Klášterec zdolal Benešov

V dnešním utkání bylo k vidění spoustu kuriozních akcí. První akci předvedl Benešovský brankář spadl za brankou a zavinil tak branku. Druhou hrubkou byla poslední branka, která Matouškovy prošla mezi betony. V závěru utkání se Damašek také docela zapotil. Zejména v posledních vteřinách utkání při likvidaci benešovské kanonády střel a dorážek.

18. ledna 2012 | 18:00 | Klášterec
6:1
1:1, 2:0, 3:0

branky a nahrávky: 6. Loučka (Stehlík, Mužík), 21. Freiberg (Polanský, Řepík), 35. Žižka M. (Kalinovič), 42. Řezníček (Pražák), 56. Řepík (Kocek), 60. Kalinovič (Stehlík) - 4. Toužimský (Verbík J., Kaňka)

Klášterec nad Ohří: Damašek (Kaššák); Mašek, Kocek, Žižka M., Řezníček, Loučka, Kolčava, Tollinger, Horváth, Řepík, Freiberg, Polanský, Kalinovič, Stehlík, Pražák, Miklovič, Bečvář, Mužík, Tenkač, Růžek, Hofmeister.

HC Benešov: Matoušek (Holeš); Verbík J., Šrámek, Verbík R., Havlíček, Strnad, Zeman, Drda, Žoha, Decsy, Kaňka, Holánek, Toužimský, Starec, Medřický, Dvořák, Holada.

Ve 4. minutě využili benešovští přesilovou hru, když od modré čáry propálil Damaška Zdeněk Toužimský po přihrávce od Jakuba Verbíka. V 6. minutě Klášterec odpověděl střelou Jakuba Loučky, na kterou mu přihrál Jan stehlík. Miklovič se pokoušel propasírovat skrze benešovskou obranu, ale na modré čáře byl zastaven. Kolčava se pokoušel propálit Matouška od modré čáry. Matoušek byl pozorný a střelu pokryl.

Už po padesáti vteřinách druhé třetiny Klášterec zvyšoval na 2:1 po střele Petra Freiberga, asistence Tomáš Polanský a Libor Řepík. Po střele Jana Stehlíka zazvonila pouze tyč Matouškovy branky. Damašek pokryl skrytou Dvořákovu střelu od modré čáry skvělým zákrokem. Kalinovič dostal nádhernou přihrávku od Řezníčka přes celé hřiště, ale Matoušek jeho únik vykryl betonem. Ve 35. minutě si k Matouškově brance sjel Michal Žižka, kde zachytil Kalinovičovu střelu a s klidem zakončil pod horní tyč. Patrik Medřický nebezpečným faulem narazil na mantinel Jakuba Loučku. Medřický byl po tomto zákroku vykázán do kabiny a Klášterec měl tak výhodu pětiminutové přesilové hry.

Do druhé třetiny Klášterec vstupoval s necelou tříminutovou přesilovou hrou po vyloučení Medřického. Ve 41.minutě byl ještě vyloučen Žoha a Klášterec měl tak přesilovku 5:3. Tu po několika vteřinách využil brankou Ladislava Řezníčka, kterému přihrál Roman Pražák. Petr Freiberg se dostal k odraženému puku, jenže zazvonila pouze tyč. Kaňka vypustil na Damaška jedovatou střelu okolo nohou Daniela Kolčavy. Damašek na tuto střelu zareagoval včas. Dnes už Jakub Hofmeister nastřelil třetí tyč, když si počkal na kruhu, kde dostal přihrávku od Kolčavy. V 56. minutě Matoušek vyrobil hrubou chybu. Při zachycení Kockova nahození za brankou upadl a dojíždějícímu Liboru Řepíkovi už nic nebránilo v tom, aby s klidem zakončil. V 60. minutě na 6:1 zvýšil Martin Kalinovič lehkým nahozením, které prošlo mezi Matouškovo betony.