Libor Dudek režíroval obrat v Jindřichově Hradci

Kláštereckým hokejistům se povedl famózní obrat. Na ledě Jindřichova Hradce prohrávali už 0:3, díky brance Hartmana a dvěma přesným trefám Dudka se jim ale podařilo vyrovnat. Podruhé v sezóně si vyzkoušeli samostatné nájezdy a tantokrát se jim dařilo. Trefil se Ladislav Řezníček, rozhodující nájezd pak patřil Liboru Dudkovi.
23. listopadu 2008 | 18:00
3:4sn
2:0, 1:1, 0:2 - 0:0 - 0:1

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 11. Mäkelä (Vinogradov), 19. Šťastný (Skokan, Černý), 23. Skokan (Šťastný) - 25. Hartman (Řezníček), 44. Dudek (Panocha, Moro), 46. Dudek (Panocha, Moro), rozhodující nájezd Dudek. Rozhodčí: Tomáš Horák - Tomáš Matějček, Petr Novák. Vyloučení: 11:13, navíc Buchal (KNO) osobní trest do konce utkání. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 720. Střely na branku: 28:35. Průběh utkání: 3:0, 3:4.

Jindřichův Hradec: Kubeš - Lang, Všetečka, Vinogradov, Chmel, Klíma, Dostál - Mäkelä (od 21. min. Mikš), Kurikka, Zykin - Šťastný, Skokan, Černý - Šulčík, Dvořák, Mazanec.

Klášterec nad Ohří: Damašek - Řezníček, Loučka, Koblitz, Palubjak, Kocek, Kovácsik, Ambrož, Panocha, Buchal, Moro, Jáchym, Kotrouš, Hartman, Novák, Novotný, Řepík, Dudek.

Jako první se v utkání osmělil domácí Ville Kurikka, ale před brankou puk nezpracoval. Za necelou minutu si zahrál Vajgar přesilovku, ale jedinou šancí byl paradoxně unik hostujícího Buchala. Hodně vzruchu přinesl závěr šesté minuty. Vinogradov vyhazoval při oslabení přes celé kluziště a Damaškovi moc nechybělo, aby si puk srazil do branky. V deváté minutě si Vajgar zahrál 80 vteřin dvojnásobné přesilovky. Už to vypadalo, že z toho pro Vajgar nic nebude, jenže Klášterec špatně střídal a daroval domácím další dvě minuty početní výhody. Tuhle přesilovku domácí jíž využili. Vasilij Vinogradov vypálil od modré a Ville Mäkelä tečoval puk nádherně pod víko – 1:0. O minutu později upaloval na Damaška Tomáš Černý, ale hostující brankář jeho sólo zkušeně zlikvidoval. V dalším průběhu hry se pět na pět moc nehrálo a trest střídal trest. Dvě minuty před koncem fauloval Buchal Všetečku, který mu vše oplatil, hostující forvard byl za následné počínání poslán předčasně pod sprchy. I tuhle přesilovku Vajgar využil. Kamil Šťastný si sjel od mantinelu do kruhu a vyslal nechytatelnou dělovku do horní části branky – 2:0.

Od druhé třetiny nehrál Mäkelä kvůli nastřelenému koleni a na jeho post naskočil David Mikš. Ve 23. minutě se před Damaška prodral Mazanec, ale jeho zakončení bylo hlavním arbitrem označeno za sekání. Vajgar se dokázal dostat v oslabení ze třetiny, Klíma vyvezl puk, předal jej Kamilu Šťastnému, který viděl na modré volného Aleše Skokana a ten ranou švihem z jízdy rozjásal hradecký stadion potřetí. Za další dvě minuty se prosadili i hosté. Na trestné lavici seděli Mazanec s Langem a trojice domácích kapitulovala. Řezníček pálil od modré, puk se odrazil zpět před Kubešovu branku a Martin Hartman doklepl puk do branky – 3:1. Ve 29. minutě mohlo být pro domácí ještě hůř, ale Panochův průnik zlikvidoval Tomáš Kubeš. O dvě minuty později se ocitl Miroslav Moro v metrovém ofsajdu, což čároví nezaregistrovali, ale Kubeš jeho šanci vytěsnil do rohu kluziště. Vajgar se dál tlačil dopředu, ve 33. minutě kvedlal s pukem před brankou Šťastný, ale správný okamžik pro zakončení trestuhodně promarnil. Další tutovka přišla po dvaceti vteřinách. Kurikka dostal povedený pas z rohu kluziště, svou holí puk tečoval do brány, ale radost mu zkazil Pavel Damašek, který zázračně zastavil puk svou rukavicí. Stejně dopadla i akce Alexeje Zykina z 36. minuty. Ale asi největší šanci spálil Tomáš Černý. Po kombinaci celé lajny na jeden dotek trefil pouze tyčku klášterecké branky a tyhle zahozené šance Vajgar později mrzely.

Třetí třetina nezastihla Vajgar v ideálním rozpoložení. Ve 43. minutě měli sice pěknou šanci Dvořák s Mazancem, ale góly dávali hosté. Na začátku 44. minuty využil laxního přístupu domácí obrany pohotovou střelou Libor Dudek – 3:2. A aby toho nebylo málo, tak další přesilová hra Klášterce přinesla vyrovnání. Přesilovkovou kombinaci sehráli hosté povedeně a na jejím konci byl podruhé v tomto utkání Libor Dudek – 3:3. V polovině třetí třetiny hosté opět špatně střídali, ale Vajgar si přesilovku moc neužil, protože po pár vteřinách zbytečně fauloval Vinogradov. V 52. minutě měl blízko ke gólu Zykin, ale ani jedna z jeho dorážek v brance neskončila. Čtyři minuty před koncem si zajel za obranu hostů Skokan, ale kvůli faulu Palubjaka nebylo zakončení nic moc. Přesilovku rozehráli domácí vcelku dobře, Klíma měl puk na modré čáře pevně pod kontrolou, ale k překvapení všech viděl čárový sudí ofsajd. Ze zbytku přesilovky již nic nebylo a v předposlední minutě to byli hosté, kteří byli blízko vítězné brance. Zmatky v zadních řadách Vajgaru zachránil Tomáš Kubeš.

V prodloužení byli aktivnější domácí borci, od modré stříleli Klíma a Chmel, Ville Kurikka nedotáhl do zdárného konce samostatný průnik a ani tandem Černý Šulčík gól nedal. Na opačné straně kluziště měl velkou šanci Novotný, jenže nepřehodil Kubešův beton.

Jako první exekutor samostatných nájezdů se předvedl obránce Řezníček, který překonal Kubeše ranou mezi nohy. Ville Kurikka trefil jen lapačku Pavla Damaška. Libor Dudek to zkoušel střelou na lapačku a hosté vedli již 2:0. Aleš Skokan sice snížil blafákem na 1:2, Kotrouš nedal, ale díky Dudkově brance Klášterec získal prémiový bod. Paradoxem je, že právě Liboru Dudkovi se před časem hovořilo, jako o možné posile Jindřichova Hradce.