Klášterec je stále v patách nejlepší čtveřici týmů

Do A mužstva Klášterce se proti Mělníku musela díky velké marodce zapojit hned trojice juniorů. Martina Hartmana, který už si start v seniorech vyzkoušel v předchozích zápasech, následovali dva Martin Kopáč a Miroslav Koblitz. Branky ale po střelách zkušených matadorů. V poslední minutě stanovil konečné skóre na 6:3 Jan Soukup.
17. ledna 2007 | 18:00
6:3
3:2, 2:0, 1:1

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 10. Suk (Řepík), 14. Řepík, 15. Řepík (Suk, Znojemský), 22. Zika (Znojemský), 27. Zika (Znojemský)60. Soukup (Novák, Novotný). Rozhodčí: . Vyloučení: 5:10. Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .

Klášterec nad Ohří: Damašek - Kuncl, Koblitz - Březina, Kopáč - Znojemský, Ambrož - Soukup, Novotný, Diviš - Babka, Kotrouš, Zika - Novák, Řepík, Suk - Šedivý, Hartman

HC Mělník: Vokurka - Hořák, Krejčí - Kala M., Buriánek - Kala R., Příhoda - Kalivoda, David, Tomáš - Cafourek, Stinka, Dobiáš - Rousek, Drábek, Kuda

Kdo nestihl začátek utkání o nic nepřišel. V úvodních minutách příliš šancí k vidění nebylo. Prvního gólu se diváci dočkali v 10. minutě. K využití přesilové hry potřebovali Klášterečtí 14 vteřin. Po vyhraném buly v útočném pásmu otevřel skóre David Suk. O 4 minuty později zvýšil po samostatné akci Libor Řepík. Vzápětí ale domácí v euforii chybovali a po střele Ondřeje Davida vyskočil Damaškovi puk z lapačky. I když klášterecký gólman přesvědčoval rozhodčího, že puk nepřešel čáru, byla branka uznána. Hosté ale neměli příležitost dostat se do sedel. V 15. minutě se skóre měnilo znovu. Vokurku znovu prostřelil Libor Řepík. Do konce třetiny mohli zvýšit ještě Novotný a Šedivý, ale neuspěli. Půl minuty před odchodem do kabin inkasovali domácí. Dvojice, která byla u první branky vyměnila pozici. Tentokrát Damaška překonal >Martin Příhoda¿/b>.

Ve druhé třetině se hosté svému soupeři zcela odevzdali. Klášterečtí ale nabídnuté příležitosti nevyužili. Chvíli si s Mělnickými pohrávali a vytěžili dva góly. Ve 22. minutě dostal puk do jízdy Lukáš Zika. O pět minut později si tentýž hráč počkal mezi kruhy na Hartmanovu přihrávku a prostřelil Vokurku podruhé. V polovině zápasu tak Klášterečtí vedli již 5:2.

Domácí vlétli i do třetí třetiny. Dvakrát Vokurku prověřil Novotný, ale neuspěl. Pak ale domácí chybovali ve středním pásmu a Martin Kala v samostatném nájezdu Damaška překonal. Třetí gól hosty povzbudil a i když po technické stránce nedosahovali kvality domácího celku, měli v poslední části více ze hry. Žlutomodří uhájili svůj náskok a v poslední minutě ještě zvýšili. Jan Soukup si pohrál s hostujícím brankářem a z bezprostřední blízkosti je potřetí překonal.