Mostečtí si odvezli všechny body

Na kláštereckém ledě se hrál opticky vyrovnaný hokej s lepši střeleckou produktivitou mosteckých útočníků. Zápas rozhodly dvě rychlé branky v závěru první třetiny, hosté si pak vedení zkušeně pohlídali a domácí střelecká nemohoucnost jim v tom vydatně pomáhala. Most si tak z Klášterce odvezl cenné tři body a nejpozději do středečního večera udržel první místo v tabulce druhé lize západ.
11. listopadu 2006 | 17:00
0:4
0:3, 0:1, 0:0

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 11. Plachý (Gergel), 18. Šulc (Oliverius), 19. Kašík (Urban), 35. Karli (Kašík, Zetek). Rozhodčí: Würtherle - Frühauf, Sichrovský. Vyloučení: 12:12 + Plaček O. (Most) 10 min. nesportovní chování. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0.

Klášterec nad Ohří: Damašek - Nerad, Znojemský - Kocek, Kuncl - Ambrož, Loučka - Kreuz Babka - Kotrouš, Diviš, Tenkač - Hahn, Panocha, Soukup - Řepík, Novák, Suk - Šedivý, Kout

Mostečtí Lvi: Hanuljak - Plaček R., Kašák - Plaček O., Ivičič - Zetek, Martinka - Stütz, Doležal, Buchal - Urban, Kašík, Oliverius - Šulc, Karli, Gergel - Plachý,Kašťák, Kýhos - Nedrda, Preussler

Po úvodní buly se hrál opatrný hokej, žádný ze soupeřů nechtěl udělat chybu která by ovlivnila další vývoj utkání. Ani přesilové hry na začátku utkání žádné veliké šance nepřinesly. První velká branková příležitost přišla v jedenácté minutě, tři osamocení domácí hráči se řítili na brankaře Hanuljaka, z tohoto souboje ale vítězně vyšel právě hostující gólman. Staré sportovní pravidlo nedáš dostaneš si mohli říci domácí fanoušci, když z protiútoku dvojice Lukáš Gergel, Jiří Plachý dala první branku utkání.Po úvodní brance byli hosté lepším týmem, častěji a nebezpečněji ohrožovali domácí branku. V 18. minutě vybojoval puk za kláštereckou brankou Jan Šulc a z otočky překonal brankaře Damaška podruhé. Když pak o minutu později vstřelil z blízka Martin Kašík další branku, odcházeli domácí do šatny za nelichotivého výsledku 0:3.

Ve druhém dějství se hrál vyrovnaný hokej, domácí se snažili utkání zdramatizovat ale naráželi na hráz jménem mostecká obrana. Hosté pozorně bránili a podnikali nebezpečné výpady, oba brankaři byli pozorní a tak další branky nepřibývaly. Až v minutě třicáté páté, v přesilové hře našel před brankou Martin Kašík nikým nehlídaného Filipa Karliho a pro toho už nebyl problém vsítit čtvrtý mostecký gól. V závěru třetiny dovršili domácí své střelecké trápení když v 83. vteřin dlouhé přesilové hře nedokázali nebezpečně ohrozit branku hostí.

Ve třetí třetině pokračovalo střelecké trápení kláštereckých hokejistů a účelný forčekink hostujících hráčů. Domácí se snažili alespoň o čestný úspěch avšak v několika vyložených tutovkách nedokázali trefit branku. Trápení Klášterce potvrdila padesátá minuta. Domácí měli další výhodu dvojnásobné přesilové hry ale málem inkasovali popáté, Jiří Doležal, zahákován, v úniku trefil jen tyčku domácí branky.