Mělničtí Junioři na klášterecké chlapy nestačili

V utkání proti Mělníku chtěli klášterečtí hokejisté především odčinit vysokou porážku z Kolína. Po vyrovnaném zápase se to domácím také podařilo. V zápase se blýskli především Libor Řepík, který vstřelil tři góly a brankář Pavel Damašek, který v rozhodujících okamžicích domácí hráče podržel. Pochvalu si nicméně zasloužil celý tým, který nakonec porazil mělnické juniory 4:2.
7. února 2009 | 17:00 | Zimní stadion Klášterec nad Ohří
4:2
0:0, 3:1, 1:1

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 22. Řepík (Jáchym), 25. Krpenský, 38. Řepík (Loučka), 49. Řepík (Kotrouš) - 31. Kala, 44. Jakeš (Kašák). Vyloučení: 6:6. Střely na branku: 32:27.

Klášterec nad Ohří: Damašek - Řezníček, Spitzer, Palubjak, Ambrož, Kocek, Loučka - Kalinovič, Buchal, Bečvář, Jáchym, Kotrouš, Řepík, Pražák, Stehlík, Krpenský, Dudek, Novotný, Nguyen.

HC Mělník: Hrubý - Kala M., Boháček, Krejčí, Kašák, Ambroz, Klaban - Ton, Kala R., Jakeš, Chamrád, kalivoda, Příhoda, David, Chochola, Tondr, Vach, Buriánek.

V první třetině se hrál vyrovnaný hokej z obou stran. Nejblíže gólům byly oba celky na začátku 7. minuty. Nejprve se pokoušel prosadit před mělnickou brankou Jan Stehlík. Neuspěl a tak na druhé straně zahrozili hosté. V Damaškově brance naštěstí pro domácí skončil jen mělnický útočník. V 9. minutě se vydal na výlet Roman Pražák, šikovně si obhodil mělnického Klabana a nastřelil tyč. Dvě minuty před koncem třetiny se domácím naskytla další šance, když mělničtí obránci špatně rozehráli za vlastní brankou. V tomto případě byl ovšem mělnický gólman připravený. V posledních sekundách třetiny se ještě zapotil Pavel Damašek, dotírání mělnických hráčů i Davidův střelecký pokus nakonec přerušila siréna.

Vše podstatné se tak odehrálo až ve druhé třetině. Nejprve absolvoval náročnou rozcvičku Damašek, když se před ním snažili vytahovat mělničtí hráči. Konec jejich naparování udělal na konci 22. minuty Libor Řepík. Jeho lehoučké nahození od červené čáry skončilo za Hrubého zády a Klášterec vedl 1:0. Hosté se pak do domácích opřeli ze všech sil a Damašek se svými obránci se měli co ohánět, aby udrželi nulu na klášterecké straně skóre. Druhý klášterecký gól přivezl do mělnické třetiny na své holi Roman Pražák. Nahrál Radku Krpenskému, který asi napopáté dostrkal puk za Hrubého záda. Další změna skóre přišla ve 31. minutě. Nejprve se před Hrubého natlačil Jan Stehlík, ale na mělnického gólmana nevyzrál. Z protiútoku byli hosté úspěšnější. Roman Kala nikým nehlídán objel Damaškovu branku a snížil na 2:1. Na konci 38. minuty to však bylo opět o dvě branky. Jakub Loučka vybojoval ve středním pásmu puk, zavezl ho před mělnickou branku a ideálně přihrál najíždějícímu Liboru Řepíkovi. Za stavu 3:1 se také odcházelo do šaten, ačkoli půl minuty před koncem třetiny mohli hosté srovnat. Damašek vyrazil jejich pokus jen před sebe, ale k puku se dříve dostal klášterecký obránce a odvrátil puk do bezpečí.

Poslední třetinu začali lépe hosté. Už v její čtvrté minutě vypálil Jiří Jakeš, Damaškovi puk proklouzl mezi lapačkou a betonem a skončil v síti. Radost z kontaktního gólu vydržela mělnickým asi pět minut. Potom se bekhendem trefil do mělnické sítě Libor Řepík a uzavřel tím nejen skóre sobotního zápasu na stavu 4:2, ale dovršíl tím také svůj hattrick v tomto utkání.

Ohlasy trenérů

Petr Nekvinda, trenér HC Klášterec – Řekl bych, že dnes to bylo velmi vyrovnané, soupeř hrál výborně. Šance byly na obou stranách, byl to hezký hokej. Kluci zahráli výborně a Damašek nás podržel. My jsme rádi, že jsme dnes získali tři body, byly to body zasloužený a vydřený.

Libor Řepík – Myslím, že zápas byl hodně vyrovnaný, ačkoli první třetina byla slabá. Po prvním gólu se hra zrychlila a byla mnohem lepší. Hra na tři lajny je náročná i není, záleží na soupeři. Teď nám to ve třech utkáních šlo, tak si myslím, že není nutné hrát na čtyři lajny.