Klášterec byl blízko třem bodům, ale nakonec se musel spokojit s jedním.

Klášterec odehrál na ledě favorizované Kobry Praha další parádní zápas. Domácí se sice dostali do vedení 2:0, ale Klášterec skóre otočil ve svůj prospěch na 4:2 a do třetí třetiny šel tedy s dvoubrankovým vedením. To ale bohužel neudržel, když necelé dvě minuty před koncem utkání srovnala Kobra na 4:4. V prodloužení branka nepadla a tak se muselo rozhodnout v samostatných nájezdech. Tam se bohužel Klášterci nedařilo podle představ a nakonec si tedy odváží z Prahy bod.
20. ledna 2016 | 18:00 | Praha
5:4sn
2:1, 0:3, 2:0 - 1:0

branky a nahrávky: 2. a rozh. nájezd Novák (Borovanský), 19. Cafourek, 45. Jakeš (Antončík), 59. Antončík (Jakeš, Hanták) – 20. Nguyen (Hrdlička, Mála), 29. Vrtek (Charousek), 29. Deveri (Nguyen), 30. Deveri (Toušek, Hammerbauer)

Kobra Praha: Langer (30. Bílek) – Šteiner, Verbík R., Cafourek (A), Kulich, Lang, Verbík J. – Jedlička, Antončík, Jakeš (C), Škop, Hanták, Vlach, Novák, Slanina (A), Borovanský, Kysela, Kučera, Doležal Trenér: Šeba Miloslav

Klášterec nad Ohří: Dlouhý (Tichý), Kopica, Žižka (A), Kozák, Koblitz (A), Andres, Gröger – Huňády, Charousek (C), Vrtek, Hrdlička, Nguyen, Mála, Toušek, Hammerbauer, Deveri, Jáchym, Lehnert, Toman Trenér: Mikeš Petr

Převzato z: hckobra.cz

Kobra se ujala vedení velmi rychle. Už ve 2. minutě překonal Novák hostující brankáře z levého kruhu. Kobra byla lepším týmem, Klášterec se většinu času pouze bránil. Ve 13. minutě se sám na branku řítil Škop, ale trefil pouze tyč Dlouhého branky. Domácí zvýšili na 2:0 minutu před koncem třetiny. Cafourek prostřelil od modré vše co mu stálo v cestě. Klášterci se ale podařilo snížit 5 vteřin před koncem první třetiny. Hrdlička našel križným pase Nguyena, který překonal Langera v bráně.

Druhá třetina nabídla stejný pohled na hru jako ta první. Kobra svého soupeře mačkala v útočném pásmu, zatímco hostující borci spoléhali na brejky. Sázka na brejky se hostům vyplatila, když v rozmetí minuty a půl dali tři góly. Nejprve v čase 28:09 se prosadil Vrtek střelou přes obránce. Za 50 vteřin jako přes kopírák mířil přesně Deveri a za další půl minutu opět střelou přes obránce dokončil obrat znovu Deveri. Klášterec se tak po polovině utkání ujal vedení 4:2. Domácí se z tohoto šoku dlouho probírali a nabídli klášterci i přesilovku 5 na 3, kterou hosté neproměnili.

Do třetí třetiny vstupovali domácí s jasným cílem otočit stav utkání. A také to na ledě tak vypadalo. Kobra doslova bušila do hostují obranu. Poměrně rychle se Kobře podařilo snížit na rozdíl jednoho gólu. V 45. minutě se dorážkou na brankovišti prosadil Jakeš. Ve 49. minutě Hanták trefil pouze tyč odkryté klece. Dvě minuty před koncem třetí třetiny odvolala Kobra brankáře a zkoušela to v 6 hráčích v poli. Úspěšně. Antončík po obrovském tlaku dopravil puk na brankovišti za záda Dlouhého.

V prodloužení se nerozhodlo a tak následovaly nájezdy. V těch byla úspěšnější Kobra. V páté sérii se za Kobru prosadil Novák zatímco Hammerbauera zastavil Bílek. Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni, na domácí straně Dominik Novák a za hostující Danko Deveri.