Zápas o "šest" bodů Klášterci nevyšel

Klášterečtí hokejisté zajížděli v dalším kole druhé hokejové ligy do vzdáleného Vrchlabí, které bylo ještě před utkáním jen dva body před Klášterce v tabulce. Klášterec se sice v utkání dostal jako první do vedení, když se trefil Miroslav Kuncl, ale domácí Maďar dokázal ještě v první třetině na hostující branku odpovědět. Ve druhé třetině viděli diváci jedinou branku a to bohužel pro kláštercké hokejisty v podání domácích, když se trefil nestárnoucí Martin Filip. Do posledního dějství tak nastupoval domácí Stadion s vedením 2:1. Vyrovnávací branky se klášterečtí dočkali ve 45.minutě po trefě Aleše Macháčka. Bohužel další branku už Klášterec nepřidal a naopak sám inkasoval šest minut před koncem z hole Tomáše Šťastného. Bohužel v dnešním utkání sráželo klášterecké časté vyloučení(dvakrát hrálo Vrchlabí přesilovou hru 5 na 3) zatímco domácí od desáté minuty neměli ani jednoho potrestaného. Vrchlabí tak odskočilo na čtvrté pozici Klášterci o pět bodů a obě mužstva se střetnou již tuto středu na kláštereckém kluzišti v dohrávce 25.kola.
11. února 2017 | 17:00
3:2
1:1, 1:0, 1:1

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 14. Maďar (Bláha, Šimoníček), 28. Filip (Šťastný), 54. Šťastný (Urban) – 3. Kuncl (Vrtek, Charousek), 45. Macháček (Vrtek, Zicho)

Vrchlabí: Jelínek (Abrahám) – Klement, Hejda, Jirků (A), Matějček, Jandejsek, Tržický – Procházka, Filip (C), Šťastný, Maďar, Šimoníček, Bláha (A), Svoboda, Miškovský, Čurda, Urban.

Klášterec nad Ohří: Kaššák (Tichý) – Týr, Cestr, Hierman, Kuncl (A), Zicho – Macháček, Charousek (C), Toušek, Dejmek, Vrtek, Bečka, Sklenička, Hřebíček, Kulich.

převzato z:hcvrchlabi.cz

Úvod utkání patřil Klementovi, který jako první poslal střelu na branku. Ve 3. minutě byl vyloučen domácí Čurda. Hosté dlouho s využitím přesilovku nečekali, hned za 12 vteřin otevřel skóre utkání klášterecký Miroslav KUNCL, který tečoval střelu Charouska. Další vyloučení přišlo v páté minutě, kdy byl na trestnou poslán hostující hráč. A vrchlabskému týmu poskytl Klášterec hned dvojnásobnou přesilovku po vyloučení Cestra. To však domácí nevyužili, a po naskočení Zicha do hry byl navíc vyloučen domácí Filip, takže se počet hráčů na obou stranách srovnal na čtyři. Žádná branka ale nepadla. V 9. minutě se ke střele dostal Procházka, ta ale minula branku. O minutu později to byl opět Procházka, kdo se dostal až před Kaššáka, který jeho ránu vyrazil. K puku se dostal Filip, ale Kaššáka neprostřelil. Desátá minuta přinesla další vyloučení na hostující straně a ke klášterecké brance se vydal Filip, který dělovkou orazítkoval tyč. Ani další dvojnásobnou přesilovku HC Stadion nevyužil. Až v čase 13:47 vyrovnal tečí Patrik MAĎAR. V 19. minutě mohl vrchlabský tým vést, ale Miškovský nedokázal překonat hostujícího brankáře.

Také druhá perioda začala neúspěšnou střelou z hole domácího hráče. Poté se Klášterec usadil v útočném pásmu, ale žádná střela vrchlabskou branku neohrozila. Ve 25. minutě to byl opět hostující hráč, který byl vyloučen a poskytl tak domácím další přesilovou hru. Gólovou příležitost ale promarnil jak Klement, který trefil tyč, tak Šťastný, který si neporadil s ležícím Kaššákem. Ve 28. minutě jel sám na branku hostů Svoboda, ale opět bez radosti z gólu. Diváci se radovali až v čase 27:25, kdy si vzali vedení na svou stranu vrchlabští zásluhou Martina FILIPA, kterému přihrával Šťastný. Polovina utkáni přinesla klášterecké vyloučení, přesilovka se ale Vrchlabí vůbec nepovedla. Šimoníček pak mohl navýšit vedení HC Stadionu, ale proti Kaššákovi neuspěl. Také proti Procházkovi se hostující brankář vyznamenal skvělým zákrokem. Ve 35. minutě byl vyloučen Hierman, ale opět se domácím přesilovka hra nedařila a branka nepadla. Také hosté ale měli velkou šanci skórovat, když ujeli tři na jednoho. Hiermanovi ale střela nevyšla. Před závěrečnou sirénou se ještě snažil vyrovnat Vrtek, ale jeho střela mířila pouze do sítě.

Třetí část mohl zahájit brankou Matějček, ale mířil nad břevno klášterecké branky. V čase 44:13 už bylo vyrovnáno zásluhou Aleše MACHÁČKA, který napodruhé překonal Jelínka. Domácí se po tomto gólu stáhli a tahali za kratší konec. V 51. minutě se k nevoli domácích diváků nepískalo trestné střílení za podražení Urbana, řítícího se na Kaššáka. Stejná minuta přinesla také již v pořadí třetí tyč HC Stadionu, když orazítkoval branku Klement. V čase 53:54 dostal HC Stadion do vedení Tomáš ŠŤASTNÝ střelou mezi betony. V 56. se o střelu pokusil Klement, Kaššák ale použil svou lapačku. Klášterec už vyrovnal nestihl a HC Stadion tak ukořistil všechny tři body.