Klášterec vypustil druhou třetinu a body nechal v Sokolově

Klášterečtí hokejisté se znovu přesvědčili, že nemohou podceňovat papírově slabší soupeře. Předposlední celek tabulky, sokolovský Baník, ukázal, že na svého severočeského rivala se vždy dokáže vybičovat k neskutečnému výkonu. Nůž na krku svěřenců trenéra Čejky zapůsobil a domácí využili výpadku kláštereckých hokejistů ve druhé třetině k senzačnímu zvratu ve vývoji zápasu. Hosté dvěma góly v závěrečné dvacetiminutovce jen zkorigovali stav. Hattrick zaznamenal obránce Martin Kocek.
13. prosince 2006 | 18:00
6:4
0:2, 6:0, 0:2

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 23. Eismann (Zaťovič), 30. Dobřemysl (Sopr), 34. Veverka (Eismann), 34. Sopr (Dobřemysl), 38. Veverka (Dobřemysl),40. Rybár (Veverka) - 5. Kocek (Zika), 10. Panocha (Suk), 46. Kocek (Kuncl), 56. Kocek (Zika). Rozhodčí: Šindler - Fiala, Havelec. Vyloučení: 11:8, navíc Rybár (SOK) 10´OT. Využití: 2:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 656.

Baník Sokolov: Schafhauser - Rybár, Krátký, Jäger, Anderle, Diblík, Ozom, Děkan - Veverka, Zaťovič, Truhlář, Nový, Kašpar, Eismann, Dobřemysl, Vrba, Sopr

Klášterec nad Ohří: Damašek - Znojemský, Ambrož, Kuncl, Kocek, Nerad, Loučka, Kreuz - Panocha, Kotrouš, Suk, Pokorný, Zika, Hahn, Tenkač, Řepík, Diviš, Novák, Novotný

Domácí působili v úvodu utkání poněkud zakřiknutým dojmem. Suverénní projev kláštereckých hokejistů nutil soupeře k chybám a při vyloučení sokolovského kapitána prostřelil Schafhausera od modré Martin Kocek. Po vstřeleném gólu aktivita před sokolovskou brnakou nabrala na obrátkách a domácí gólman se štěstím neinkasoval, když kolem něj létaly puky po kombinační hře první klášterecké lajny. Pod tlakem udělali domácí dva fauly v krátkém časovém intervalu. Dvojnásobnou přesilovou hru Klášterečtí využili už po osmi vteřinách. Po vyhraném buly umístil Sukovu přihrávku do odkryté branky Jiří Panocha. Dvougólové manko sokolovské hokejisty probralo z letargie. V pokračujícím oslabení 4 proti 4 ujel Zdeněk Sopr, ale byl faulován vracejícím se Kockem. Nařízené trestné střílení Dobřemysl díky Damaškově výbornému zákroku neproměnil. Po úvodní desetiminutovce začali domácí vystrkovat růžky. Ve vlastním oslabení překvapil Damaška Eismann, ale puk do sítě neprošel. Na druhé straně Tenkač riskantně zavážel puk do útočného pásma přes tři hráče, ale vybojoval si faul. Návrat vyloučeného hráče si Klášterečtí nepohlídali a jen díky offsidové pozici naskočivšího provinilce nemusel Damašek zasahovat. Z podobné situace, tentokrát již v rámci pravidel, mohli domácí snížit. Damašek vyjel za pukem mezi kruhy, ale Veverka byl rychlejší. Než však kotouč zpracoval, dostal se mimo střelecký úhel a rozvlnil pouze boční síť klášterecké branky. Když ale domácí dostali výhodu přesilové hry, opět jako by se stáhli. Klášterečtí aktivně napadali a Schafhauser měl více práce než Damašek. Domácí v první třetině příliš gólových šancí nedostali, nejnebezpečněji vyzněl závrečný nájezd 3 na 1, ale Veverka trefil jen Damaška.

Ve druhé třetině Klášterečtí dobře rozehraný zápas ztratili. Přestali bruslit, nedařily se přihrávky a díky hrubkám v obraně zůstal Damašek několikrát osamocený před dvojicí dotírajících útočníků. Hned v první minutě druhé třetiny prohrál klášterecký kapitán souboj 1 na 1 s varským Zaťovičem v dresu Sokolova a navíc si vysloužil menší trest. Vzápětí dostali domácí výhodu dvojnásobné přesilové hry a Václav Eismann vstřelil kontaktní branku. Ani gól v Damaškově síti hosty před hrozícím nebezpečím nevaroval. Hahn svůj nájezd v oslabení zahodil, když namířil jen do Schaffhausera, Panochovo zakončení do prázdné branky zase nevyšlo díky posunuté konstrukci. Pak už začali úřadovat domácí. Ve 30. minutě hosté svému brankáři zavařili. Střelu Václava Dobřemysla z ostrého úhlu tečoval do branky Milan Hahn a skóre bylo srovnáno. Klášterečtí díky urputné snaze vstřelit třetí a vedoucí gól zapomínali na zadní vrátka. Z nájezdu 2 na 1 Vrba ještě Damaška neprostřelil, o pár vteřin později ale zakončil akci Ladislav Veverka. Čtvrtý gól, který hostující celek definitivně srazil na kolena, přidal z dalšího nájezdu 2 na 1 Zdeněk Sopr. Klášterečtí trenéři si vyžádali oddechový čas, ale ani domluva jejich svěřencům nepomohla a před Damaškem se ocitl nekrytý Veverka. Dvojice navrátivších se kláštereckých hráčů svému brankáři situaci spíše zkomplikovala a Ladislav Veverka zakončil do prázdné branky. Domácí svému soupeři nedopřáli ani důstojný odchod do kabin a šest vteřin před druhou sirénou lovil Damašek puk z branky pošesté. Přesně k tyči totiž mířil Josef Rybár.

Studená sprcha, kterou Klášterečtí absolvovali ve druhé třetině přispěla ke zlepšení výkonu v poslední části. Hosté se vrátili ke stejné hře, jakou předváděli v úvodní dvacetiminutovce, ale domácí si díky vysokému naskoku vystačili jen s vyhazováním kotoučů a rozebírání kláštereckých akcí. Zika se pokusil vyzrát na Schafhausera zpoza branky, ale brankář vykryl volný prostor betonem. Úspěch zaznamenal až ve 46. minutě znovu obránce Martin Kocek, který se trefil přímo pod vyrážečku domácího gólmana. Na druhé straně překvapil Damaška Diblík, jehož střela vyskočila brankáři z lapačky a prolétla brankovištěm. V závěrečné desetiminutovce hosté zmobilizovali poslední síly a vrhli je do útoku. Zika ale v samostatném nájezdu na Schafhausera nevyzrál. Ani Damašek ale nebyl úplně bez práce. Se střelou nekrytého Zaťoviče si s přehledem poradil. V závěru třetiny si odvrácené stránky hokeje užili dva aktéři utkání. Nejprve kluziště opustil se zakrvácenou tváří hostující obránce Loučka, který inkasoval úder hokejkou do obličeje, o necelou minutu později Kocek dělovkou od modré trefil před Schafhauserem stojícího Sopra přímo do nechráněného místa těsně nad rukavici. Zdeněk Sopr se ale do utkání vrátil a v 55. minutě se zpoza Damaškovy branky pokusil zvýšit náskok svého celku. Ze závěrečné přesné trefy se nakonec radovali hosté. V polovině 56. minuty završil Martin Kocek svůj hattrick. Zisk tří bodů ale oslavovali Sokolovští, kteří zvítězili 6:4.