Sezóna začala debaklem v Táboře

První utkání nového ročníku 2. ligy potvrdilo papírové předpoklady z přípravy, ve které se Klášterec trápil a naopak Tábor naděloval. Skutečnost, že Klášterec vyhrál západní skupinu v minulém ročníku a Tábor přišel do 2.ligy z krajského přeboru, kam spadl z finančních důvodů, nehrála vůbec roli. V dnešním utkání šli sice hosté do vedení, ale dalších pět branek padlo do klášterecké sítě. Ve třetí třetině zápas přinesl ještě náznak dramatu, když hosté dávali na 3:5 a poté 4:6, závěr ale patřil Kohoutům.
15. září 2012 | 18:00 | Tábor
8:4
3:1, 1:0, 4:3

branky a nahrávky: Branky a asistence: 8. Hájek (Kelner), 9. Mrkvička (Havran), 17. Ošmyk (Matušík), 38. Ošmyk (Matušík), 43. Heršálek (Nedorost), 50. Liška (Matušík), 58. Matušík, 60. Seidl - 4. Heindl (Hartman), 47. Novotný (Zeman), 48. Pozděna, 56. Miklovič (Jáchym).
Vyloučení: 10:13 + Mrkvička (TAB) 10 min nesportovní chování
Využítí: 3:2.

Tábor: Panec (Klestil) - Havran, Heršálek, Ošmyk, Hlaveš, Kakos, Liška, Hastrman - Mrkvička, Pechánek R., Nedorost – Hájek, Seidl, Matušík – Heřmánek, Kolomý, Kellner - Pechánek T.

Klášterec nad Ohří: Damašek (Tichý) – Loučka, Hartman, Žižka, Čížek, Dostál, Mašek, Pozděna, Freiberg, Kalinovič, Bečvář, Řepík, Miklovič, Zeman, Toman L., Toman J., Heindl, Novotný, Škopík

Gólovou přestřelku na táborském ledě zahájili herně sice lépe domácí, avšak gólově se prosadili jako první hokejisté Klášterce, když se po přihrávce Hartmana nad Pancovo rameno trefil přesně Stanislav Heindl. Domácí mohli odpovědět v dlouhé přesilovce pěti proti třem, jenže gólově se prosadili až v pokračující přesilovce pět na čtyři, po přihrávce Matušíka se z mezikruží přesně trefil Michal Kakos. Domácím se následně povedl bleskový obrat, když pár vteřin po buly trefil Vojtěch Mrkvička. Domácí hokejisté byli i v dalších minutách úvodího dějství aktivnější a akcie kláštereckých hokejistů držel nad vodou brankář Damašek. Třetí gól Tábora padle v 17. minutě, kdy měli domácí velký tlak a po střele Ošmyka tečoval puk před hostujícím gólmanem Tomáš Hájek - 3:1. Také v posledních třech minutách byli domácí hráči aktivnější a vytvořili si několik dobrých šancí. Gól ale již nevstřelili, a tak do kabin odcházeli s dvoubrankovým náskokem.

Také v úvodu druhé části měli domácí možnost v podobě přesilové hry. Za celé dvě minuty se ale do vyloženější šance nedostali a hosté z Klášterce se v pohodě ubránili. V dalším průběhu druhé třetiny se hrálo převážně ve středním pásmu a ani jedno z musžtev se nedostalo k ohrožení brány soupeře. První velkou šanci měl až po polovině zápasu David Nedorost, který krásně prošel přes tři hráče, gólmana hostů Damaška ale překonat nedokázal. V závěru hráli domácí další přesilovou hru, a tu již proměnit dokázali. V probíhající 38. minutě dostal pul přesně mezi kruhy Jaroslav Ošmyk a jeho rána skončila přesně v šibenici za bezmocným Damaškem - 4:1. V závěru druhé části hráli přesilovku také hosté, když dostal menší trest za zdržování brankář Panec.

Pokud první třetina přinesla gólovou přestřelku, třetí část hry pak nabídla divákům doslova gólový uragán. Lépe začali opět domácí, když se hned ve 43. minutě po přihrávce Nedorosta prosadil sváteční střelec Luboš Heršálek. Klášterečtí hokejisté snížili ve 47. minutě, když se v dvojnásobné početní převaze prosadil Martin Novotný. A to nebylo zdaleka vše. V následné přesilovce pět proti čtyřem přidal další gól Pozděna a hosté se začali pomalu vracet do zápasu. Za necelé dvě minuty ale domácí svému soupeři opět odskočili, když po sérii vyloučení v přesilovce čtyř proti třem skóroval obránce Liška. Strhující hokejové podívaná pokračovala i v dalších minutách. O snížení se v 56. minutě postaral Petr Miklovič, jenže to bylo nakonec ze strany hostujícího celku vše. Domácí utkání v pohodě dotáhli do vítězného konce a konečnou podobu výsledku dali v 58. minutě Jakub Matušík a následně v 60. minutě při přesilovce pět na tři Radek Seidl.