomáš Demel, který se po parádní individuální akci dostal až před domácí branku kde poté poslal puk jak na zlatém podnosu na hokejku Michala Nevyhoštěného a ten už poslal puk do odkryté domácí branky. O minutu později si hosté zahráli přesilovou hru, když byl na tresné lavici domácí Nguyen za hrubost. Hosté tuto příležitost využili a v 11.minutě už vedli 2:0. Jablonec dokonale rozebral domácí obranu a do zcela odkryté branky na konci této akce se trefil Michal Nevyhoštěný, pro kterého to tedy byla druhá branka v zápase. Po dvou inkasovaných brankách ale domácí celek nesložil zbraně a právě naopak se ještě víc nastartoval. Neuběhlo ani půl minuty a Lukáš Hrdlička vrátil svůj tým do hry, když zužitkoval přihrávku od Mály a poté se trefil za záda hostujícího brankáře. A ještě veseleji bylo ve 13.minutě. To na modré čáře převzal puk opět Lukáš Hrdlička, který si nejprve srovnal puk podle svých představ a poté střelou přes hostujícího obránce překvapil Stejskala v brance. Domácí tedy během dvou minut srovnali s Jabloncem krok a mohlo tedy začít od "začátku". Do konce třetiny se již nic nestalo a tak se odcházelo do šaten az stavu 2:2.

Do druhé třetiny vstoupil aktivněji Klášterec a hned v první minutě měl velkou šanci ke vstřelení branky Vladislav Vrtek, ale vedoucí branku nevstřelil. Ve 26.minutě měli jablonečtí výhodu přesilové hry pěti proti třem, ale paradoxně to mohl být Klášetrec, který se mohl dostat do vedení. Danko Deveri vzal všechnu odpovědnost na sebe a po buly se ujmul puku a namířil si to přímo na hostující branku. Finální střelu ale Stejskal pokryl. O pár vteřin později se ale hosté radovali z vedoucí branky. Před brankou se dostal k puku Kamil Bříška, který ho poté uklidil do poloprázdné klece za bezmocného Kaššáka. Klášterec tedy opět prohrával a musel se snažit o vyrovnání. To se mu málem podařilo ve 30.minutě kdy se dostal k puku po přihrávce od jednoho ze spoluhráčů Deveri, ale svojí střelou minul poloprázdnozu branku. To ho ale nemuselo dlouho mrzet, protože už o minutu později se právě Danko Deveri trefil a Klášterec už podruhé v utkání dokázal vyrovnat. Ve 38.minutě se strhla na ledě šarvátka mezi domácím Žižkou a hostujícím Pavlů. Z tohoto souboje nakonec vyšel vítězně domácí hráč, ale oba hráči si z této potyčky odnesli trest na 5 min + do konce utkání. Když už se zdálo že se do šaten půjde za stavu 3:3 udeřil Jablonec počtvrté. Kamil Bříška byl na konci pěkné hostující akce a poslal svůj tým tak do vedení.

Třetí třetinu opět začal aktivněji Klášterec. Ve 43.minutě uháněli dokonce tři klášterčtí hráči proti jednomu jabloneckému obránci. Tuto velkou příležitost ale domácí celek nedokázal přetavit v branku a tak se pokračovalo dál za stavu 3:4. Ve 48.minutě se už ale podařilo domácímu celku opět vyrovnat. Při signalizované výhodě se trefil Marek Jáchym a stav utkání tak byl 4:4. Poté následoval trochu oatrnější hokej, protože ani jeden z celků nechtěl udělat chybu, která by ho stála body. V 56.minutě se mohl radovat Klášterec ze vstřelené branky, která znamenala poprvé v utkání vedoucí branku. Po pěkné individuální akci se prosadil střelou do růžku branky Danko Deveri a domácí tak vedli pět minut před koncem 5:4. V čase 58:15 ale bylo vše opět jinak. Jablonci se už poněkolikáté podařilo rozebrat domácí obranu a do prázdné branky zakončoval tuto akci Tomáš Brokeš. Do konce třetí třetiny se již nic neudálo a tak se po střeleckých hodech muselo jít do prodloužení.

Z prodloužená neuběhla ani minuta když se dostal do samostatného úniku Tomáš Demel, který dokázal překonat Kaššáka a tak rozhodl o výhře Jablonce po prodloužení.