Klášterec suverénně vyhrál na Kobře

Klášterec od počátečních minut na ledě pražské Kobry dával svým herním projevem jasně najevo, kdo bude pánem na ledě. Skóre utkání otevřel efektivním blafákem Buchal po úniku od vlastní modré. Kobra poté vyrovnala, když vstřelila jedinou branku při přesilové hře pěti proti třem. Klášterec se ovšem ještě v první třetině dostal do vedení a v další části přidal další dva přesné zásahy. V posledním dějsví Kobra zlepšila svoji hru, ale branku již nevytěžila.
3. února 2007 | 18:00

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 14. Novák (Vítů, Žáček) - 12. Buchal (Březina), 16. Březina (Nerad), 24. Buchal (Březina, Zíka), 29. Pokorný (Nerad). Rozhodčí: . Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .

Klášterečtí hokejisté by museli dlouho pátrat v paměti, kdy naposledy si z ledu pražské Kobry odvezli tři body. Tentokrát ale nikdo z hostujícího týmu nepochyboval o tom, že Klášterec odjede s plným bodovým ziskem, čemuž také odpovídal obraz hry. Hostům sice trvalo než se proti finskému brankáři v dresu Kobry prosadili, pak už ale nebylo o vítězi pochyb. V 11. minutě otevřel skóre po sólové akci Jaroslav Buchal. Pak ale faulovali dva hostující hráči a domácí předvedli sehranou kombinaci v přesilové hře 5 na 3. Do prázdné brány zakončoval Zbyněk Novák. Stejně suverénně sehráli dvojnásobnou přesilovou hru také hosté a Pavel Březina se od modré trefil pod Taskinenovu lapačku.

Také úvod druhé třetiny patřil kláštereckým hokejistům. Už po půl minutě hry zazvonila po střele Ziky tyč Taskinenovy branky. O tři minuty později se podruhé v zápase prosadil Jaroslav Buchal, který si na hranici brankoviště počkal na Březinovu přihrávku. Svůj náskok hosté ve 29. minutě ještě zvýšili. Střelu Nerada od modré vyrazil Taskinen jen k Václavu Pokornému a ten poslal kotouč za záda pražského brankáře počtvrté.

Místo, aby se domácí položili, vrátila je další inkasovaná branka do zápasu. Začali lépe bruslit a zpřesnili přihrávky. Klášterečtí se ale díky výbornému Damaškovi v brance nemuseli o výsledek bát. Protože se pražané nemohli prosadit, začali se realizovat jinak. V 50. minutě musel za nesportovní chování předčasně pod sprchu David Bárta. Během závěrečných pěti minut normální hrací doby pak rozhodčí stihl domácím udělit ještě šest menších trestů a jeden osobní navrch. Utkání nedohrál také autor dvou branek Klášterce Jaroslav Buchal. Jedenáct vteřin před sirénou se rozhodl potrestat křivdu, které se na jeho spoluhráči dopustili soupeři před Taskinenovou brankou a byl mu udělen osobní trest. Na tříboovém zisku pro hosty se ale již nic nezměnilo.