Novotný svým prvním gólem v sezóně rozhodl zápas

Stejně jako proti Řisutům i do Jablonce odjížděl tým Klášterce oslaben. Na výpomoc přišel z juniorky Martin Hartman, který doplnil třetí lajnu. Na střídačce byl ke střídání připrven pouze druhý gólman Vacke. I když hosté odehráli většinu první třetiny v oslabení, podařilo se jim udržet čisté konto a to až do 24. minuty. Nakonec museli stahovat dvougólové manko. Čtyři minuty před koncem normální hrací doby bylo vyrovnáno. Rozhodnutí padlo v 63. minutě. Karel Novotný zaznamenal svůj první gól v letošní sezóně a rozhodl tak o zisku dvou bodů pro svůj tým.
6. ledna 2007 | 17:30
2:3p
0:0, 2:1, 0:1 - 0:1

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 24. Stehno (Mrkvička), 30. Pabiška (Jaroš) - 36. Babka (Kuncl, Březina), 56. Kotrouš (Zika), 63. Novotný (Suk). Rozhodčí: Soldán - Macháč, Svoboda. Vyloučení: 9:10, navíc Petrmichl, Stehno (oba JAB) oba 10 min. Využití: . V oslabení: . Diváci: 490.

Vlci Jablonec nad Nisou: Tomíček - Špak, Vorel, Petrmichl, Mrkvička, Duda, Hanzl, Jaroš, Burkoň, Šesták, Stehno, Pabiška, Šulc, Bárta, Nevyhoštěný, Divíšek, Měrtl, Vach

Klášterec nad Ohří: Damašek - Nerad, Březina - Kuncl, Loučka - Ambrož,Znojemský - Soukup, Novotný, Diviš - Babka, Kotrouš, Zika - Hartman, Řepík, Suk

Utkání mezi jabloneckými Vlky a Kláštercem bylo přehlídkou neproměněných šancí na obou stranách. Oba celky vstoupily do utkání s obrovským nasazením. V polovině 3. minuty mohl otevřít skóre Kotrouš, který se dostal sám až před Tomíčka, ale nezakončil. Na druhé straně minul v obrovské šanci Bárta, který se ocitl nekrytý v prostoru mezi kruhy. Odstartoval tak útok svého týmu na Damaškovu branku. Klášterečtí se dostali pod tlak a byli donuceni k chybám. V 8. minutě dostali domácí výhodu dvojnásobné přesilové hry, ale hosté jim nedovolili zakončit. Klášterečtí se dostali do pásma soupeře znovu prakticky až po deseti minutách hry. Žádná z jejich střel ale nebyla pro Tomíčka nebezpečná. Protože domácí neskórovali ani z hole Nevyhoštěného, který se protáhl kolem Loučky, ani po chybě Damaška, který rozehrál přímo na hůl Pabišky, odcházelo se do kabin za stavu 0:0.

Ve druhé třetině se hra znovu vyrovnala a Tomíček už se musel plně zapojit do hry. Hned v úvodu třetiny musel zasahovat proti střele Ziky z ostrého úhlu a dorážce z bezprostřední blízkosti. Domácí se ale nenechali zastrašit a vzápětí z podobné situace překonali na druhé straně Damaška. Téměř z brankové čáry prostrčil puk podél tyčky Daniel Stehno. Inkasovaný gól Klášterecké ještě více povzbudil. Neuspěl ale ani Soukup v samostatném nájezdu, ani Řepík s Divišem v šancích vzápětí po sobě. Na neproměňování tutovek hostujícího celku odpověděli domácí druhým gólem v Damaškově síti. Trefil se Marek Pabiška. Vlci mohli svůj náskok zvýšit hned v následujících minutách, když dostali výhodu přesilové hry. Hosté ale soupeře téměř nenechali vystřelit. Ve 36. minutě navíc ve vlastní přesilové hře navíc snížili. Po deseti vteřinách prolétl puk po ose Březina - Kuncl - Babka za Tomíčkova záda. Než se domácí oklepali, musel Tomíček čelit nájezdům Novotného a Suka. Ani jeden z nich ale nezakončil.

I v poslední části musel Tomíček čelit několika nájezdům kláštereckých hráčů. Kotroušovi v nájezdu vypíchl puk a nenechal jej zakončit. Zika obešel obránce, vyřadil ze hry brankáře, ale nezakončil do prázdné brány. Klid nebyl ani před Damaškovou svatyní, ale stejně jako domácí, i hostující brankář náporu soupeře odolával. V 50. minutě Babka pod tlakm rozehrál přímo na hůl před brankou stojícího Měrtla, ale Damašek pohotově zasáhl. Skóre se znovu měnilo až v 56. minutě. Zika se znovu dostal sám do pásma soupeře, jeho střelu Tomíček vyrazil jen k Václavu Kotroušovi, a ten vyrovnal. Minutu a půl před koncem poslal rozhodčí na trestnou lavici Ziku a hosté tak dohrávali v oslabení.

Domácí nevyužili přesilovou hru v závěru utkání, ani její pokračování v úvodu oslabení. Když se síly na ledě vyrovnaly, využil Klášterečtí špatného střídání Vlků. Suk nahrál dojíždějícímu Karlu Novotnému, který jako třetí Tomíčka překonal.

1:1, 2:3, 2:2

Turnaj hokejových přípravek.

18. března 2024

V sobotu 16.3.2024 se na kláštereckémm zimním stadionu odehrál turnaj hokejových přípravek. Tato kategorie je složena z dětí předškolního věku a žáků 1. tříd Naši nejmladší Tygříci si pozvali na...

Číst více >

Mladší žáci vyhráli turnaj v Ostrově!

17. března 2024

Mladší žáci se v sobotu vydali na cestu do nedalekého Ostrova, kde se pořádal silně obsazený turnaj v ledním hokeji. Turnaje se kromě našeho týmu zúčastnila další čtveřice celků - Čerti Ostrov, SKBM...

Číst více >

Starší žáci jedou na vítězné vlně!

6. března 2024

Starší žáci si svou skvělou formu ze základní části přenesli i do nadstavby ligy starších žáků a po pěti odehraných zápasech vévodí tabulce bez ztráty bodu!