V dalekém Vrchlabí hostující Klášterec neuspěl

V předposledním zápase základní části zajížděl klášterecký tým na dalekou cestu do Vrchlabí, kde se utkal s domácím výběrem. Po velmi vyrovnaném utkání nakonec musel Klášterec skousnout porážku 2:4. První třetina nabídla jediný gól a to bohužel do klášterecké branky, když se trefil Hamerský. Ve druhé třetině nejprve zvýšil již na 2:0 Fořt, ale klášterecký Toušek svou brankou dostal hosty opět do hry, ale ne na dlouho, protože se ve druhé části trefil ještě Klement a domácí tým tak vedl o dvě branky. V posledním dějství padly dvě branky. Nejprve se prosadil klášterecký Freiberg, který ještě vykřesal pro klášterecké hráče jiskřičku naděje, ale na konci zápasu se trefil už do opuštěné klece Šťastný a tak všechny body zůstaly doma. Již v neděli od 17:00 se hraje poslední zápas základní části proti Děčínu, po kterém už následuje play-off. Zatím se jeví pro Klášterec jako soupeř pro první kolo právě Vrchlabí, ale až poslední kolo rozhodne, necháme se tedy překvapit.
13. února 2014 | 18:00 | Vrchlabí
4:2
1:0, 2:1, 1:0

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 3. Hamerský (Fořt, Filip M.), 25. Fořt, 38. Klement (Šťastný), 60.Šťastný (Hamerský) – 33. Toušek (Štrach, Freiberg), 50. Freiberg (Kalinovič, Suk)

Vrchlabí: Pavelka – Vondráček, Hamerský, Poskočil, Klement, Kolář, Lenoch, Pulec, Provazník – Jakubec, Fořt, Filip M., Oppelt, Fořt D., Šťastný, Březina, Jirků, Gengel, Bláha. Trenér: Biegl

Klášterec nad Ohří: Damašek – Štrach, Žižka, Loučka, Kuncl, Zicho, Dostál, Beran – Kalinovič, Suk, Diviš, Toman, Schönauer, Neuman, Toušek, Fencl, Drazdík. Trenér: Nerad

V prvních minutách zápasu měli šance na branku oba týmy. Jako první se však prosadil vrchlabský Ondřej Hamerský, který otevřel skóre zápasu střelou z mezikruží a HC Stadion se ujal vedení 1:0. Domácí to nakoplo a klášterecký brankář Damašek se musel hodně soustředit, aby mu puk nepropadl do brány. Ale i hosté měli šanci, velkou měli v sedmé minutý, Toušek, Neuman ani Fencl však Pavelku nepřekonali. Ani o čtyři minuty později se jim nepodařilo skórovat, hostující hráč nevyužil svoji šanci z brejku. V polovině třetiny jsme mohli vidět hokej nahoru dolů. Žádný z týmů se nedostal do vyložené šance. V 18. Minutě jsme viděli první vyloučení zápasu, na trestnou lavici si šel sednout domácí Lenoch a Klášterec mohl vyrovnat. Do konce třetiny se však skóre nezměnilo, hosté nevyužili početní výhodu a první část skončila 1:0.

Začátek druhé třetiny začal o něco svižněji. Hned v 21. minutě se do velké šance dostal vrchlabský Fořt, který se sice propasíroval před branku, ale netrefil. O několik vteřin později to byl znovu Fořt společně s Filipem, který ohrožoval Damaškovu branku, ránu Filipa ale zastavil gólmanův beton. Vyloučení poté přišlo i na straně hostů, Vrchlabí ale šanci ke zvýšení náskoku nevyužilo. To se stalo až v čase 24:16 za pomoci Patrika Fořta, kterému nahrál sám brankář vyražením puku před sebe. Fořt pak neměl problém puk dorazit do branky. Znovu jsme viděli několik minut hokeje, který přinesl menší šance na obou stranách, se kterými si oba brankáři poradili. V polovině zápasu si Vrchlabí znovu zahrálo v početní výhodě, ale stejně jako u té první nedokázali skórovat. Naopak ve 33. minutě hosté snížili na 2:1 zásluhou Touška, který puk doslova protlačil pod brankářem. O dvě minuty později dostali hosté šanci na vyrovnání, vyloučen byl domácí Klement. Oslabení však Vrchlabí přežilo bez úhony a několik vteřin po naskočení pátého hráče na led Vrchlabí zvyšuje svůj náskok o dvě branky – předtím vyloučený Martin Klement si spravil chuť střelou z mezikruží. Hned na to ale vrchlabský Lenoch sráží hostujícího hráče a dostává trest 5 minut + do konce utkání. Závěr třetiny se ještě o to více dramatizoval, když po vyloučení Lenocha dostal dvouminutový trest další vrchlabský hráč Hamerský. Klášterečtí tak mohli zápas ještě více zdramatizovat, do konce třetiny však gól nepadl a stav utkání zůstal 3:1.

Do poslední části vstoupili vrchlabští stále oslabeni o dva hráče. Po osmi vteřinách ale na led naskočil první z vyloučených a domácí se dokázali ubránit i v následujících minutách. Během oslabení neměl Pavelka žádné problémy se střelami, které na ně mířily z hokejek hráčů z Klášterce. I hostující Damašek ale musel svoji branku pečlivě střežit, další branku jsme však neviděli. Až v 50. minutě dokázal Klášterec znovu snížit střelou Freiberga, která projela domácímu brankáře mezi betony. Poté však byli hosté potrestáni za příliš mnoho hráčů na ledě, výhodu ale Vrchlabí nevyužilo, ačkoliv k Damaškovi přišlo několik střel. V největší šanci se ocitl po pěkné akci společně s Březinou Jirků, ale přijel moc blízko k bráně a nemohl zakončit. Poté měl plné lapačky práce také Pavelka, Toman ani Toušek ho však nepřekonali. Minutu a půl před koncem třetí třetiny si hosté vzali oddechový čas, aby posléze odvolali brankáře a poslali do hry šestého hráče. Této výhody využil až 14 vteřin před koncem Tomáš Šťastný, který tak rozhodl utkání a tři body za vítězství 4:2 zůstaly ve Vrchlabí.

Ohlasy trenérů

Pavel Biegl - HC Stadion Vrchlabí

Tenhle zápas se nám hrubě nepovedl. Od Jablonce to byl náš nejhorší výkon. Jediný, kdo snese absolutorium, je Jarda Pavelka. Jinak dnes bylo snad všechno špatně. Špatné bruslení, nedůraz v osobních soubojích, lehkovážnost a zmatky v obranných činnostech atd. Podcenili jsme soupeře a pak jsme se už do zápasu prakticky nedostali. Kladem jsou snad jen tři body. Takhle už hrát prostě nesmíme.