Čtvrtá porážka v řadě! Klášterec nestačil na Jablonec

Klášterečtí hokejisté neprožívají zrovna šťastné období a na ledě jabloneckých vlků si připsali už čtvrtou porážku v řadě. Na první branku domácích dokázal do konce třetiny zareagovat Aleš Macháček a první třetina tak skončila nerozhodně. Ve druhé části hry se Klášterec dostal dokonce do vedení po trefě Danka Deveriho, ale to bylo ze strany hostujícího celku vše. Domácím se povedlo otočit vývoj utkání a ve třetí třetině se dokonce Michal Nevyhoštěný mohl radovat z hattricku, který se mu povedlo vstřelit během pěti minut.
3. prosince 2016 | 17:00
6:2
1:1, 2:1, 3:0

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 9. Pavlů (Moravec, Bříška), 24. Demel (Žalud, Mulač), 30. Bříška (Moravec, Pavlů), 54. Nevyhoštěný (Pilař, Havlas), 56. Nevyhoštěný (Šulc, Bříška), 59. Nevyhoštěný (Gecko, Havlas) – 11. Macháček (Zicho), 21. Deveri (Charousek, Macháček)

Vlci Jablonec nad Nisou: Stejskal (Bouška) – Moravec, Pilař, Čechura, Pulec, Zeman, Žalud – Šulc, Bříška, Pavlů, Nevyhoštěný, Havlas, Gecko, Mulač, Demel, Frk. Trenér: Demel

Klášterec nad Ohří: Kaššák (Mědílek) – Žižka, Páleník, Pokorný, Kuncl, Zicho, Sklenička – Macháček, Charousek, Deveri, Dejmek, Toušek, Hrdlička, Šmejc, Strunz, Tupý. Trenér: Mikeš.

převzato z: hcvlci.cz

Od počátku zápasu to také byli spíše hosté, kdo udával tón hry a měl i první šance. Domácí brankář Stejskal tak měl od prvních minut možnost ukazovat své umění. Do vedení v zápase nakonec šel domácí celek, když využil přesilovou hru. Po rychlé kombinaci střílel přesně Pavlů. Hosty branka nezlomila, spíše naopak a o dvě minuty později bylo srovnáno, když důraz v koncovce předvedl hostující Macháček. Hosté v tu chvíli působili kompaktnějším dojmem, než marodkou zdecimovaný domácí celek. První třetina však další branky nepřinesla.

Ty přišly hned v úvodu prostřední části hry. A radovali se nejprve hosté, kteří využili také přesilovou hru při vyloučení bojovníka Demela. Vedení Klášterci dlouho nevydrželo. Za dvě a půl minuty to byl právě Demel, kdo srovnal stav utkání na 2:2. Jenže ještě před tím se zaskvěl domácí gólman Stejskal, když v čase 22:39 zlikvidoval trestné střílení hostí. Kdo ví, jaký by byl vývoj zápasu, pokud by se hosté dostali do dvougólového vedení. Naštěstí se tak nestalo a přišlo Demelovo vyrovnání. Vlci si pak v polovině utkání pozvali na pomoc i paní Štěstěnu – Bříškovo prudké nastřelení před branku si srazil hostující bek do vlastní sítě – 3:2. Klášterec se snažil seč mohl o srovnání, přibývalo důrazu, ale také nedovolených zákroků a šarvátek. Po jedné z nich putoval předčasně do sprch domácí Pulec a hostující Strunz. Ve vzájemné potyčce předvedl domácí bek ukázkové složení soupeře jak se na hráče amerického fotbalu sluší a patří. Potyčku jasně vyhrál, v utkání ale dohrál.

Do závěrečné části hry se vstupovalo za domácího vedení. A za tlaku hostí s enormní snahou o srovnání stavu zápasu. Jenže jejich útoky končili na pozorném Stejskalovi. Hra Vlků byla hodně neupořádaná, vázla kombinace a nedařilo se udržet kotouč na svých hokejkách v útočném pásmu. Vypadalo to, že vyrovnání je na spadnutí. Ovšem pak přišli chvíle domácího forvarda Michala Nevyhoštěného. Ten se v rozmezí šesti minut třikrát zapsal do listiny střelců! Čistý hattrick definitivně zlomil odpor hostí a přinesl plný bodový zisk domácím. Jak již bylo řečeno, výsledek je pro Klášterec až příliš krutý, ale hokej je prostě takový. Produktivita byla na straně Vlků a poprvé v této sezóně dokázali Klášterec porazit. Nadšení fanoušci pak dlouho vyvolávali střelce Nevyhoštěného.