Klášterec si poradil s Kobrou Praha

Klášterečtí hokejisté si v dnešním utkání poradili se soupeřem z Prahy a zvítězili nad Kobrou přesvědčivě 5:2. Po první třetině svítil na tabuly stav 1:0 pro Klášterec. Druhá třetina nabídla dohromady čtyři branky a tři z nich vstřelil Klášterec. Domácí tedy vstupovali do poslední části se tříbrankovým náskokem. Raketový start Kobry do poslední části znamenal branku hostujícího celku jenže pak opět nastartoval motory Klášterec a vstřelil další branku. Domácí si teda připsali důležité tři body do tabulky
10. února 2013 | 17:00 | Klášterec nad Ohří
5:2
1:0, 3:1, 1:1

branky a nahrávky: 7. Revay (Žižka, Jáchym), 22. Kalinovič (Řepík), 38.Freiberg (Hofmeister), 40. Polanský (Freiberg), 54. Salač (Mála) - 34. Švaříček, 41. Jakeš (Kocman)

Klášterec nad Ohří: Kaššák(Damašek); Loučka, Mašek, Žižka, Revay, Řepík, Jáchym, Kalinovič, Polanský, Freiberg, Hofmeister, Miklovič, Salač, Mála, Ptáčník, Heindl, Diviš

Kobra Praha: Fikrt(Malík); Ton, Pohl, Veselý, Cafourek, Švaříček, Verbík, Tverďák, Jakeš, Kocman, Slanina, Žáček, Bárta, Eis, Bláha, Kouřil, Strnad, Seker

Do dnešního utkání nastoupily oba celky vyrovnaně. Prvních deset minut se hrálo převážně ve středu hřiště. První vážnější situace tak nastala až ve 13.minutě kdy si najel po přihrávce Vlastimila Salače Libor Řepík k levé tyčce hostující branky ale stihl už jen vyprášit betony hostujícího brankáře Tomáše Fikrta. V 16.minutě musel fouknout do píšťalky rozhodčí kvůli likvidačnímu faulu Stanislava Eise na jednoho z domácích hráčů, který se z ledu zvedal ztěžka. Stanislav Eis si od hlavního rozhodčího vysloužil také za faul do oblasti hlavy a krku trest na 2+10. V 17.minutě už se radoval Klášterec z první vstřelené branky. Puk se po trase Marek Jáchym, Michal Žižka dostal až k Josefu Revayovi, který svou typickou dělovkou od modré propálil bezmocného Fikrta. Klášterec si pohlídal jednobrankový náskok až do konce první třetiny a odcházel tak do kabin o něco spokojenější než soupeř.

Druhá třetina byla jasně v režii domácího celku. Už ve 22.minutě našel Libor Řepík připravenou hůl Martina Kalinoviče a ten poslal puk podruhé za hostujícího brankáře. Klášterec tedy vedl 2:0. Poté se opět hrálo spíše ve středním pásmu. Ve 26.minutě měl další šanci Petr Freiberg který však svou střelou našel už jen ležícího Tomáše Fikrta. Ve 34.minutě se dočkal branky taky hostující celek. Ve skrumáži před Kaššákem se nejlépe zorientoval Filip Švaříček a upravil stav utkání na 2:1. Ve 36.minutě napálil puk od modré čáry Michal Žižka který už sice překonal brankáře ale na brankové čáře stál ještě jeden z hostujících obránců který tak zabránil jistému gólu. To co mělo už dlouho přijít také přišlo. 38.minuta nabídla krásnou spolupráci domácích hráčů. Jakub Hofmeister si dvakrát vyměnil puk na jeden dotek s Petrem Freibergem a ten už zakončoval do prázdné branky - 3:1 pro Klášterec. Když se zdálo že se za tohoto stavu také odejde do kabin napřáhl u levého kruhu Tomáš Polanský a jeho dělovka propadla mezi rukou a tělem brankářovi až do branky. Klášterec se tedy po druhé třetině ujal vedení 4:1.

Do poslední části měl přímo raketový start hostující celek. Pouhých čtyřicet vteřin uběhlo z poslední třetiny a Kobra se mohla radovat. K odraženému puku se dostal Jiří Jakeš, který uklidil puk za domácího Kaššáka. Kobra tedy snížila na 4:2. Ve 42.minutě opět napřáhl ke střele Tomáš Polanský ajeho střela doslova lízla břevno za pražským brankářem. Dalo by se říci že prvních deset minut v psolední části patřilo jednoznačně hostujícím hráčům kteří dělali domácí obraně velké potíže. Když se Klášterec konečně vymanil z tlaku Kobry přidal další branku. V 54.minutě poslal puk František Mála na Vlastimila Salače a ten překonal Fikrta v bráně Kobry. Domácí si pohlídali stav 5:2 do konce utkání a slaví tak tři body.