Klášterec postupuje do baráže o první ligu

Po dlouhé sérii nakonec Kláštere vybojoval postup. O proti předešlému utkání v Děčíně přišel zvrat a Klášterec dokázal tuto sérii ukočírovat ve svůj prospěch. Damašek si tak z posledního utkání tohoto finále odnáší čisté konto. Sezóna tak pro Klášterec nekončí. Těšíme se na vaši početnou návštěvnost, jako to bylo v tomto utkání. Dnešní utkání navštívil rekordní počet diváků a to 1133. Od začátku letošní sezóny je to nejvíc.

17. března 2012 | 17:00
3:0
1:0, 0:0, 2:0

branky a nahrávky: 18. Pražák (Kocek), 41. Freiberg (Polanský), 44. Pražák (Kalinovič)

Klášterec nad Ohří: Damašek (Kaššák); Mašek, Kocek, Žižka M., Řezníček, Loučka, Dostál, Hartman, Kolčava, Freiberg, Mužík, Polanský, Řepík, Kalinovič, Pražák, Jáchym, Toman, Miklovič, Tenkač, Bečvář, Hofmeister.

Děčín: Lavinger (Zámostný); Sádovský, Stezka, Kaltenböck, Drahorád, Saska, Molnár, Hříbal, Filipovský, Oliverius, Zika, Vávra, Baránek, Rudovský, Myšík, Böhm, Drnec, Řídel, Stibor.

Už od začátku utkání se hra vyvíjela velice tvrdě. Dnes nebyl k vidění rychlý start, jak bývá u Klášterce ve zvyku. První branky se dočkal Klášterec v 18. minutě. Roman Pražák zachytil chybnou rozehrávku děčínské obrany a tvrdou střelou mezi betony poslal Klášterec do vedení.

Roman Pražák mohl zvyšovat na 2:0 do prázdné branky, ale Filipovský včas strčil hůl do jeho střely. Klášterec čelil velkému náporu. Pozorný Damašek v brance kanonádu pochytal a uhájil tak svou branku.

Ve 41. minutě využil přesilovou hru Petr Freiberg střelou z mezikruží po přihrávce od Tomáše Polanského. Ve 44. minutě se Klášterci přilepšilo. Na 3:0 zvyšoval Roman Pražák po krásné akci s Martinem Kalinovičem. Další branku mohl přidat Jakub Mužík po krásné přihrávce od Ladislava Řezníčka. Lavinger jejich akci vychytal velice pěkným zákrokem betony. Po dlouhém a úmorném boji se nakonec Klášterec probojoval až do baráže o první ligu. Na zimním stadionu propukli bouřlivé oslavy, jak na ledě tak v hledišti.