Klášterec nestačil na Bílinu!

Po debaklu v Řisutech 2:11 se klášterečtí hokejisté vydali k dalšímu zápasu druhé hokejové ligy do Bíliny, která před tímto utkáním neměla na kontě žádný bod. Před zápasem byl mírným favoritem Klášterec, ale během utkání se ukázalo že favorit utkání není nikdo předem. Klášterci se bohužel v tomto utkání nepodařilo ani jednou překonat brankáře Dlouhého, který minulý ročník vypomáhal právě žlutomodrému týmu a sám inkasoval pět branek. Konečné skóre utkání tak bylo 5:0 pro Bílinu. V utkání opět chyběla jednička týmu Jan Kaššák a pro tým to je jak se zdá velmi citelná ztráta.
28. září 2016 | 18:00
5:0
2:0, 2:0, 1:0

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 3. Procházka (Bohm), 18. Dunko (Komínek, Fryč), 22. Petráš (TS), 33. Nedrda (Procházka, Bohm.), 60. Nedrda

HC Draci Bílina: Dlouhý (Mouček) – Polák, Šikner, Kolíček, Fučík, Fryč, Brettschneider, Šefl, Čmolík, Donko, Petráš, Štěpánek, Štěpka, Komínek, Procházka, Nedrda, Bohm, Bačák

Klášterec nad Ohří: Danylec (Tichý) – Žižka, Páleník, Kuncl, Čestr, Drobný, Toušek, Sklenička, Charousek, Hunady, Hrdlička, Zdeněk, Mála, Tupý, Strunz, Diviš, Macháček, Šmejc

Převzato z: hcdracibilina.cz

Hráči Draků přivítali na svém ledě dalšího neoblíbeného soupeře, kterým byl Klášterec. Do utkání ale vstoupili s tím, že hrát se dá opravdu s každým. A už ve třetí minutě se Bílina ujala vedení 1:0, když se domácí dostali do rychlého protiútoku, při kterém Milan Bohm přihrál rozjetému Jakubovi Procházkovi, jenž si přesnou střelou nad lapačku připsal už sedmou branku v sezoně. V 10.minutě se ukázal v akci brankář Jan Dlouhý, který dračími zákroky zneškodni šance Strunze a Charouska. Ve 12.minutě se soupeř dostal do náporu a vytvořil před domácí brankou zmatek, který málem využil hostující Mála, jeho střela nakonec lízla levou tyčku. V 18.minutě vedli Draci už 2:0! Bílinští ve čtyřech obklíčili branky Danylce a k odraženému puku se dostal David Dunko, který prostřelil hostující brankáře. V závěru první třetiny ještě hosté několikrát zahrozili, ale brankář Dlouhý měl svůj den a držel dvoubrankové vedení do první sirény.

Ve druhé minutě druhé třetiny se do brejku dostal Petráš, kterého Cestr srazil k zemi a sudí bez váhání nařídil trestné střílení. Sám postížený se nájezdu ujal a tvrdou střelou mezi nohy zvyšoval už na 3:0. Ve 25.minutě domácí zapomněli na osamoceného Skleničku, jenž měl na holi snižující branku, naštěstí Dlouhý vše dobře odhadl a velkou šanci zlikvidoval. Ve 26.minutě před domácí brankou se strhla další mela, když hosté chtěli za každou cenu proštourat puk do branky. Naštěstí vše dobře dopadlo a utkání tak pokračovalo za stavu 3:0. Hosté ale pokračovali v aktivní hře, naštěstí brankář opět svými zákroky držel nulu na svém kontě. Ve 33.minutě domácí vsítili další branku, když se jim podařilo před soupeřovou brankou vyšachovat obránce a Vítezslav Nedrda střelou do odkryté části branky zvyšoval na 4:0. Těsně před koncem druhé třetiny přišla pro domácí velká rána pro domácí Jakub Procházka se při snahu se dostat do šance neštastně upadl přes bránícího hráče a poranil si rameno.

Úvod třetí třetiny byl velmi opatrný. Ve 45.minutě se do samostatného úniku dostal Štěpánek, ale jeho zakončení bylo hodně nepřesné. Po té dostali hosté si trochu zahrát, ale Janek Dlouhý svou branku prostě uzavřel. V 50.minutě se do slibné šance prokličkoval Hunady, ale trefil jen náruč našeho brankáře, který si i v následujících vteřinách zachytal, ale v utkání si přeci jen našel svou slabou chvilku, když neštastně při snaze o vyhození trefil hlavu vracejícího Poláka. Naštěstí se nejednalo o nic vážného a po otřesení se pokračovalo ve hře. V závěru utkání plály emoce a hosté dokonce dohrávali utkání ve třech, nebot Stunz byl potrestán 5min+ do konce utkání a minutu před koncem Hrdlička hákoval. Fanoušci se dožadovali pátého golu, kterého se dočkali dvacet vteřin před koncem, když se z mezikruží prosadil Vítězslav Nedrda. Diváci se tak loučili s hráči za stavu 5:0 a touto výhrou si připsali první tři body do tabulky a posun na devátou pozici před Děčín.

1:1, 2:3, 2:2

Turnaj hokejových přípravek.

18. března 2024

V sobotu 16.3.2024 se na kláštereckémm zimním stadionu odehrál turnaj hokejových přípravek. Tato kategorie je složena z dětí předškolního věku a žáků 1. tříd Naši nejmladší Tygříci si pozvali na...

Číst více >

Mladší žáci vyhráli turnaj v Ostrově!

17. března 2024

Mladší žáci se v sobotu vydali na cestu do nedalekého Ostrova, kde se pořádal silně obsazený turnaj v ledním hokeji. Turnaje se kromě našeho týmu zúčastnila další čtveřice celků - Čerti Ostrov, SKBM...

Číst více >

Starší žáci jedou na vítězné vlně!

6. března 2024

Starší žáci si svou skvělou formu ze základní části přenesli i do nadstavby ligy starších žáků a po pěti odehraných zápasech vévodí tabulce bez ztráty bodu!