Klášterec zvýšil náskok v tabulce o 6 bodů

Slaný – Šlágr šestnáctého kola II. hokejové ligy-západ svedl dohromady zatím dva nejlepší týmy soutěže. Vedoucí Klášterec nad Ohří v něm vrátil Řisutům na jejich kluzišti ve Slaném porážku z první čtvrtiny a zvýšil náskok v tabulce na šest bodů. Roman Pražák se opět vyznamenal dvěma krásnými góly.

17. listopadu 2011 | 18:00 | Slaný
1:4
0:0, 1:1, 0:3.

branky a nahrávky: 23. Ton (Scherzl) – 38. Kalinovič (Polanský, Řepík), 49. Pražák (Stehlík, Řezníček), 52. Pražák (Žižka, Řezníček), 60. Stehlík.

Zápas se zlomil až v polovině druhé třetiny, kdy hostující Roman Pražák za stavu 1:1 dvakrát během tří minut pláchl domácí obraně a duel rozhodl. Byly to pro něj teprve třetí a čtvrtá trefa v sezoně, celkem hosté vyhráli 4:1.

Zápas se mohl zlomit už ve druhé třetině. V jejím úvodu si k odraženému puku sjel od modré domácí bek Ton a bombou propálil exligového brankáře Damaška. Jenže právě on svou klec po této trefě dokonale uzamkl a drtivému tlaku Řisut včetně dlouhé přesilovky pět na tři odolal.

Místo uklidňující druhé trefy tak přišlo ještě před přestávkou vyrovnání Kalinoviče a ve třetím dějství už zmíněné rány Pražáka. Hlavně ta první byla pro domácí smolná, za gólmana Schwambergera doklouzalo bekhendové nahození.

Poslední gól na 1:4 pak přišel při řisutské power-play.