Klášterec nasázel Bílině šest branek a body tak zůstaly doma!

Po velmi nevydařeném domácím utkání s Řisuty, kdy Klášterec vysoko prohrál 4:9 se na domácím kluzišti představil soupeř z Bíliny. Již v první třetině dokázali domácí hráči poslat puk do hostující branky hned třikrát, bohužel ale druhá branka nebyla uznána pro hru vysokou hokejkou (bohužel nesprávně) a tak se šlo do šaten za stavu 2:0. Ve druhé třetině nejprve poslal klášterecké hokejisty do vedení o tři branky Aleš Macháček, ale Bílina se dokázala také prosadit a to hned dvakrát. Poslední třetina byla už jasně v režii domácích, kteří díky trefám Ondřeje Touška, Jiřího Charouska a Františka Mály zdolali svého soupeře 6:2.
9. listopadu 2016 | 18:00
6:2
2:0, 1:2, 3:0

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 16. Hrdlička (Vrtek, Zdeněk), 20. Charousek (Mála), 23. Macháček (Strunz, Deveri), 44. Toušek (Macháček), 51. Charousek (Kuncl), 52. Mála (Charousek, Tupý) – 28. Procházka (Nedrda), 37. Machač (Procházka, Nedrda)

Klášterec nad Ohří: Lukeš (Kutnar) – Žižka, Páleník, Kuncl, Cestr, Zicho, Gröger, Tupý, Charousek, Mála, Hrdlička, Vrtek, Zdeněk, Macháček, Strunz, Deveri, Toušek, Sklenička

HC Draci Bílina: Spěšný (Lisý) – Polák, Machač, Fučík, Kolíček, Fryč, Šefl, Šikner, Brettschneider, Procházka, Nedrda, Böhm, Čmolík, Petráš, Trübenekr, Štěpka, Baránek, Kučera, Bačák, Dunko, Komínek

Začátek první třetiny byl velmi vyrovnaný. Hned ve 3.minutě si sice šel na trestnou lavici sednout hostující Šefl na dvě minuty za držení protihráče, ale kláštereckým hokejistům se tuto výhodu nepovedlo využít a největší šanci měli paradoxně hosté. Trübenekr se dostal až za domácí obranu, poté poslal puk na domácí branku, ale ten se nakonec až k Lukešovi nedostal. Velmi agilní byl také v první třetině bílinský Polák, který to zkoušel několikrát od modré čáry, ale ani jedna jeho střela neskončila v brance. Hrál se hokej nahoru a dolu, bohužel však hra byla plná nepřesností a nejvíce času se hrálo ve středním pásmu. Branky se dočkali diváci až ke konci první části. V 17. minutě otevřel skóre utkání po přihrávce od Vrtka Lukáš Hrdlička. O několik málo chvil se domácí radovali znovu. Bohužel tato nutno říct že regulérní branka jim nebyla uznána z důvodu vysoké hry hokejkou, která se ale nekonala. Domácí to nemuselo mrzet dlouho, protože do konce první třetiny přidali už tentokrát druhou branku, která byla uznána. Deset vteřin před sirénou se dostal k puku kapitán Klášterce Jiří Charousek a pěknou střelou poslal domácí do vedení 2:0.

Druhá část hry začala pro klášterecké výborně. Hned po třech minutách hry se do protiútoku dvou na jednoho dostali Martin Strunz s Alešem Macháčkem a druhá jmenovaný po přesné přihrávce od svého spoluhráče poslal puk do protipohybu Spěšného v brance a mohl se tak radovat ze vstřelené branky. Na druhé straně kluziště měl velkou příležitost Nedrda, ale zcela sám nepřelstil výborného domácího brankáře. Ve 28.minutě se už ale Bílina dočkala. První střela od Vítězslava Nedrdy ještě úspěšná nebyla, ale puk se po zákroku Lukeše odrazil k připravenému Jakubu Procházkovi a ten už neměl poslat puk do branky. První vstřelená branka hosty povzbudila a na ledě to byla právě Bílina, kdo byl aktivnější.Ve 36.minutě padla druhá branka hostujícího celku. Jako první se mohl do střelecké listiny zapsat podruhé v utkání domácí Macháček, ale ten v obrovské šanci netrefil klec a tak se trestalo na druhé straně. Ke střele před domácí brankou se dostal Lukáš Machač, puk si našel vestičku až do branky a z vedení Klášterce 3:0 bylo náhle vedení jen o jednu branku. Pár vteřin po druhé brance Bíliny bylo nařízené trestné střílení pro Klášterec. Bohužel Jiří Charousek se svou kličkou neuspěl. Do konce druhé třetiny se již nic zásadního nestalo a tak se šlo do kabin za stavu 3:2.

V poslední části se čekal velmi tuhý boj o každý centimetr ledu. Bílina chtěla stav utkání vyrovnat, ale domácí hráči společně se Lukešem v brance byli proti a byl to nakonec Klášterec, který rozhodl utkání ve svůj prospěch. Ve 44.minutě odskočili domácí svému soupeři opět o dvě branky. Macháček našel svou přihrávkou připraveného Ondřeje Touška a ten nedal Spěšnému žádnou šanci. Klášterec pokračoval i nadále v aktivní hře, ale i hosté se dokázali dostat do zakončení. Baránek si našel ve 46.minutě cestu až k domácí brance, poté byl ale obránci vytlačen mimo střeleckou pozici a i když se nakonec ke střele dostal, byla už z velkého úhlu. V 51.minutě přišla pátá branka domácích. Svou druhou branku v utkání vstřelil Jiří Charousek. Domácí kapitán tak přinesl do kláštereckých řad trochu klidu. Mnohem lépe se dýchalo Klášterci hned minutu po vstřelené brance. To se totiž při přesilové hře trefil pod horní tyč František Mála a stvrdil tak tři body pro domácí tým. Klášterci ani Bílině se už do konce utkání nepovedlo skórovat a tak se domácí tým mohl radovat z výhry 6:2 a hlavně ze tří bodů.