Klášterec doma klopýtl s Kobrou

Po velmi povedeném utkání na kluzišti Vrchlabí čekala na Klášterec v domácím prostředí dohrávka devátého kola proti celku Kobra Praha. V přiapdě tříbodové výhry by se domácím povedlo dotáhnout se právě na svého soupeře, který je na třetím msítě. Bohužel Klášterci se nepovedlo svého soupeře porazit a Kobra si odvezla z kláštereckého ledu výhru 2:4.
24. listopadu 2016 | 18:00
2:4
1:2, 0:1, 1:1

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 15. Vrtek (Páleník, Charousek), 28. Hrdlička (Charousek) – 6. Šteiner (Slanina, Vlach), 14. Matějček (Hlinka), 40. Cafourek (Tuma), 59. Cafourek (Jakeš)

Klášterec nad Ohří: Kaššák (Mědílek) – Žižka, Páleník, Kuncl, Běhula, Zicho, Sklenička, Toušek, Charousek, Mála, Hrdlička, Vrtek, Strunz, Macháček, Zdeněk, Deveri, Tupý, Ringler, Pokorný

Kobra Praha: P. Bílek (Langer) – Semrád, D. Bílek, Verbík, Cafourek, Švaříček, Šteiner, Jakeš, Jedlička, Antončík, Slanina, Tuma, Matějek, M. Matějček, Vlach, Hlinka, Pulkrab

První třetinu začala lépe Kobra, která si zahrála hned v první minutě přesilovou hru. Domácím se v oslabení dařilo více než dobře a hosté tak svou první početní výhod v branku nepřetavili. Obě mužstva se také často střídala u puku, ale hra byla plná nepřesností. V čase 05:01 se už ale hostující tým radoval ze vstřelené branky. Po přihrávce od Michala Slaniny se za záda Kaššák trefil Dominik Šteiner a Kobra tak už celkem brzo v utkání vedla. Minutu po inkasované brance mohli klášterečtí vyrovnat, ale Ringler netrefil odkrytou branku. Kobra byla i nadále velmi nebezpečná, ale v koncovce se jí nedařilo a ani druhou přesilovou hru nedokázala v branku přetavit. Mrzet to ale hosty nemuselo dlouho. Pár vteřin po návratu domácího hráče do hry využil domácí rozhozené obrany Martin Matějček, a Kobra tak vedla od 14.minuty už 2:0. Uběhlo něco málo přes minutu hry a bylo vše jinak. V početní převaze totiž Klášterec předvedl velmi pěknou kombinaci a na jejím konci se trefil ze svého obvyklého místa z levého kruhu Vladislav Vrtek. Do konce první třetiny se už nic nestalo a do kabin se tak šlo za stavu 1:2.

Klášterec vstoupil do druhé třetiny aktivně, ale nepřesností v rozehrávce bylo opravdu hodně. Naopak Kobra hrála i nadále svou hru kterou potřebovala a ta jí zatím vycházela. Ve 28.minutě se už ale radoval domácí tým z vyrovnávací branky. Klášterci se opět povedla přesilová hra a po přihrávce od Jiřího Charouska se za záda Bílka trefil Lukáš Hrdlička. Další povedenou akci předvedl Klášterec hned vzápětí. Charousek dostal přesně puk do jízdy, ale se svou koncovkou proti hostujícímu muži v masce neuspěl. Klášterec byl v této části hry aktivní, ale branku se mu nepodařilo přidat a to ani při přesilové hře. Hosté měli také možnost zahrát si početní výhodu i když jen zkrácenou, ale ani oni nebyli úspěšní. Druhá třetina pohlednou hru nepřinesla a když už se zdálo že se do kabin půjde za stavu 2:2, udeřila Kobra potřetí. Pouhých šest vteřin před sirénou se dokázal Tuma uvolnit u levého mantinelu, potom předat puk svému spoluhráči kterým byl Miloslav Cafourek a ten poté propálil Kaššáka nad rameno. Do kabin se tak šlo za stavu 2:3.

První polovina třetí části hry byla ve znamení častého vylučování a hru 5 na 5 neviděli diváci opravdu dlouho. Domácí tým si dokonce zahrál přesilovou hru 4 na 3, ale ani tu nedokázal využít ve vyrovnávací branku a i nadále se tak musel snažit překonat Bílka v brance. V čase 50:00 se už domácí diváci skoro radovali a to když se Mála dostal do zakončení, ale netrefil zcela odkrytou hostující branku. Kobra si i tak nadále hlídala svůj hubený náskok jedné branky, ale i nadále se musela mít v pozoru, protože klášterečtí dostali v 54.minutě možnost hrát přesilovou hru 5 na 3. Bohužel ani dvojnásobnou převahu nedokázal Klášterec přetavit v branku a paradoxně to byli hosté kdo měl největší šanci. Jedlička ujel všem domácím hráčům, ale tváří v tvář Kaššákovi neuspěl. Ke konci utkání to zkusili domácí bez brankáře, v šesti hráčích v poli. Ano power-pplay ale k vytoužené brance nevedla a naopak Kobra přidala pojistku v podobě čtvrté branky. U vlastní branky se dostal k puku Miloslav Cafourek a přesným výhozem do bezpečí trefil naneštěstí pro Klášterec už opuštěnou klec. Klášterec tak doma prohrál s Kobrou 2:4.