Překvapení na úvod! Klášterec si odvezl s Tábora výhru!

Osmifinále play-off se nám rozjelo na plné obrátky a hned v úvodním střetnutí na kluzišti Tábora došlo k velkému překvapení. Tábor, který se umístil ve skupině "Střed" na druhém místě přivítal ve svém domovském stánku klášterecké hokejisty, kteří nepřijeli určitě v roli favorita, ale za to dokázali domácí tým pořádně zaskočit. Po úvodní bezbrankové remíza přišla i druhá remízova třetina, která však skončila 2:2. V posledním dějství se nejprve domácí ujali vedení, ale bojovnost hostujícího celku se vyplatila a kapitán Jiří Charousek svou brankou srovnal na 3:3. Když už utkání směřovalo do prodloužení, udělal domácí Liška v obraně hrubou chybu, kterou dokázal potrestat půl minuty před koncem utkání Martin Strunz. Klášterec tak vede v sérii na čtyři vítězná utkání 1:0 a další zápas proti tomuto soupeři ho čeká v pondělí od 18:00 na domácím kluzišti.
25. února 2017 | 18:00 | Tábor
3:4
0:0, 2:2, 1:2

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 28. Matušík (Točík, Dvořák), 29. Mrkvička (Kýhos, Kellner), 44. Blažek (Točík, Matušík) - 23. Žižka (Charousek), 35. Šmejc (Macháček, Toušek), 47. Charousek (Žižka), 60. Strunz (Zdeněk, Charousek). Rozhodčí: Pokorný - Vavruška, Oudes. Vyloučení: 5:7 Využití: 0:2 Góly v oslabení: 0:0 Průběžné skóre: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:4 Střely: 29:27 Diváci: 1723

Tábor: Klestil - Havran, Tesař, Liška, Černý, Hlaveš, Dvořák, Heršálek - Kellner, Mrkvička, Kýhos - Severa, Matušík, Seidl - Krátoška, Boháč, Točík - Blažek, Krätzer, Březina.

Klášterec nad Ohří: Tichý - Žižka, Páleník, Hierman,Kuncl, Týr, Cestr, Pokorný - Zdeněk, Charousek, Strunz, Hrdlička, Vrtek, Mála, Macháček, Toušek, Šmejc, Sklenička.

Převzato z:hctabor.com

V úvodním dějství se podle očekávání příliš pohledných hokejových okamžiků nenarodilo a prim hrál až příliš úporný hokej. Nutno přiznat, že hosté dokázali často pořádně vycenit zuby a domácí gólman Klestil musel řešit hned několik opravdu nebezpečných situací. Jeho protějšek Tichý nemusel s výjimkou dravých průniků Kellnera a především Blažka čelit ryzím tutovkám domácí družiny, při několika střeleckých pokusech mu ale přispěchalo na pomoc štěstí. Za zmínku stojí nezkrocená střela Hlaveše, po které minul puk odkrytou část branky jen o pár centimetrů.

Po bezbrankové zahajovací části se dočkali diváci vedoucího gólu poměrně brzy, ale drtivé většině z nich radost neudělal. V polovině 23. minuty napřáhl v početní převaze svého týmu klášterecký bek Žižka a na střídačce hostů vytryskl první gejzír nadšení – 0:1. V následujících minutách si oba celky vyměnily po jedné přesilovce, ale žádná z nich změnu skóre nepřinesla. Nebezpečnější byla ta v podání týmu od Ohře, ale brankář Klestil dvě velké příležitosti soupeře vyřešil. Na konci 28. minuty se nad Táborem rozjasnilo – kapitán Matušík vyřešil s obvyklou elegancí souboj jeden na jednoho a výtečně zvládl i koncovku svého průniku – 1:1. Tento okamžik nastartoval „dobu táborskou“ a v několika dalších minutách vykazovali Kohouti viditelnou herní nadvládu. V 9. minutě navíc stadion bouřil podruhé, to když Kýhos dobruslil zdánlivě ztracený puk, posunul ho na Mrkvičku, a ten před Tichým předvedl jedno ze svých kouzel – 2:1. Před táborským mužstvem se vzápětí otevřelo několik slibných možností k navýšení skóre, ale kýženého efektu se nedočkali. Naopak v čase 34:59 slavily úspěch důslednost a důraz hokejistů Klášterce a přesná střela Šmejce z mezikruží znamenala vyrovnání na 2:2.

Nástup do třetí části přivábil na domácí stranu další vlnu optimismu. V polovině 44. minuty sice Tichý zastavil střelu Matušíka, ale na pohotovou dorážku Blažka už byl krátký – 3:2. Opětovné vedení ovšem hřálo táborskou hokejovou ekipu jen tři minuty. Ve 47. minutě Táborští pykali za hru v šesti a střela Charouska v následné přesilovce nečekaně minula Klestilovu lapačku – 3:3. Další minuty uplynuly bez vyložených příležitostí a obě strany už přemýšlely o hře v prodloužení, když se dostavil rozhodující, a pro domácí pořádně bolestný klíčový okamžik zápasu. Jen sedmatřicet vteřin před sirénou si vybral slabou chvíli táborský obránce Liška; po jeho chybné přihrávce se dostali hosté do přečíslení dva na jednoho a naložili s ním ukázkově – dělovka Strunze našla malé místečko u levé tyče domácí klece a ztichlý stadion zasypala mohutná lavina klášterecké euforie – 3:4. Táborští hokejisté sice okamžitě sáhli k power play a podařilo se jim ještě jednou Tichého svatyni ohrozit, jen o pár sekund později už ale slavili překvapivé první vítězství v sérii.