Klášterec udolal Milevsko

Klášterečtí hokejisté zajížděli na led předposledního Milevska a byl to zápas o to, kdo bude po šestém kole poslední v tabulce. Zápas lépe zvládl Klášterec a po brankách Tomana, Dostála, Škoríka a Jáchyma se dostal právě před Milevsko.
6. října 2012 | 18:00 | Milevsko
2:4
0:1, 1:1, 1:2

branky a nahrávky: 38. Urbanec (Procházka, Štych), 42. Fořt (TS) - 9. Toman (Dostál), 34. Dostál (Salač, Loučka), 56. Škorík (Řepík), 60. Jáchym (Loučka). Rozhodčí: Hornáček - Hrubec, Slavík . Vyloučení: 14:4 navíc Sýbek (Milevsko) 10 minut osobní trest a Heindl (Klášterec) 5 minut a do konce otkání . Využití: . V oslabení: . Střely na branku: 25:42 (9:14, 8:16, 8:12)

Milevsko: Pipek – Procházka, Štych, Klíma, Cifreund, Dvořák, Srdínko, Hlinka – Urbanec, Nikodém, Kořánek - Volf, Sýbek, Hamerle - Król, Homolka, Radosta - Novák, Paule, Fořt

Klášterec nad Ohří: Damašek - Loučka, Hartman, Kolčava, Mašek, Dostál - Heindl, Kalinovič, Škorík - Řepík, Jáchym, Miklovič - Mála, Salač, Toman

Od začátku zápasu byl aktivnější Klášterec. Častěji pobýval v soupeřově pásmu a dostal se také do první šance. Václav Pipek v domácí brance zastavil hostující nájezd zprava, puk se však odrazil před branku k volnému Tomanovi, který přestřelil. Pak mělo Milevsko přesilovku. Dlouho se vůbec nemohlo usadit v pásmu, ale pak přeci jen dostal Jakub Hamerle puk za kruhy, branku však netrefil. Poté měl naopak početní výhodu Klášterec. Hosté dobře zakombinovali a puk už pomalu směřoval do odkryté brány, na poslední chvíli jej Michal Štych odpálil do bezpečí. Klášterec však přeci jen přesilovku využil. Dostál nahodil puk od modré a Toman jej ze vzduchu sklepl mezi gólmanovy chrániče. Po faulech na obou stranách si Klášterec zahrál přesilovku 4 proti 3, prosadit se v ní nedokázal. Při hře ve čtyřech přišla ze strany Klášterce další teč nahozeného puku, Václav Pipek stihl zareagovat. V 15. minutě mělo přesilovou hru Milevsko a hostující brankaře Damašek si v ní poradil jak se střelou Davida Cifreunda od modré, tak s následnou dorážkou Jiřího Fořta. V 17. minutě předvedli hostující hráči rychlý brejk, Škorík našel u tyčky Jáchyma, ale Václav Pipek vše zachránil. V poslední minutě se řítil z pravé strany na domácí branku Jáchym, pokoušel se ještě přihrát, ale jeho pokus byl domácími hráči zablokován, byť za cenu ohrožení vlastní branky.

První minuta prostřední části přinesla náznak milevského zlepšení, bohužel na delší dobu zůstalo jen u něj. Po 21 vteřinách hry Milan Kořánek přihrávkou od mantinelu vybídl ke střele Libora Nikodéma z kruhu, ale Damašek dokázal vytěsnit puk nad branku. V 22. minutě zastavil Václav Pipek další útočný atak zprava tentokrát v podání Tomana. Na konto domácího týmu začal postupně přibývat jeden trest za druhým a tak se Klášterec dostal k více jak minutové dvojnásobné početní výhodě. V ní se před brankařem objevil Mála, Václav Pipek puk vyrazil. V polovině zápasu střílel zpoza kruhu Miklovič a puk se otřel o horní tyč. V 33. minutě zastavil Václav Pipek střelu Mály z levého kruhu. Za nedlouho už se Klášterec dočkal 2. gólu. Stalo se tak znovu v přesilovce. Salač poslal od modré přihrávku na protější kruh, kam si najel Dostál a umístil puk do branky. V 38. minutě najížděl sám na milevského brankaře Miklovič, mířil mezi nohy, ale Václav Pipek betony sklapl včas. A tak trestalo Milevsko. Pavel Procházka poslal podél mantinelu na steč Josefa Urbance, ten se protlačil až před Damaška a podél něj zasunul puk do branky. V závěru třetiny měl Klášterec další přesilovku. V ní se na útočný výpad vydal podél mantinelu milevský Marcel Dvořák, Damašek jeho akci zastavil. Po dalším faulu následovala přesilovka Klášterce 5 na 3 číslo 2.

Byla rozdělena druhou přestávkou a Milevsko ji znovu dokázalo ubránit. Po skončení oslabení navíc Jiří Fořt vypíchl puk hostujícímu Kolčavovi, ten jej musel zahákovat a rozhodčí nařídil trestné střílení. To Jiří Fořt s přehledem proměnil, když zamířil do horního rohu branky. Brzy poté mohlo Milevsko dokonat obrat v zápase. V nájezdu 2 na 1 Milan Kořánek ideálně předložil puk k druhé tyči Pavlu Procházkovi, který odkrytou branku trestuhodně netrefil. V 48. minutě se prokličkoval mezi protihráči až na kruh Miklovič, Václav Pipek jeho střelu vyrazil. V 50. minutě v další z mnohých hostujících přesilovek střílel od modré Dostál a u tyčky dorážel Škorík, milevský gólman pokaždé včas zasáhl. Pak v oslabení vyslal Jakub Hamerle do útoku Jana Sýbka, ten se dostal na úroveň obránce, vystřelil z kruhu, ale pozorný Damašek se překonat nenechal. V 53. minutě se po chybné milevské rozehrávce odrazil puk mezi kruhy ke Škoríkovi, Václav Pipek skryl puk ve svých chráničích. Za 3 minuty přišla rozhodující chvíle zápasu. Po hostujícím útoku si Milevští nedostatečně pohlídali protihráče, po několika nepřesnostech se puk dostal před branku ke Škoríkovi, který překonal bezmocného brankaře. V závěru zápasu se domácí hráči na místo posledního náporu opět nechali vyloučit a Klášterec tak dohrával v 5 proti 3. Milevsko odvolalo brankaře, ve čtyřech se dostalo i do pásma, ale nakonec Loučka posunul puk na Jáchyma, jenž ze středního pásma poslal puk do prázdné brány.

Ve velmi podprůměrném zápase bolely diváka z hokeje oči. Oba celky se předháněly v nepřesnostech a soutěžily, kdo udělá více zakázaných uvolnění. Klášterec přijel do Milevska pouze se 14-ti hráči do pole a od 10. minuty hrál pouze se 13-ti. I tak mu to na Milevsko stačilo. Ukázal přeci jen více hokejovosti, mnohem častěji ohrožoval branku a zaslouženě vyhrál. Milevsku nešlo vůbec nic.