Na úvod vítězství

Lepší vstup do sezóny si klášterečtí hokejisté nemohli přát. I když byl soupeř ze Slaného před zápasem velkou neznámou, neponechali hosté nic náhodě. Slánští před sezónou výrazně omladili kádr. Za A mužstvo nyní nastupuje mnoho hráčů, kteří v soutěžích mládeže hráli nejvýše krajský přebor. Na ledě tak byl znát propastný rozdíl mezi oběma týmy. Klášterečtí odehráli nepříliš pohledné utkání na půl plynu. Přesto svému soupeři nadělili osm gólů. Největší podíl na vítězství v poměru 8:2Libor Řepík, který se trefil pětkrát.
13. září 2006 | 18:00
2:8
1:3, 0:1, 1:4

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 12. Wolf (Pavlík, Průcha), 54. Novák (Hluchý, Wolf) - 2. Řepík (Ambrož), 15. Kotrouš (Pokorný), 16. Řepík (Soukup), 34. Řepík (Stehlík), 45. Stehlík (Loučka, Soukup), 50. Řepík (Soukup), 50. Řepík (Soukup), 57. Pokorný (Nerad). Rozhodčí: Soldán - Macháč, Prokop. Vyloučení: 9:8. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 110.

HK Lev Slaný: Schwamberger - Kohoutek, Splitka, Sedláček, Málek, Zvolský, Petráček, Šťastný - Pavlík, Průcha, Nosek - Hluchý, Zeithammer, Wolf - Purnoch, Pritoka, Novák

Klášterec nad Ohří: Damašek - Nerad, Znojemský, Kocek, Kuncl, Ambrož, Loučka, Kreuz, šedivý - Pokorný, Kotrouš, Suk - Tenkač, Hahn, Vyžďura - Soukup, Stehlík, Řepík - Diviš, Novotný, Kout

Po roční odmlce způsobené zraněním se do slánského dresu vrátil kapitán Martin Průcha, který je jedním z pilířů lvího týmu. Z loňského kádru příliš hráčů nezůstalo. Mužstvo nyní tvoří převážně odrostlí junioři – odchovanci místního klubu. Nejmladším členem týmu je druhý brankář Zdeněk Vojtěchovský, který za 14 dní oslaví sedmnácté narozeniny.

Hosté vstoupili do utkání zodpovědně a hned od úvodního buly jich byl plný led. Třináct vteřin uběhlo od vyloučení Purnochy a přesilovou hru využil ve 2. minutě hry Libor Řepík. Hosté se dostali do obrovské šance taktéž v početní výhodě. Klášterečtí hráči nepokryli druhou vlnu a Pavlík se ocitl osamocený před Damaškem. Mířil ale jen do výstroje. Tentýž hráč pak z podobné pozice pomohl na svět prvnímu domácímu gólu. Pavlíkovu střelu vyrazil Damašek jen k Tomáši Wolfovi a ten vyrovnal. Po inkasovaném gólu v kláštereckých řadách na okamžik zavládla nejistota v kombinaci. Klid na hole svých spoluhráčů znovu vnesl až nechytatelnou střelou přes obránce Václav Kotrouš. O minutu a půl později zvýšil při hře 4 na 4 svou druhou brankou v utkání Libor Řepík. Hattrick do přestávky nestihl. V poslední minutě těsně minul Stehlíkovu přihrávku z nájezdu dvou na jednoho.

Ve druhé třetině upustil rozhodčí od kouskování hry, ale ke zkvalitnění výkonu žádného z celků nedošlo. Kláštereckým stačila hra na půl plynu, Slánští měli dost starostí sami se sebou, než aby se nějak výrazněji věnovali zneškodňování soupeřových útoků. Jediným pozitivem zbylých minut zápasu tak bylo vysoké skóre. Ve 34. minutě ujel Libor Řepík a po prvním zápase sezóny se zařadil do čela tabulky střelců.

Na branky chudou druhou třetinu si hosté vynahradili v poslední části. Slánští se při střídání špatně spočítali a přesilovou hru nařízenou za příliš mnoho hráčů na ledě využil šikovnou tečí Jan Stehlík. V 50. minutě pak znovu úřadovala dvojice Soukup – Řepík. Svou sehranost prokázali hned dvěma brankami v rozmezí 27 vteřin. Jan Soukup si připsal další dvě asistence, Libor Řepík pak dvě přesné trefy. Ani po inkasování osmého gólu nepolevil kotel domácích fanoušků ve skandování a dohnal svůj tým alespoň ke korekci výsledku. Druhou branku vstřelil Jiří Novák. Na konečných 2:8 pak upravil Václav Pokorný, který sklepl vysokou Neradovu střelu za Schwambergova záda.