2. března 2013 | 17:30 | Klatovy
5:4sn
1:1, 1:2, 2:1 - 0:0 - 1:0

branky a nahrávky: Branky a nahrávky:13. Vizinger (Mrázek), 24. Jakub (Josef), 57. Pavlis (Maxa), 60. Topinka (Martinec, Kajer), 65. Bernad - 13. Řepík (Kolčava), 30. František (Petr, Libor), 39. Hofmeister (Mála), 41. Hofmeister (Koblitz, Freiberg). Rozhodčí: Šmíd - Vavruška, Jílek. Vyloučení: 6:5 navíc Maxa 10 OT. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 635. Střely na branku: 35:67. Průběh utkání: .

SHC Klatovy: Štelmach (68- 68.Rückl) - Mrázek, Herr, Martinec, Farný, Blumentrit, Pour, Krch - Bernad, Kajer, Maxa - Nauš, Kodýtek, Pitel - Topinka, Pavlis, Vizinger - Vondryska, Linhart, Čuban.

Klášterec nad Ohří: Damašek (Kaššák) - Kolčava, Mašek, Žižka, Revay, Kolář, Dostál, Řepík, Mála, Miklovič, Polanský, Freiberg, Hofmeister, Škorík, Salač, Heidl, Diviš, Koblitz.

Do utkání vlétli lépe překvapivě hosté. Po dvaceti sekundách musel zasahovat Štelmach po střele Žižky. Další zákrok si Štelmach zapsal o několik sekund později po pokusu Hofmeistera. Ve 2. minutě vystřelil zápěstím Freiberg, ale Štelmach měl připravenou lapačku. Za další půl minutu nepřekonal Štelmacha Škorík. Ve 3. minutě na modré napřáhl Revay, ale Štelmach byl pozorný. V 5. minutě našel Polanský zpoza branky Freiberga, jeho střela lízla tyčku domácí branky. V následující minutě vyrazil Štelmach střelu Kolčavy, dorážka Hofmeistera postrádala přesnost. V 7. minutě skončil na betonu Štelmacha pokus Žižky. V 8. minutě vystřelili konečně i domácí, střelu Topinky vyrazil Damašek do ochranné sítě. V 10. minutě ukryl Damašek střelu Mrázka. O minutu později mířil z blízkosti branky do Štelmacha Freiberg. Další pokus Salače vyrazil Štelmach nad branku. Ve 13. minutě před Damaška projel Mrázek, jeho zakončení Damašek vyrazil, následně se k puku dostal Vizinger a poslal domácí do vedení. Za dvacet sekund bylo však vyrovnáno, když Štelmacha vylákal z branky Kolčava a předložil puk Řepíkovi, který poslal puk do odkryté branky. V 15. minutě ukryl Štelmach v lapačce střelu Mikloviče. V 16. minutě vytáhl Štelmach skvělý zákrok po střele Freiberga. V polovině té samé minuty byl vyloučen Pavlis. V přesilovce od modré vypálil Révay, Štelmach vyrazil. V 19. minutě tečoval Pitel, střelu Herra od modré, ale Damašek byl na místě. Do kabin se odcházelo za stavu 1:1.

Do druhého dějství vstoupili domácí aktivněji, už po 40 sekundách prověřil Damaška Bernad. V polovině 22. minuty mířil do Damaška domácí Vizinger. Na druhé straně vyrazil Štelmach pokus Polanského, poradil si i s dorážkou Mikloviče. Ve 24. minutě byl vyloučen hostující Dostál. Přesilovku domácí přetavili v gól, Pour napřáhl od modré, jeho střelu šikovně tečoval Bernad a puk se zastavil až za zády Damaška. Ve 25. minutě ukryl Štelmach v náruči pokus Mály. V 27. minutě nedokázal z dobré pozice skórovat Kajer. Ve 29. minutě vyrazil Štelmach do rohu střelu Mikloviče. Za minutu se hostům podařilo vyrovnat, Miklovič přihrál přesně Málovi, který svou střelou nedal Štelmachovi šanci. Domácí si mohli vzít vedení zpátky za půl minuty, ale střela Pitla se odrazila od tyčky Damaškovy branky. V 31. minutě domácí chybně střídali a dostali dvě minuty. Oslabení domácí přestáli. Ve 34. minutě ze středního pásma vystřelil Maxa, Damašek byl pozorný. V 37. minutě ukryl Damašek střelu Pavlise. V 39. minutě od modré vystřelil Hofmeister, jeho střela se odrazila od mantinelu před branku, kde si puk nešťastně srazil jeden z domácích hráčů. Na začátku 40. minuty byl vyloučen domácí Pitel za sekání, hlavní sudí ale chvíli před tím neviděl jasnější sekání na druhé straně.

Do třetího dějství vstoupili hosté v početní výhodě. Hosté přesilovku využili, když Koblitzovu střelu tečoval za záda Štelmacha Hofmeister. Ve 42. minutě zastavil domácí gólman betonem střelu Škoríka. Ve 44. minutě dostal perfektní přihrávku do úniku Kajer, šanci mu zhatil sudí, který pískal ofsajd, který zřejmě viděl jen ve své mysli. Ve 46. minutě vyrazil Štelmach střelu Polanského. Ve 47. minutě si zuby na Štelmachovi vylámal i Řepík. V 48. minutě mířil do náruče Damaška Mrázek. V 49. minutě předvedl Štelmach výborný zákrok proti střele Freiberga. Na Štelmacha nevyzrál ani Miklovič svou střelou příklepem. V 52. minutě mířil do lapačky famózně chytajícího Štelmacha hostující Škorík. Na konci 53. minuty se do šarvátky dostal domácí Topinka s hostujícím Škoríkem. Domácí hráč dostal 2 minuty, hostující útočník dostal 4 minuty. V 56. minutě předvedl Štelmach ukázkový semafor proti střele Řepíka z mezikruží. V 57. minutě vyjel zpoza branky Pavlis a střelou nad Damaškovo rameno snížil na rozdíl jediného gólu. Ve stejném čase obdržel osobní trest domácí Maxa. Na začátku 58. minuty se do šarvátky s domácím Pavlisem dostal hostující Hofmeister. Oba si šli sednout na 2 minuty. Po půl minutě přesilovky se zápěstím snažil prosadit Bernad, ale Damašek byl proti. Na konci 59. minuty se domácí odhodlali k power play. Po 11 sekundách byl na trestnou odeslán hostující Miklovič. Početní výhodu domácí využili po 8 vteřinách. Když se po Martincově pasu trefil příklepem z kruhu Topinka a rozjásal celý stadion, který se hodně otřásal ve svých základech. Po šedesáti minutách svítil na tabuli stav 4:4 a následovalo prodloužení.

V úvodu prodloužení vystřelil Revay, Štelmach byl pozorný. Na druhé straně si Damašek poradil s pokusem Martince. V 63. minutě skončila v náruči Štelmacha střela Maška. V 64. minutě se opět předvedli sudí. Štelmach si jel otřít obličej ke střídačce, ale modrou čáru v žádném případě nepřejel, přesto byl vykázán na střídačku. Do branky tak nastoupil Rückl. Po dvaceti sekundách Rückl kryl nebezpečnou střelu Polanského. Štelmach se tak mohl vrátit do branky.V 66. minutě se do úniku dostal Řepík, ale při domácích stáli všichni svatí, Řepík trefil tyčku. Na druhé straně vyrazil Damašek střelu Vondrysky. V 67. minutě byl v útočném pásmu jasně přidržen Vizinger, ale sudí nejevil zájem to odpískat. Další ´´um´´ rozhodčího byl k vidění v 69. minutě, kdy byl víc než jasně faulován Bernad, ale sudí zůstal opět ledově klidný. V prodloužení branka nepadla, a tak přišly na řadu nájezdy.

Jako první se rozjel hostující Révay, ale jeho bekhendový blafák šel mimo branku. Na druhé straně jel domácí Maxa, jeho forhendové zakončení Damašek chytil. Druhou sérii začal Miklovič, ale Štelmach ho vybruslil. Za domácí jel Bernad a svým blafákem pokořil Damaška. Poslední nájezd načal Řepík, který musel dát, ale na Štelmacha nevyzrál. Vedení ve čtvrtfinálové sérii se tak ujaly Klatovy.

Série se nyní přesouvá do Klášterce nad Ohří, kde se bude hrát v pondělí 4. března od 18.00. Klatovští si zde budou moci vybojovat první mečbol. Ve středu 6. března se bude hrát od 18:00 opět v Klatovech.