Klášterečtí ani napotřetí na Kobru nenašli recept

Ani třetí letošní střetnutí kláštereckých hokejistů s celkem Kobra Praha severočechům tři body nepřineslo. Domácí sice v úvodních minutách svého soupeře přehrávali, ale nedokázali se gólově prosadit. Po prvních deseti minutách domácí zklouzli zpět ke stejnému hernímu projevu, který je stál body v minulém kole v Sokolově.
16. prosince 2006 | 17:00
2:4
0:1, 1:1, 1:2

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 28. Řepík (Zika, Loučka), 55. Diviš (Novák) - 18. Jána (Langmajer), 25. Jána (Novák), 41. PRošek (Bárta) - 42. Novák (Jána). Rozhodčí: Svoboda R. - Brejcha, Černý. Vyloučení: 6:11, navíc Loučka, Suk (oba KNO) oba 10´OT, Tenkač, Soukup (oba KNO) 5+OK - Němeček (KOB) 5+OK . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .

Klášterec nad Ohří: Damašek - Loučka, Soukup, Kocek, Kuncl - Ambrož, Pokorný - Novák, Kotrouš, Diviš - Panocha, Zika, Hahn - Tenkač, Řepík, Suk - Šedivý, Novotný, Kout

Kobra Praha: Vostárek - Němeček, Prošek, Urbanec, Banič, Skácel, Rákosník - Valenta, Žáček, Bárta - Georgiev, Čurda, Novák - Jobek, Jána, Langmajer, Honc

Oba celky pojali dnešní utkání velice aktivně. Úvodní třetina měla rychlý spád a to i díky nepříliš častému přerušování hry. Diváci si zakřičeli „Gól“ již ve čtvrté minutě, když se kotouč dostal po skrumáži až za záda hostujícího brankáře Vostárka. Nicméně se to vše seběhlo až po dopískání a tak branka nebyla uznána. Domácí zůstali při chuti a stále zatápěli před svatyní hostí. Příkladem „zatápění“ byla pohledná souhra domácích Ziky s Panochou, v bezprostřední blízkosti branky Kobry, která ani po několika střeleckých pokusech brankou neskončila. Domácím se před Vostrákem zalíbilo, tak sevřeli hosty do útočných kleští, ale bez brankového efektu. V minutě páté se osmělili konečně i hosté. „Pohlednici z Prahy“ zaslal z levé strany modré čáry připravenému Damaškovi hostující Žáček. To bylo ze strany hostí zase na chvíli vše, taktovku utkání sevřeli ve svých rukou klášterečtí. Hahn v sedmé minutě šikovně z levé strany obkroužil branku Kobry, chystal se přihrát, nicméně zakopl, vrazil v plné rychlosti do mantinelu a obnovil si zranění ramene. Domácí dvanáctka tak sice již v zápase nepokračovala, ale to neubralo nic na útočném snažení žlutomodrých.V osmé minutě našel pohotovou „žabkou“ , mezi dvěma obránci, z levé strany modré čáry Pokorný u pravé tyče nabrusleného Suka, ten ale tutovku neproměnil. Domácí stále stupňovali tlak, nicméně když neproměnili ani 51 vteřin trvající výhodu dvou mužů v poli, zaúřadovali hosté. V minutě osmnácté byl v prostoru mezi kruhy a modrou čárou faulován hostující Langmajer, rozhodčí signalizoval vyloučení, faulovaný však ještě stačil přistrčit na najíždějícího Filipa Jánu, který nekompromisní střelou prostřelil překvapeného Damaška (0:1). První třetinu tak vyhráli „brankou do šatny“ hosté.

Druhá třetina se nesla ve znamení zákroků na hranici pravidel a nervozity. Druhé pokračování duelu uchopili lépe hosté z HC Kobry Praha, kteří měli nejprve ve třiadvacáté minutě vynikající šanci, když jeden z útočníků skvěle před kláštereckou brankou vybojoval kotouč a nadvakrát trefil výtečně vybrusleného Damaška. Domácí opora již neměla dost mrštnosti, aby v pětadvacáté minutě zabránila Jánovi se podruhé zapsat do listiny střelců. Filip Jána se po souboji v pravém rohu kluziště prosmýkl před branku, kde zcela osamocen chladnokrevně zakončil (0:2). Tlak Kobry nepolevoval, spíše sílil, objevovaly se další hezké hokejové akce. Za zmínku stojí například nájezd Kobry v poměru 3 na 2 z minuty šestadvacáté, který skončil v Damaškově lapačce. Dlužno dodat, že hosté si některé příležitosti vypracovali jen za cenu faulů. Po dvojitém vyloučení dostali domácí v osmadvacáté minutě devětadevadesát vteřin dlouhou výhodu dvou mužů v poli. Tuto po výtečně sehrané přesilovkové kombinaci, po ose Loučka – Zika, střelou z levého kruhu brankově využil Libor Řepík(1:2). Závěr druhé třetiny se odehrával v hávu nervozity, nepřesností a zbytečných zákroků.

Hostům stačilo k odskoku ve skore o dvě branky jen šestadvacet vteřit třetí třetiny. Ihned po buly se po přihrávce Bárty před Damaška protlačil Jan Prošek a k údivu všech domácích příznivců skóroval (1:3). Když o jedenaosmdesát vteřin později překonal Damaška Zbyněk Novák (1:4), bylo o výsledku utkání prakticky rozhodnuto. Třetí třetina spíše připomínala koloseum kde se odehrávají zápasy galdiátorů a rozhodčí byl pomyslným Caesarem. Nepřesnosti, hádky, potyčky a strkanice atraktivitě utkání moc nepřidali. Domácím se sice v pětapadesáté minutě podařilo snížit brankou Martina Diviše (2:4), což na vítězství, ale ani na remízu bohužel pro domácí nestačilo. Proti jedu kobry nenašli zkrátka ani v dnešním utkání protijed.