Ze slaného pouze bod

Potřetí v sezoně porazili hokejisté HC Řisuty ve II. lize-západ jejího lídra – Klášterec nad Ohří. Tentokrát na domácím kluzišti ve Slaném 3:2 po nájezdech. Ty rozhodl Tomáš Landa. Po dlouhém a vyčerpávajícím utkání Klášterec nakonec podlehl domácím Řisutům.

8. února 2012 | 18:00 | Slaný
3:2sn
0:1, 1:0, 1:1 - 1:0

branky a nahrávky: 35. Slánský (Scherzl, Kos), 53. Kos (Landa, Slánský), 65. Landa - 5. Kalinovič (Polanský), 53. Tenkač (Jáchym, Mašek)

Domácí sestavu oživilo trio kladenských juniorů zapůjčených vedením Rytířů. Strnad, Vyšín i Veber (syn bývalého reprezentanta a mistra světa z roku 1996 Jiřího Vebera) zapadli výborně. „Nechovali se jako žádní mistři světa a pomohli nám. Máme je na střídavý start a i díky nim jsme udrželi tempo utkání,“ uznal Novotný.

Jeho tým po první třetině prohrával, ve druhé ale Slánský v přesilovce vyrovnal.

Důležité byly chvíle sedm minut před koncem, kdy hostující Tenkač propálil Schwambergera, ale hned v dalším střídání si Kos vynutil prodloužení a poté nájezdy, v nichž uspěl jediný Landa.

„Mohli jsme mít i tři body, kdyby Scherzl proměnil čtyři vteřiny před koncem velkou šanci, ale i tohle bereme jako vzpruhu,“ usmál se Novotný.