Z Děčína bez bodu

V sobotu 8. 10. 2016 pokračovala šestým kolem druhá hokejová liga a hokejisté Děčína přivítali na svém ledě svého tradičního rivala z Klášterce nad Ohří. Ten sice ve třetí třetině vedl o jednu branku, ale Děčínští dokázali podruhé v zápase srovnat a následně ho také dotáhli do vítězného konce.
8. října 2016 | 17:00
4:2
0:1, 1:0, 3:1

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 40. Málek (Hašek, Vacek), 49. Zdvořáček (Hašek), 52. Hašek (Volráb), 60. Hašek (Volráb) – 16. Charousek (Vrtek, Zdeněk), 44. Zdeněk (Macháček)

Děčín: Lavinger (Michajlov) – Málek, Molnár, Chmel, Zdvořáček, Vaněk, Hucek – Hašek, Volráb, Vacek – Faigl, Sýkora, Patzelt – Fojt, Kopta, Zajan – Kment, Vykouk, Procházka J.

Klášterec nad Ohří: Kaššák (Kutnar) – Žižka, Páleník, Cestr, Pokorný, Zicho, Sklenička – Diviš, Charousek, Zdeněk – Tupý, Vrtek, Bečka – Dejmek, Strunz, Macháček – Drazdík, Kopica

Převzato z: hcdecin.cz

Zápas začal velkou šancí hostů, Jakub Zdeněk ujel sám na Lukáše Lavingera, který proti jeho jedovaté střele zasáhl připravenou lapačkou. Poté na druhé straně došlo před kláštereckou svatyní ke skrumáži, ve které se zorientoval Pavel Zajan, ale nakonec nedokázal prostrčit kotouč za záda Kaššáka. Akce střídala akci, a v té další se ocitli opět domácí hráči. Jaroslav Hašek vystřelil nečekaně z levé strany a donutil tak Kaššáka k dalšímu zákroku. Další akce stejného hráče se zrodila v patnácté minutě. Ve spolupráci s Danielem Volrábem ujel Jaroslav Hašek podél pravého mantinelu do útočného pásma, celou akci ještě vyšperkoval přihrávkou na Volrába, jenž v těsné blízkosti nechal vyniknout Kaššáka, který svůj tým hodně podržel. O chvíli později hráli hosté přesilovou hru a tu bleskově dokázali využít, když se úspěšně prosadil JIŘÍ CHAROUSEK - 1:0. Medvědi na inkasovanou branku do konce třetí třetiny nenašli odpověď a poprvé do kabin tak šli s jednobrankovým mankem.

V pětadvacáté minutě poskakoval po střele Vykouka kotouč před hostujícím brankářem, ten ho ale nakonec dokázal zkrotit před dorážejícím Fojtem. Domácí pak chybovali na modré čáře a do úniku ve vlastním oslabení se dostal Vladislav Vrtek, ovšem jeho střelu znovu zneškodnil Lukáš Lavinger. V polovině utkání se prosmýkl mezi dvěma domácími obránci Martin Strunz a z vrcholu levého kruhu pak pálil na Lavingera, jenž se znovu zaskvěl ve svém brankovišti. Už to vypadalo, že hosté svůj těsný náskok uhájí i ve druhé třetině, ale opak byl pravdou. Půl minuty před vypršením druhé části hry se mezi tři tyče po pěkné souhře děčínské první formace trefil DOMINIK MÁLEK a hosté tak inkasovali "šaťňáka" - 1:1.

Medvědům vyrovnávací branka v prostřední části vlila krev do žil a hned v úvodu třetího dějství zasypali hostující branku několika střelami. Jenže vedení na svou stranu strhnout nedokázali. Naopak ve čtyřiačtyřicáté minutě přišel další trest v podobě úspěšné střely JAKUBA ZDEŇKA a Klášterec si své vedení vzal zase zpátky - 1:2. Medvědi se ale nedali a znovu se tlačili před kláštereckou branku a jejich aktivita nakonec přinesla kýžené ovoce. V devětačtyřicáté minutě se po sérii přihrávek před hostující brankou dostal kotouč na hůl MARTINA ZDVOŘÁČKA, jenž v brance Klášterce propálil vše, co mu stálo v cestě a bylo znovu vyrovnáno - 2:2. A to nebylo ze strany Děčína zdaleka vše. O necelé tři minuty později totiž zaúřadovala první děčínská formace. Daniel Volráb vyzval JAROSLAVA HAŠKA, který na jeho přihrávku našel tu nejlepší možnou odpověď. Svým gólem strhl vedení na stranu Děčína a dokonal tak fantastický obrat - 3:2. V závěru třetiny hráli hosté přesilovou hru a měli obrovskou šanci srovnat. Po odehrané minutě početní výhody se hosté odhodlali k powerplay, ale Medvědi dokázali kotouč vyhodit z pásma a JAROSLAV HAŠEK se tak dostal před opuštěnou klec, takže pro něho nebyl žádný problém do ní kotouč poslat - 4:2. Pečetil tak domácí výhru za tři body, které jsou o to cennější, že se zrodily po skvělém obratu.