Klášterec inkasoval 3 góly během 3 minut

Bez dvou nejzkušenějších hráčů Klášterec v Děčíně srdnatě bojoval, ale na druhou výhru nedosáhl. Jan Stehlík se zranil v prodloužení úvodního domácího zápasu a bohužel má po sezoně. Tomáš Polanský dnes zkusí naskočit alespoň na rozbruslení, jeho start v úterním duelu ale není jistý.
11. března 2012 | 17:00 | Klasterec
5:3
0:2, 3:1, 2:0

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 27. Sádovský (Filipovský, Oliverius), 28. Saska (Vávra), 29. Baránek (Rudovský), 50. Vávra (Oliverius), 59. Baránek (Rudovský) - 11. Řezníček, 15. Mužík (Hofmeister), 35. Pražák (Jáchym). Rozhodčí: Miroslav Petružálek, Radek Koskuba, Radek Šulo. Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .

Děčín: Lavinger (Zámostný) - Sádovský, Stezka, Bulva, Drahorád, Saska, Molnár, Hříbal - Filipovský, Oliverius, Zika, Vávra, Baránek, Rudovský, Myšík, Stibor, Drnec, Řídel, Böhm

Klášterec nad Ohří: Kaššák (Damašek) - Žižka, Řezníček, Mašek, Kocek, Loučka, Dostál, Žižka, Kolčava, Freiberg, Mužík, Hofmeister, Řepík, Kalinovič, Pražák, Jáchym, Hartman, Panocha, Tenkač, Toman, Bečvář

Začátek zápasu začal povedenou laserovou show, nechyběl ani ohňostroj při vstupu hráčů na led. Zkrátka atmosféra play off, za kterou by se Děčín nemusel stydět ani v extralize. Navíc se hlediště zaplnilo takřka v každém sektoru a zápasu přihlížela za poslední roky rekordní návštěva. Na finále totiž dorazilo 2685 platících diváků. Také Děčín se musel obejít bez jednoho ze svých hráčů. Jan Kaltenböck totiž v Klášterci obdržel trest ve hře.

Úvod druhého finále začal z obou stran svižně, ale hned ve 2. minutě byl vyloučen Kalinovič, který odpykával trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Přesilovku ale Děčín nevyužil. Oba celky se snažily o útočnou hru a k výkonům je vedla i početná návštěva v hledišti jak na straně domácího celku, tak i skupinky fanoušků z Klášterce.

V 11. minutě ale hosté dokázali využít svojí početní výhodu Řezníčkem, jenž se nejlépe zorientoval ve skrumáži před Lavingerem a otevřel účet nedělního klání - 0:1. Ve 13. minutě se do velké šance dostal Böhm, ale Kaššák jeho úmysl dokonale zmařil. V 15. minutě už hosté vedli o dvě branky. Mužík dostal přesný pas od svého spoluhráče a zblízka nedal Lavingerovi šanci - 0:2. V závěru třetiny hosté doslova zamotali hlavy obráncům Děčína, ale navýšit skóre se jim už nepodařilo. Přesto šli poprvé do kabin s lepší náladou, než domácí tým.

Ve 21. minutě pálil od modré čáry Sádovský, jeho projektil ale jen těsně olízl Kaššákovu branku. Ve 27. minutě se přeci jen Děčín dočkal. Sádovský využil bleskově přesilovou hru 5 na 3 a rozdíl byl v tu chvíli o jedinou branku - 1:2. A za necelou minutu bylo vyrovnáno. Saska dokázal využít i přesilovku 5 na 4 a dal svému celku naději na úspěch v zápase - 2:2. A když se ve 29. minutě povedl dokonalý obrat Baránkovi, který v obrovském tlaku dokázal prostřelit Kaššáka - 3:2, vypadalo to s celkem hostí opravdu špatně.

Najednou to byl totiž Děčín, kdo měl převahu a hostům se nedařila rozehrávka, střelba, prostě nic. Ale jiskřičku naděje přeci jen vykřesal Pražák, který z těsné blízkosti nedal šanci Lavingerovi a vyrovnal na 4:4. V závěru druhého dějství měli domácí obrovský tlak, ale branku z něho nevytěžili. Podruhé do kabin šli ale oni s lepším pocitem, neboť se jim podařilo smazat dvoubrankové manko.

Ve 44. minutě se prodral Zika až do útočného pásma Klášterce, bohužel ale mířil jen těsně vedle Kaššákovy svatyně. O čtyři minuty později to zkoušel Freiberg, ale ani on nebyl úspěšný, Lavinger totiž bravurně jeho pokus zlikvidoval. V 50. minutě hrál Děčín oslabení a paradoxně to byl on, kdo se dostával do šancí. Po jednom takovém pokusu se skákavý kotouč dostal k Vávrovi a ten ho usměrnil za záda jinak vyníkajícího Kaššáka - 4:3.

V tu chvíli byli domácí na koni a diváci je hnali dále kupředu. Atmosféra hokejisty Děčína natolik pohltila, že útočili a rozebírali obranu hostí. Ti nemít v brance Kaššáka, asi by už vedení bylo o více branek. V momentě, kdy byly ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny, odhodlali se Klášterečtí ke hře v power play. Nic jim to ale platné nebylo, protože Baránek se zhostil puku a nekompromisně do prázdné branky pečetil vítězství svého týmu - 5:3.